• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
@MUHA može malo objašnjenje kak radi taj kalač? Ovo dolje je neki dodani dio na cilindru zar ne a desno je povrat u rezervoar kroz onu debelu cijev? U cilindru su opruge ak sam dobro vidio da je cilindar jednoradni?
po svemu sudeči ja ni sam neznam kak taj kalač radi.... u cilindru opruga nema, a ono debelo je povrat, to znam.

Moj ti je savjet (pošto Puknuti iz nekih razloga više ne želi biti član ovog foruma) da kontaktiraš Puknutog na forum hr ili na mail.
On ga je proizvel i meni poklonil.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Pitam iz znatiželje, volim uvijek nešto novo i drugačije čuti. Budem ga kontaktirao kroz neko vrijeme ako bude voljan podijeliti to sa mnom.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Ajmo ovak!
Je l 200bara ili 150bara ili 100barata nema nikakve veze sa mehanikom! :unsure:
Ako si dobro napravio i povario stroj treba izdržati te pritiske!. Ne određuješ ti taj pritisak, nego klada koju metneš za kalanje!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Može i on odrediti pritisak kod kojeg se otvori sigurnosni, ali manji pritisak = manja sila.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Ja određujem tlak u sistemu na razvodniku. A pritisak je sila koja djeluje na klip cilindra. Ako je promjer klipa 80 mm I tlak 200 BAR onda je to pritisak od 10 T. Na 160 BAR bi bilo cca 8 T. Po pravilu se izražava u kN ali ovako je jednostavnije.

Priajtelju a kak ti to švasaš? To mora biti praf zašvasano.
Nije problem u zavarivanju, nego sama konstrukcija. Nisam ništa kopirao i presnimavao mjere. Sve je moja ideja. Djelovalo je baš močno ,ali sad treba male dorade na nekim mjestima.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Pa upravo se tako i podesava. Na razvodniku ima imbus vijak i max tlak se odredi. Sve preko toga vraća u rezervoar. Hid.pumpe su volumetrične i tlak ne ovisi o br okretaja. Kad nebi bilo sig.ventila ili bi stao motor ili stradala pumpa ili nešto puklo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
@karlom Nebuš to riješil nikakvim "krpanjem".
Jednostavno produži gredu i na njoj napravi H od komada 12...15mm. Ovi upori budu uvijek problem.
Ili napravi takva 3 trokutasta rebra, ali ih na sredini poveži komadom flaha 10+mm.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Sad je ok. Stavio sam ojačanja i dole i gore od lima 15 mm. Ispod su priključci za polaz i povrat pa ne mogu zatvoriti. Ma taj dio uopće nije bio u "projektu". Bilo je zamišljeno da se cilindar učvrstiti na gornju prirubnicu. Ali eto nabavio sam ovakav.
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
U potrazi sam za novim cjepačem metrica. Imali tko možda Krpan CV 14 K pro. Pa da podjeli iskustva. Da li je tih 13t dovoljno? Ili imate neku preporuku što kupiti?!
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Imam ga ja već dugo i još nije bilo metrice ili furka koja bi ga zaustavila, a i ak vidiš da ti treba više snage možeš ga malo pojačati. Krpan ti je dobar kojeg god da uzmeš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
A dosta se radi, nekih 500m prosjek. Makar dosta je skuplji od ovih na oglasima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh