• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Re: kalači drva

ovi kalač sam kupio prošli mjesac, binderberger 30t, star 6-ak god, radi brzo, dobra mašina.. napor nikakvi...

shrani.si
[/url][/IMG]
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

zašto ima 2 cilindra , možeš poslikati malo detaljnije i s više strana
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Re: kalači drva

A gde ti vidiš 2 cilindra?
Pa ima ih 3: glavni, upravljan s 2 ručke, te podizanje stola i podizanje noža, upravljani s ovog duplig razvodnika u sredini.
Ovo ispod glavnog cilindra je zaštita B cijevi glavnog cilindra.
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Re: kalači drva

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=DMV1edVXckM[/YT]

[YT]https://youtube.com/watch?v=xzx87KurOn0[/YT]
 

vragolastim

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
11
Re: kalači drva

Pitanje za znance hidraulike, da li smijem na hicdraulični cilindar ugraditi koljeno 1/2" od vodovoda kako bi dobio drugačiji smjer spajanja fleksibilnih crijeva, jer planiram napraviti da se cijeli cilindar može spustiti u transportu po uzoru na krpana.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,953
Re: kalači drva

Probati smiješ...no vjerojatno bude pukel. Osim toga, hidraulika se drugačije brtvi od vodovoda, pa nisam baš siguran da ti spoj nebu curel.
Pa kupi originalno hidraulično koljeno, jer bar to nije skupo. Ili daj na crijevu napraviti završetak s koljenom.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Re: kalači drva

@vragolastim -jel se u sklopu firme Hidraulika Kutina mogu kupiti njihovi proizvodi??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Pitanje za znance hidraulike, da li smijem na hicdraulični cilindar ugraditi koljeno 1/2" od vodovoda kako bi dobio drugačiji smjer spajanja fleksibilnih crijeva, jer planiram napraviti da se cijeli cilindar može spustiti u transportu po uzoru na krpana.
može , do nekih 60 bara ..
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: kalači drva

Vec sam ja objavio taj isti video, meni je to savrseno jer uz lateralni kanal na državnoj zemlji je puno takve zestilovine, na 2 km od moje kuce, makadam ko asvalt. Jos da slozim sa dobrom redukcijom i da najdeblje sjece 7 cm kolko je meni i previse mozda bi mogao i honda g200 motor mogao vrtit.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

neš ti našiš ljudi , došla bu ekipa koja bu tvrdila da je to opasno ...i dalje bude drgljala drva na cilkular

uz 1 /10 učinka i troška

vidi ovaj i cjepa
https://www.youtube.com/watch?v=kE6TXEe3l6g

onda bu došla druga ekipa koja bude rekla da nek on to proba na našim grabrovim grana , jer je ovo mekano drvo , i tak ...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

Mislis na ekipu koji piju pivo pred trgovinom, gledaju prolaznike i svakog komentiraju,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Mislis na ekipu koji piju pivo pred trgovinom, gledaju prolaznike i svakog komentiraju,
mislim na google meštre

pa nije , ali kad pogleaš broj pokrentih i nepokretnih djelova ono gore je jednostavno do bola

zapravo gledam na to dosta bjektivno odnosno na rezanje 25 cm
nije mi jasno gdje i kako lože s ovim , i kako manipuliraju suše itd ..jer ovo je daleko od sječke da bi radilo na autoatizirani pogon , a opet ako se to ubacuje rukom ..hm , nema mi to smisla
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: kalači drva

Inace uvijek sam trazio nesto za narezat takvo granje za rostilj na 5-10 cm, tako da ce se napravit makar umanjena probna verzija ovog prvog na zgance, i po ovom vremenu rakiju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

ja sam to probao na mali kalač
https://www.youtube.com/watch?v=cTsj93IMMIQ
možda i nije puno sporije ali je naravno kopiciranije
plus moro bi opet tebe ko majstora kovača angažirati oko sjekire ..a pitanje kaj staviti za kontrasjekiru da ne ujebe oštricu ..ima tu dosta prostora za vijuganje
 

Najnoviji postovi

Na vrh