• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Uh jel ti nije tesko mahati sa ovom crvenom u šumi

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma nije,nisam poslikao rukohvat sam napravio pa ide lakse.
ima li gdje podatak za koji protok ulja koji se promjer crijeva preporuca, ili koji su tlakovi za isti protok pri tazlicitim promjerima crijeva, bolje receno odnos tlaka, protoka i promjera crijeva.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tlak ti tu nema veze , ..a po preporuci možeš jedino dobiti posao u državnoj službi


bitno je da si u granicama laminarnog strujanja , jer ako prebaci laminarno strujanje faktor otpora se značajno poveča

traži tablicu pa kad je nađem objesim je tu( ako zaboravim podsjeti me )
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Trebam sjeci plocevine, debljine 25, 20, 15mm, najvise bih to volio sam sjeci na mjeru u toku izrade cjepaca, moze li se tu brusilicom 2,2kw,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo slikice , uzmeš ravnalo , pazi na ekran , xd
https://s16.postimg.org/6gmgz2n05/Dijagram_Q_A_msec.jpg
gledaj da je u tlačnom vodu 3-5 m/sec , jasno, uvjek je bolje manje
povrat oko 2 da nema velikog pada ...usis ispod 1 m7sec

znači na skroz ljevom stupcu nasloniš ravnalo na protok ..na skroz desnom držiš između 3 i5 , na srednjem očitaš promjer , naglašavam unutarnji promjer crijeva ili cjevi
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Hvala, za tablicu
Za protok od 50l/min, tlacni vodm minimum 15mm
Za povart 80l/min (regenerativni mod), znaci samo povart iz razvodnika u rezervoar, 25mm,
Usis za 50l/min 30mm,


Nisam siguran za regenerativni mod koja crijeva trebaju pojacan protok, osim povrata iz razvodnika u rezervoar, to je klasika i za obican cilindar.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Hvala, za tablicu



Nisam siguran za regenerativni mod koja crijeva trebaju pojacan protok, osim povrata iz razvodnika u rezervoar, to je klasika i za obican cilindar.
hvala , gdje se kupuje za tu valiutu ?:icon_rofl:


največi protok je na relaciji donja komora , razvodnik , gornja komora ...
iz donje komore ide ulje preko razvodnika u gornju komoru plus ulje iz pumpe .
Sad ne znam koji je omjer tvog cilindra , računaj :icon_super:

to je opis za varijantu kad je ventil kak ima Zj , direkt na razvodniku ,
Postoji ventil odnosno izvedba koji se spaja van razvodnika , pa taj protok diferecijalnog spoja ne opterečuje razvodnik ...a to je za mene bolja opcija
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Kad nema druge opcije može se sjeći, ali potroši se mnogo vremena.
Ja sam neke livene poklopce za šahtove sužavao malom brusilicom da ih prilagodim novim šahtovima, ali kad je u pitanju izrada nečeg novog jeftinija varijanta je odvojiti koji sat, sve lijepo nacrtati i dati da se odma odradi na mjeru. Poslije samo po potrebi malo dotjerati neke sitnice.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jos pitanja, placam sve sa hvala.
Vjerovatno cu naci cilindar sa nekog radnog stroja, imam vec nekih ponuda,
Trebat cu zavariti flansu (plocu sa vijcima za pricvrscivanje), tu plocu nebih vario odmah pri vrhu gdje su gumice, nego nize od gumica nekih 100mm, jeli to izvedivo da se ne otvara cillindar, a da se ne spale gumice. Ako bude jednostavno za skinuti taj gornji poklopac skinut cu, ako ne, onda varenje uz hladjenje, dali bi silo, s obzirom na masu cilindra da odvuce toplinu svugdje a ne samo na gumice,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
baš ne vidim puno kliknutih hvala , xd

ovisi kak jako misliš zavariti , ali sto mm je OK za jedan prolaz ,ako treba drugi potegni ga kad se ohladi itd.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PTYtGFU2FuU[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5FUGulXdKYE[/YT]
na što sve ljudi neće trošiti vrijeme
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Power, izreži sa brenerom jer češ sa fleksom mladost ostavit na njima. Rasturi cilindar pa tada vari, ali više se bojim da bi moglo doći do uvijanja jer to nisu nešt pretjerano debele stjenke.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nisam mislio sve rezati, nego samo nesto kuci pri montazi doraditi, i manje komade skrojiti, ici sve sa polocama 20mm, i sve sa sirinom 200m, tako da cu rezati ili kupiti flahove sirine 200m, a samo pu duzini skarcivati na mjeru, znaci sve 20mm, sirine ili duzine 200mm, ovisno za cega je (nosiva greda duzine 200cm, sirine 20cm, debljine 20mm, dva paralelna flaha odozgo klizac sirine 20cm i isto debljine 20mm, tako i za sve ostalo.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
iz iskustva znam da će ti se cilindar skupiti na mjestu zavara jer se to dogodilo i meni kada sam vario ploču za pričvršćivanje (flandžu) na njega. cilindar je bio rastavljen. Da sam ga ostavio sastavljenog vjerojatno bi dobio po repu od temperature. Flandžu sam dao izrezati od materijala debljine 20 mm na plazmi uz jednoj firmi u Bjelovaru dim. 200 x 180 mm sa rupom u sredini cca 139 kn.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
ja sam vario flandže na neke cilindre al niti jedan se nije niti skupio niti izvinuo....

poanta je da ga rastaviš, i staviš neki čep gdje si izvukao klip/klipnjaču itd. na ulaz i izaz spojiš šlauf s vodom, napuniš cilindar vodom i lagano pustiš hladnu vodu da prolazi dok variš..
Vašis varove duge 1cm naizmjenično po dijagonalnim stranama...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PTYtGFU2FuU[/YT]

na što sve ljudi neće trošiti vrijeme
ovo je dobro zamišljeno , samo im nije rečeno da se to nosi na balanseru a ne na kičmi , pa ovo te ubije za sat vremena :icon_anal:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Slažem se sa Puknutim,nosio ovo cjeli dan ili tukao sjekirom,skoro pa na isto dođe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh