• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

moja belerina može i prek serijskog porta , glede snage ..i ne množi ju nego kubicira
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

E da , sad me podsjetište , ima li neko u radu tandem pumpu sa različitim pritiscima , ona fora sa nepovratnim ventilom i dva sigurnjaka , jedan na malom pritisku koji odmah pri teretu otvara i onda nastavlja glavna pumpa??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

a kaj te zanima oko toga ?, loša strana toga je kaj krade "snagu" motoru i zagrijava ulje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

Upravo me i zanimaju loše strane medalje?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

prednosti odnosno nedostaci tandem pumpe u odnosu na dvobrzinski razvodnik, kad pricamo u optimalnoj brzini cjepaca uz minimalnu pogonsku snagu hidro pumpe.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

Čemu služi onaj mehanizam da se sjekira pomijera , odnosno da je iz dva dijela?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Mislim da je to šema zamišljena kao kajla i bat za kalanje. Prvo se zapikne i zadrži komad na mjestu a tad cilindar pogurne i raskoli.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Re: kalači drva

Ovaj manji (donji) dio sjekire služi da samo pridrži oblicu dok se ne spusti drugi dio sjekire. Naime ovaj manji (donji) dio sjekire može se odkočiti od ostalog dijela, i slobodno padne na oblicu (i drži je), vidi se da je taj dio kosi (kad se gleda bočno).:p:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: kalači drva

samo to od novotarija '...a PH , defender , zima , kobasi , jeger ?

Ma ova sjekira je skroz nešto novo,a ovo što je cjepač montiran na auto,to je nešto što svaka kuća ima.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

a sjekira s kuglageri , manje trenje , manji otpor?

da baš svaka kuča ?, ja bi odmah u tu tvoju liku ako je to tak

samo sumnjam jer na forumu svi ličani imaju tomo vinkovič , neki i 418najsticu
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Re: kalači drva

Komplicirani, skupi i jako luksuzni priključak, na skupi i teško dostupni primjerak vozila za HR prosječnog građanina :icon_weed:
Taj ti prvo zagrije novčanik, osakati obiteljski budžet, pa tek onda napravi drva za peć, osim ako nisi u tom poslu.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

@Plus, švabo ko švabo, ima viška eurića pa se malo troši na igraćke!
Mada da ti po istini velim i ja bi jednu takvu igraćku, ali mislim da bi moral dati 2 moja ursusa u super stanju za taj cjepać.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Re: kalači drva

Pravi Švabo ne da EUReke od sebe sam tak, ovo ti je samo dobra reklama, pa neka si kupi tko ima viška para :icon_mrgreen:

Slažem se da onaj tko može i želi to imati zašto da ne, svaki kupuje za svoj novac što mu je volja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

Vidim bilo je i neuspješnih pokušaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh