• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

B

BAGERISTA

Guest
Nisam vam ja kriv kaj vas istina boli .
Ajde se vi fino složite i izbacite puknutog s foruma , ej ! ...bit ću vam zahvalan .
rigo_6f0fe.gif

http://www.grapheine.com/bombaytv/creation-uk-da2584c2c43baf1f0ede68a7e1bfc2fb.html:lol:

Nikad tebi dosta,,,vidim da se hraniš valjda s time da druge vrijeđaš,,,ali neka,,,vidiš stao si se na krivog,,,jer ja se nisam nikom okrenuo i otišao bez odgovora,,pa tako neču ni tebi,,,vidim prije nemaš šta reč,,,pa tražiš novu žrtvu čekaš ko kragulj,,,da neko naleti,,da se odmah obrušiš na njega,,,neka,,,doči če i taj dan da če te ta tvoja jezičina koštat,,,kad ti nebude niko više odgovarao,,,sam češ otič,,,ja neču,,,čekat ču i vidit dokle možeš ič sa tim svojim g....ma:mad::mad:
 
B

BAGERISTA

Guest
Rado bih ti odgovorio, ali stvarno ne znam na kakvom je stoju taj cilindar ranije bio ugrađen. Nabaviti (povoljno) dobar cilindar, dovoljno velikog promjera klipa i klipnjače, i dovoljno dugačkog hoda - izgleda da je to najteži dio priče oko izrade cjepača.

Vijerujem da je,,,,,to je ja mislim i jedan od skupljih dijelova,,,ako ne i najskuplji,,,..
Računa sam si da si pogledam kod prijatelja koji popravlja bagere,,,pa recimo ko šta je na konbinirci,mislim da bi nbio dovoljno jak..
 
B

BAGERISTA

Guest
ti si ko kosorica,iskačeš doslovno iz svake paštete
samo me zanima kako izgleda tvoje imanje i strojevi i kakve deeebele živce ima tvoja žena
nećemo previše off jer ovo nije mjesto za to

E pa vidiš kolega,,,to bi i ja volija vidit,.....
A opet,meni je drago kad vidim da neko ima bolje uređeno od mene ili bilo koga,,,to me tijera dalje.....
 
V

VTZ

Guest
U ovoj temi si Bagerista opljuvao zato što je tražijo odgovor u kojem se može odgovorit u par rječima. Znači čitat odgovor od par rječi koje su u temi več bile je suviše. A čitat tvoje nepristojno pluvanje, to je OK, to se mora u nebroj temama.

Ja se samo pitam kad če se tvoja imuniteta istrošiti i dokle če ti potrajat pa da bude onda mir i sloga.

Na ovome i ovakvome forumu, prije ćemo svi mi ostali biti banirani, ali radije na sve to gledaj s vedrije strane - ovo je jedinstvena prilika da se divimo "raskoši" kulture, karaktera, osobnosti i pismenosti nekih osoba.

Tako ti je to, kad ti forum kao javni prostor postane mjesto za liječenje vlastitih frustracija, mjesto za "dokazivanje" i podizanje vlastitog ega.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
a vidiš,najlakše je srat po drugom a u dvorištu ko da je atomska pala
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
svatko od nas ima svoj iberlauf gdje se isprazni,nekima je to neki forum,a ja se uvijek sjetim pape ivana pavla II,koji je za posjeta Osijeku rekao;DA ZNATE KOLIKO ŽIVOT KRATKO TRAJE NIKAD SE NEBI LJUTILI
 
B

BAGERISTA

Guest
Na ovome i ovakvome forumu, prije ćemo svi mi ostali biti banirani, ali radije na sve to gledaj s vedrije strane - ovo je jedinstvena prilika da se divimo "raskoši" kulture, karaktera, osobnosti i pismenosti nekih osoba.

Tako ti je to, kad ti forum kao javni prostor postane mjesto za liječenje vlastitih frustracija, mjesto za "dokazivanje" i podizanje vlastitog ega.


Upravu ste kolega,,,istina je da če on zadnji past,,,,ali tu se vidi osobna kultura i njegovo poštovanje prema bilo kome,,......
Neka on slaže filmove i ostalo,,,,za odgovore,vidim kako bimo nakon ovog isječka trebali svi drhtat na stolicama.........
 
V

VTZ

Guest
pa zašto ti je onda problem okačiti video , prosvijetli i nas malo

Pokušat ću "upaliti svjetlo", makar sumnjam (tj. znam) da od toga neće biti nikakvih efekata. Cjepač je trenutno pospremljen, drva su odavno iscjepana, i ne pada mi na pamet kopčati ga na traktor i izvlačiti van, samo da bih nekome nešto pokazivao, ili "dokazivao". Čak što više - zbog tebe i sličnih neću uopće - ako i snimim neki video, slat ću ga samo ljudima u PP.

a kada si tako načitan čudi me da nisi to sam sebi napravio

Pa valjda sam izračunao da mi se ovako više isplati, jedino što nisam računao na to da ću i tebi morati polagati račune zbog toga..

a što se tiče tvoje preporuke pa poboljšanje odnosa
za onu radnju koju meni možeš da uradiš preporučujem trening

Radije uzmi grablje, pa grabljaj malo za početak po vlastitom dvorištu. ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ja i dalje ne kužim u ćemu je problem .
bagerista , upao si tu kao padobrnanac ( u temu mislim ) napalio si se na kalač (kao i na sve )
Tražio si odgovor na pitanje koji je bilo koji post višlje .
Samo sam ti skrenuo pažnju , da te zbilja interesira kalač naućio bi napamet ovu temu i znao bi više o materiji nego mnogi koj se njime koriste x godina .
Čak savjeta , sugestija , problema , rješenja do kojih su mnogi dolazili brsilicom i žuljevima .
Ali ne ,tebi je to bio probelm .
OK , koja bi bila razlika u daljem događaju da sam ja linkao na taj post bez obrazloženja? , nikakav ...ali ja nisam slatkorjećit niti prema tebi niti bilo kome .
da je tu administratorsko uređenje kako treba dobio bi opomenu tj.karton , i ti i ja naravno.
VTZ ..da ja sam kriv ...počelo je na prikolicama , oko nekog izraćuna gdje sam zajebo matematiku , obrušio se na mene , spominjajući upitnos mog školovanja , prijeteći profesorima itd.
Kultrno sam se isprićao , ali ne .popljuva me , ali on to smije jel tak? popljuvat će i vas , pazite da negdje ne pogriješite.
To izgleda nije bilo dovoljno ( moja isprika njemu) pa me napao na drugom forumu gdje sam komentirao na temi o postavljanju klima u stilu kaj ima jedan automehaničar kometirati postavljanje klima .
Naravno nabil sam ga na kur ac jer mu moja isprika nije bila dovoljna , čovjek nije oprostio ...jebi ga takav je čovjek , ja tu ne mogu ništa .
Nabijaš mi na nos, pljuješ da sam nepismen , interesantno kako uvrede prema meni nitko ne vidi .
Ali ja se ne ljutim dragi VTZ , ta nisi valjda ti taj koji bolje znaš od mene kakav sam , kaj sam i koliko znam .
Moja je greška kaj sam prihvatio i nastavio prepucavanje .Svjestan sa toga i ja se sam moram nositi s tim .
Zamislite kako taj vaš pripadnik klana ima mišljenje o vama kad kometirate nešto što (valjda ) nije vaša struka ili nemam poima kako to on razlućuje , isto tako ... dragi forumaš potpuno isto .
Franpetar , popljuvao sam ga kad je napao čovjeka kako mu trektor izgleda , kako ga ne održava bla,bla,bla .
Da , on to smije jer taj nije forumaš i nema se mogučnosti obraniti .
Da li je to normalno ? E pa pezite se drqagi forumaši , petar vreba na svaku pikicu , blateko ili kapljicu ulja .
Uvjek branim male i gažene , tako sam i tu .
Glas razuma i razumjevanja poštivam prije svega .
Idemo dalje , bez cigareta i nastavka u sljedećem postu .
Rekao si da češ me nakon onih tvojih postova ignorirati , ali vidi se da ti to ne možeš a meni se nabija na nos da uvjek moram nešto dodati .
Ne znam i ne razumijem zašto vas zanima urednost mojeg dvorišta .
Zar su ljudi koji imaju lišče ispod drveta loši ljudi?
Nerazumni , netolerantni , zli , bolesni?
Lišće je padalo i padat će još tisuće godina i vi tu jednostavno ne možete ništa .
Smatrate bolesnicima ljude koji ga ne grabljaju ?To su loši ljudi ,neuredni , zmazani , ološ?
Nedostojni su vašeg druženje(makar virtualnog) smatrate se bogovima ?
mtd , zar ti nije jasno zašto ti nitko nije objasnio kako rade hid. kočnice na prikolicama ?
Da ja sam zato loš , iskompleksiran jer sam to primejtio i skrenuo pažnju na to .
Zar misliš da isto ne misle drugi koji čitaju temu a nisu odgovorili ?.. a ima ih tu dosta , vjeruj mi dosta .
E pa ja se mogu nositi s tim jer je to istina , jebena istina od koje nemam noćne more .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Pokušat ću "upaliti svjetlo", makar sumnjam (tj. znam) da od toga neće biti nikakvih efekata. Cjepač je trenutno pospremljen, drva su odavno iscjepana, i ne pada mi na pamet kopčati ga na traktor i izvlačiti van, samo da bih nekome nešto pokazivao, ili "dokazivao". Čak što više - zbog tebe i sličnih neću uopće - ako i snimim neki video, slat ću ga samo ljudima u PP.



