• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
to on ima ,mudrac ... samo je njegov zamajac u kondenzatorima
Bormeš je, malo je pre jaki, kad mu ja drvo dam treba pol vure da ga odcvika :(giggle):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
3600rpm, pretpostavljam da ces ici na varijantu 2800, ako pogoni el,motor


nikak mi se ne sviđa 2800 i nikako se ne mogu odlučiti koliko GPM-a

kad zupčastu pumpu metneš na 6 polova onda jedino od nje možeš očekivati dugi radi a za nagradu dobiješ malo buke
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Bormeš je, malo je pre jaki, kad mu ja drvo dam treba pol vure da ga odcvika :(giggle):
Svaki stroj ima svoje granice.
Ali motor nije stal :)

Nisam jos racunao, ali u svakom slucaju bolje ici sa nizim tlakom a vecim protokom, to istina poskupljuje projekat, ali nije dobro dimnezionirati sve na max tlaku, jer tu trpi sve, najvise pumpa, koja kad se ishaba i tlak padne onda to nije to.
Sila cijepanja, ako bi islo na 6 dijelova cijepanje, bi trebala ici oko 12t, e sad na grubo da kazem, jer racunao nisam promjer cilindra na 185 bari bi trebao biti oko 90mm,
Radni tlakovi su ionak znatno manji od nazivnih, pa se ne moras bojati 200 bara. Krpan deklarira podatke na 250bara, a pumpe su za 200 bara nazivnog tlaka.
12T ti bu dosta za cijepanje, ali ak se zaglavi, nebuš ga mogel odbiti, a naprijed nejde. Zato bi za takvu namjenu vršni prtitisak trebal biti bar jedno 18T pri 200 bara tlaka, za kalanje metrica.
Na mojem je pritisak 10T, pa stane ponekad i na dvostranoj sjekiri, a da o četverostrukom i ne govorimo.

Zgodni bi bilo namontirati neki dobar zamajac na motor , to bi ti došlo kao nitro.
Kratkotrajno a moćno.:icon_mrgreen:
Razmatral sam i to, ali nema potrebe. Sam rotor je dovoljni zamašnjak.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ma taj marketing je jebena stvar. Svi su oni isti. recimo i rossi-teh deklarira protok minimalno pri 540rpm kardana s multijem 3.8 a prodaje talijanske pumpe kojima je deklariran maksimum recimo gr2 1500-1800-2000 rpm gr3 čak ne više od 1500 rpm...
Isto tako svi deklariraju kao što si rekao pritisak pri 250 bara a većina pumpi nemože nadrukat taj pritisak ili ako može može u uskom području okretaja. -Pumpe imaju isto tako svoju krivulju pritiska koji mogu drukat ovisnu o broju okretaja, a koja je vrlo slična grafu momenta modernih dizel motora....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Čim više čitam o kalačima sve mi se manje sviđaju e pumpa te vemtil te motor pa diži drvo da (ako) raskoli sama briga
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
imene ubili u pojam sta vise citam mislim da nijefan nevalja od traktorskih do ovih malih ko sto ja gledam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Razgovaramo o tehnikalijama i iskustvu koje imamo.

Kupi jednoga, pa ti bude jasno o čemu govorimo. Vlastito iskustvo je najvažnije:)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma taj marketing je jebena stvar. Svi su oni isti. recimo i rossi-teh deklarira protok minimalno pri 540rpm kardana s multijem 3.8 a prodaje talijanske pumpe kojima je deklariran maksimum recimo gr2 1500-1800-2000 rpm gr3 čak ne više od 1500 rpm...
Isto tako svi deklariraju kao što si rekao pritisak pri 250 bara a većina pumpi nemože nadrukat taj pritisak ili ako može može u uskom području okretaja. -Pumpe imaju isto tako svoju krivulju pritiska koji mogu drukat ovisnu o broju okretaja, a koja je vrlo slična grafu momenta modernih dizel motora....
zato treba razvezati kesu pa se počastiti s klipnom pumpom:icon_pray:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
zato treba razvezati kesu pa se počastiti s klipnom pumpom:icon_pray:

pa nisu te stvari loše. sve je to dobro samo treba čovijek znat što kupuje i ne nasjedat na te marketinške trikove....

i za klipne oni pišu nebuloze...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je , zapravo ljudi ne računaju koliko padne protok na večem tlaku .. pa onda iz motora vade nemoguče kilovate itd ..bla,bla,bla
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Protok padne, ali kW su itekak mogući. Mjeri struju, pa se uvjeri sam.

Nego, koliki je fi klipa na onom lijepom sivom? Vidim da regenerativni kod baš i nemre iti.
Koliko je cc pumpa na hidroagregatu?
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
imene ubili u pojam sta vise citam mislim da nijefan nevalja od traktorskih do ovih malih ko sto ja gledam

Svaki je bojli nego nikaki :icon_pidu:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To je ta makina kaj mi je puknuti složil.





A ovo je taj ventilčić na cilindru.
Takozvani Puknuti ventil i njegovo razvodno dijete kojem baš nemremo prokužiti smisao i način rada. Ali radi.



 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Savo u šumi odmah pilim na kratko i supruga ili sin kalaju kaj nejde lagano prepilim sa pilom i najmanje se tak umaramo . Kad bi doma kalal moral bi dizati na prikolicu pa istovarivati pa dizati na kalać tak da mi netreba kalać. :x: . Muhač to bude samo smetalo no svaka čast na izradi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Kroz koji dan (kad sin malo bolje savlada motornu pilu) ti se oko drva uopče nebudeš umaral......
Kaj se smetanja tiče, pa valjda bum nekad i tu haubu pofarbal da napravim mjesta :(giggle):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Lako ju odnesemo na tavan (haubu) a sad ozbiljno na to isto postolje bi se dala uglazbiti i pila pa bi odmah imal cirkular :(clap):.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Kad ju pofarbam .... radi s njom kaj hočeš.

A dalo bi se, ali bi tu onda igral hidro motor kao pogon.... ne bumo se s tim igrali, sam bog da i ovo dovršim do kraja. cirkular imam a i ovi moji "čevapi" mi to odrade i nemam brige.
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
tako i moj stari po bojama crveni zuti bjeli:p:...sad bio u bauhausu imaju od 6t 3300kn i neki kao pd 10t 3150kw 4700kn...garancina 5godina

Svaki je bojli nego nikaki :icon_pidu:
a sve mi se cini da tak je,hm za nekog vraga je valjda netko mislio da bit ti mali cjepaci,da nesto prepolove
 

Najnoviji postovi

Na vrh