• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Evo slike mog cjepača, s tim da sam ja skinuo te origi ručke za uključivanje hidraulike i stavio jednu, vidi se iznad samog noža, sada se uključuje samo jednom rukom i dosta je brži u radu, a smatram da je i dalje jednako siguran u radu.

 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Siguran sam da je puno sigurniji od sjekire, normalno da uvjek treba paziti u radu, do sada sam iscjepao 150 - 200 metara, i shvatio sam da je najveća opasnost da ti drvo sa cjepača padne na nogu. Normalno je da pri radu sa strojevima moraš uvijek paziti, ovdje najveću pažnju treba obratiti na to da ne staviš ruku pod nož, a sigurno je teže to paziti ako cijepaš sjekirom a jednom rukom pridržavaš drvo a drugom cijepaš, sa ostalim nema problema. Imao sam negdje video pa ako ga pronađem gledat ću da ga postavim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Poreds vih cjepaca koje sam imao ostao sam bez ijednog. Trebam jednog samo za svoje potrebe i eventualno kome da posudim, a ove sto sam imao su bili za malo vece poslove pa sam ih prodao.kad sam prodavao cinilo mi se da se toga moze naci po niskim cijenama, sad kad trebam jednoga nema nista. Sve fush iseprtlja. ozbiljno razmisljam o gradnji jednog vodoravnog na el pogon. Komponenete su slijedece.

El motor 9,4KW, upitno za posudbu ko ima prikljucak za taj el.motor. El motor vec imam,
Cilindar hoda 100cm, cijena novog oko 250 EUR,
Sjekira na 6 dijelova, vec sam nasao za 75 EUR, original sa stroja,
Hidraulicna pumpa grupe 2, 21cm3, vrtio bih na 1400okr/min, cijena 100 EUR
Hidraulicni ventil (dali obicni ili dvobrzinski, nema iskustva) oko 100 EUR
Rezervoar, otpad, 25 EUR
Prirubnica motor.pumpa i izrada nosaca pumpe, mozda oko 50 EUR
Ulje 50 EUR
Crijeva 4 komada, plus povrat, 60 EUR
filter sa kucistem 50 EUR
Konstrukcija, neka ima 150kg, znaci 100 EUR,
Struja, potrosni materijal i ostalo max 200 EUR

UKUPNO;1 000 EUR,

To je bas puno, i nisam racunao rad, ali bi to bio vrhunski cjepac, sa hodom od 100cm, dakle i za metrice i za kratka, sa nozom i silom koja cijepa na 6 dijelova.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Na 9,2kW možeš postaviti i pumpu od 30ccm (@200bar), ak imaš dovoljno jaku mrežu.
Dvobrzinsku uvijek. Preporučam ti s autospeed ventilom.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
s obzirom da se vrti na 1400, mozda i moze, ali 42 l/min, dali mi treba toliko pitanje je, a s druge strane upitna je struja,
Auto speed ventil prvi put cujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
A zakaj onda ljudi kupuju pumpe grupe 3, od 40 i više ccm?

Rekoh ti da može do 30ccm, a ti ugradi koliko misliš da ti je dovoljno.
Kolikog je promjera klip/klipnjača na cilindru?
Ako je fi100, isplati se pumpa veća od 19ccm.

Imam pumpu od cca 27ccm (od Fiat traktora), pa ju mislim skuplati a 10kW motor, kojega imam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Pa videl si na mojem: 5,5kW, 4p, 19cc.
9,2/5,5 x 19 = 31,8.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Mene je moj drugar Puknuti godinama nagovaral da si složim, pošto je lenčinu bilo teško nagovoriti ..... napravil mi ga je on. Hvala mu.

Strojčina je masivno napravljena i uspješno je položila atest sa zamjenskim agregatom.
Još treba pribaviti neke komponente da bi dobila agregat kakav njoj paše ali i sa ovim čuda radi.
Ventil koji je ugrađen na cilindar (svrha mu je da cilindar jednosmjerni postane dvosmjerni s strašnom brzinom vračanja) je inžinjer Puknuti u svojoj glavi nacrtal i napravil na samo njemu poznat način, a sam razvodnik je ..... ma najbolje da on sam objasni.

Slike i video bude čim poslikam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nisam jos racunao, ali u svakom slucaju bolje ici sa nizim tlakom a vecim protokom, to istina poskupljuje projekat, ali nije dobro dimnezionirati sve na max tlaku, jer tu trpi sve, najvise pumpa, koja kad se ishaba i tlak padne onda to nije to.
Sila cijepanja, ako bi islo na 6 dijelova cijepanje, bi trebala ici oko 12t, e sad na grubo da kazem, jer racunao nisam promjer cilindra na 185 bari bi trebao biti oko 90mm,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
ti imaš gumb za nitro

Zgodni bi bilo namontirati neki dobar zamajac na motor , to bi ti došlo kao nitro.
Kratkotrajno a moćno.:icon_mrgreen:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914

Najnoviji postovi

Na vrh