Pa valjda sam izračunao da mi se ovako više isplati, jedino što nisam računao na to da ću i tebi morati polagati račune zbog toga..



Radije uzmi grablje, pa grabljaj malo za početak po vlastitom dvorištu. ;)

šta češ kad sam loš čo'jek , moja ti je preporuka da me izbjegavaš da te ne bih upropastio , u tebi još ima nade :finga:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
A jeste smijesni,pa ovdje smo da probamo pomoci jedni drugima a ne se bezveze svađat,a i vjerujem da vecini nije bitno kako netko nest ima uređeno ili neuredno to je svar onoga cije je,istina da je lijepo vidjet kad neko ima lijepo i uredno al neki mozda nemaju vremena za to a neke to nit ne smeta,vecinu nas zanima samo kako dobit pomoc il savjet od nekog ili nekome pomoc na slican nacin!
meni je vec nekoliko ljudi dosta pomoglo na ovom forumu i hvala im za to!
bolje tako:partyman:
nego ovako: :axe:
pozdrav
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Nazalost je na svakom furmu isti problem....Pricam iz iskustva.


A posto je ovo prefina tema,bilo bi dobro da se vratimo svi na temu¨
jer drugo nevrijedi nista.

Sad PITANJE?

Funkciju Cijepaca sam razumjeo i iskupio sa nesto dijelova.
Ali sta meni treba za hidrauliku da bi moga cijepati sa mojim
IMT 539.ako neko zna sta neka napise HVALA
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
u nedostatku stručnjaka pokušat ću ja da ti odgovorim :D

što se hidrauličnog sistema tiče ako želiš nezavisni sistem onda : pumpa,razvodnik,klip,filter,rezervoar,crijeva,multiplikator(reduktor ubrzanja pumpe)

a možeš uraditi tako što bi koristio hidrauliku od traktora (ne preporučujem ali je moguće) onda ti treba :crijeva,razvodnik,klip

što se tiče bravarije vjerujem da si vidio ovdje različitih rješenja , u principu svi rade
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Nazalost je na svakom furmu isti problem....Pricam iz iskustva.


A posto je ovo prefina tema,bilo bi dobro da se vratimo svi na temu¨
jer drugo nevrijedi nista.

Sad PITANJE?

Funkciju Cijepaca sam razumjeo i iskupio sa nesto dijelova.
Ali sta meni treba za hidrauliku da bi moga cijepati sa mojim
IMT 539.ako neko zna sta neka napise HVALA

Otkud sad to pitanje nakon ovoliko dikusije o slozenim sustavima, a ti nas vracas na lesson one.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
kasnio sam godinu dana na Forum imao sam neki svoji problema
pa sam zivot sad doveo u red pa sam opet poceo sa zanimaciom
poljoprivrede.i oko traktora ja uzivam i svih Poljoprivrednih masina.
Meni to nece nikad trebati ja imam kicnu i cijepac na guzni pogon.
ali eto imam dosta dijelova i strucnjak sam oko Metalla i Metalurgije.
Zavrsio sam Masinbravara-Tokara-Globara sad idem jos 2 ipo godine
za Konstruktera.Iako sam 28 godina imam i dijecu i fameliju uzivam
nauciti nesto novo. Zelim to napraviti jednostavno iz nekog zadovoljstava
jer mi j e to hobi.prije sam pravio avione i auta na daljinski pa sam sad presao na
Traktore
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
Meni to nece nikad trebati ja imam kicnu i cijepac na guzni pogon.

e tu si se malo zaje-bao :mrgreen:

nego baci oko na temu homemade vitla , možda možeš pomoći oko radiokontrole :prayer:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
e tu si se malo zaje-bao :mrgreen:

nego baci oko na temu homemade vitla , možda možeš pomoći oko radiokontrole :prayer:
ta radiokontrola i mene zanima i to za vise stvari :supz:
 
Na vrh