• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Savo u kojoj je fazi tvoj cjepač?

u fazi hrdjanja :mrgreen:

neznam jesam li već napisao , isproban je ali u nerealnim uslovima (nije opterećivan maksimalno)
trebam mu napraviti nosače da ga mogu nositi na polugama , i malo ojačato onaj dio koji drži klip
možda čak malo i modifikujem sjekiru , ugao oštrice čini mi se da sam idealno pogodio ali sam ostavio usku sjekiru u gornjem dijelu , malo ću je proširiti da sa manjim ulaskom klipa u drvo više rascijepi pošto mi je radni hod klipa 40cm

maksimalni otvor sam napravio 110cm , znači klip silazi na visinu od 70cm što je većini metrica dovoljno da pukne potpuno , za one neposlušne vjerovatno da će ispod biti jedan podmetač da iz 2 pokreta rascijepi skoro do kraja

cjepač će biti napajan sa hidrauličnim sistemom vladimirca , brzina i nije neka impresivna ali obzirom koliko ja koristim cjepač (malo) onda bi brzina i ne igra neku bitnu ulogu
vjerovatno da će posle biti potrebe za pumpom na njemu ali otom potom , imam čak i nekoliko pumpi od kojih je jedna klipna koja bi dobro došla za njega

čak sam razmišljao da spojim dva cjepača u jedno postolje i kada se cijepaju kladići mogu dva čovjeka u isto vrijeme da rade
veći cjepač bi se napajao svojom hidraulikom a onaj manji što sam prije pravio bi se napajao hidraulikom traktora


eto to je to , čekaju se kišni dani za nastavak akcije pošto svaki lijep dan koristim da napravim koji dinar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
eto to je to , čekaju se kišni dani za nastavak akcije pošto svaki lijep dan koristim da napravim koji dinar
Skupljaš pare za nepoželjne goste ;)
cuttingwood098.gif
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Skupljaš pare za nepoželjne goste ;)
cuttingwood098.gif

ma za vas sam ja spreman kad' god poželiš , samo sam u nedoumici koju sačmu da stavim , sitniju ili onu malo ohoho
guntootsmiley.gif
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,170
Sačma?
Najbolja je ona od bijelog graha s uljem od tikvinih koštica :)
 
G

GROF

Guest
., e dragi moji forumaši!
., dragi moji prijatelji!; BIVŠI!, sadašnji, b u d u ć i , - forumski prijatelji!!!, kažem i pišem, lipo VAS za čitat!!!., ali, ali, taj jebeni ALI! svim nam odreda nekada fali ..., citiraću našeg forumaša i moga forumskog prijatelja!; ZVONISA!!!., život je prekratak za svadju!, a ja ću dodat ko uvik., pa tako i sad; ... premal za tugu, prevelik - predugačak za bol i patnju, gotovo života i nima - brzo projde kad je dobro., DA kad je dobro?., svi mi odreda mogli bi na prste ruke nabrojit kad nam je stvarno DOBRO!!!...
., dragi moji forumaši ja sam DOBAR!., bute - budite mi i VI SVI SKUPA D O B R I !!!., dobro mi stojte!., delajte kalače nikog se ne BOJTE!., sem i osim dragoga BOG! ...

., BOG! ..., mir pisanju vom i vodeka!.-
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,na tekstu,ča si ga napisa,,,nikad od vas grofe,,grde(ružne) beside,,,,skidam kapu na ovome ča si napisa,,,...:cool:
 
K

kreju

Guest
stavr je ovak. ja samo taj kalač delao po naročilo za nekve prijatelje od seke. nije to isti koji je na sliki ali izvedba je ista. tako vse skupa šta je kupio je koštalo 520eura(cilindar, ventile, pumpu). onda još cjevi moraš nabavit i manometer. vse skupa ga je koštalo 900eura (odšjet 150eura je za moj rad)....tako da 750eura je samo da skupio djelove. ako uzmeš pumpu uzmi novo(obavezno) cjena ti je oko 125eura. i ako ima 55l/min to ti je oko 15 tona pritisaka. to ti je komot zadosta. ventil uzmi za dvosmerni cilindar, to je moguče od bilo koga. cilindar(kojeg sam ja imao) ima fi batnice je 55, hoda ima 1m(da se može kalat i kratki), rezervar je od centralnog grijana raztezna posuda. ili si napraviš ili nešto slično, neznam ima puno varianta. ako te zanima ti stavim gore načrt i onda češ bolje videt. moguče budem i ja još jednog napravio za sebe. ako budem imao vreme onda ga napravim. ako te što zanima pitaj slobodno.

a gdje si kupio tu pumpu i ako imas broj od te trgovine.hvala
 
B

been

Guest
pozdrav majstori,imam namjeru da napravim onaj cjepač koji se uvrće u drvo ali nikako da dođem do tog špica sa navojem,pa dali neko to ima i koliko košta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozdrav majstori,imam namjeru da napravim onaj cjepač koji se uvrće u drvo ali nikako da dođem do tog špica sa navojem,pa dali neko to ima i koliko košta
S obzirom da si u drugoj državi , nudim ti jedno internacionalno riješenje nabavke špice
http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=Screw+Log+Splitter
Znam da su ih imali u trogovini cerjak , brežice , slovenija pa uvali nekom šoferu da ti usput donese ,
Kad se skine s autoputa izlaz brežica ,ima max. 10 km do trgovine i natrag .

Ako čekaš da cerjak otvori trgovinu u tvom mjestu pripremi dosta nasada za sjekire .
 
B

been

Guest
pa zar je to jedini način za nabavku,nije valjda da kod nas nema,koliko bi to koštalo ako ti je poznato,vidio sam da se traktorskim cjepačima taj špic može demontirati pa možda se on sam može kupiti,meni bi i to odgovaralo,raspito sam se i kod dva tokara pa kažu da za tu izradu treba nekakav drgačiji stroj ,to vjerovatno kod nekoga leži u željezu a nezna ni šta je,ima nas i takvih,u svakom slučaju tebi hvala što se odazivaš
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
been ima kod mene majstora što rade te cjepače nije to problem napraviti pogotovo ako strug ima automatski konusni pomak, nisam siguran za cenu (ali mogu da se raspitam pa ti javim) da je izrada konusa i kućišta sa lezajevima negde oko 150- 200 evra (sav materijal majstorov) a tvoje je da napraviš ram. Neznam tačno odakle si ali ako si blizu granice onda nije problem da navratiš do mene ili u Valjevo (jer imam u Valjevu komšiju koji to radi) ako si zaintresovan javi pa da se dogovorimo.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pozdrav majstori,imam namjeru da napravim onaj cjepač koji se uvrće u drvo ali nikako da dođem do tog špica sa navojem,pa dali neko to ima i koliko košta

bilo na sajmu u gudovcu, 500kn, držo u ruci i nisam kupio:confused:
a proizvođač onaj što proizvodi zelene runilice , cirkulare traktorske, kojekakve transportere itd itd
al da me ubijete nemogu se sjetiti imena (možda čalopek???)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ako nekom treba(nije moje)
Prodajem cjepač za drvo (navojno svrdlo), cijena 1600 kn,
091 509-3044
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
bilo na sajmu u gudovcu, 500kn, držo u ruci i nisam kupio:confused:
a proizvođač onaj što proizvodi zelene runilice , cirkulare traktorske, kojekakve transportere itd itd
al da me ubijete nemogu se sjetiti imena (možda čalopek???)

Jesi bar siguran za cijenu i jeli to bio junior model ili nešto ozbiljno tipa senior.
Mislim da je to to ...


BRAVARIJA KRALJ - KOCIJAN
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Jesi bar siguran za cijenu i jeli to bio junior model ili nešto ozbiljno tipa senior.
Mislim da je to to ...


BRAVARIJA KRALJ - KOCIJAN

je mogao bi bit taj, baš je krasna zelena boja strojeva:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh