• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ne samo da bu dimil, već ga bu ugasila.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Malo operater mora taktizirati. Nek ima brzine to će samo furke od mtrice poloviti. Kad osjeti otpor da guši, zastane i malo cimne i ide jer zamajac malo podrži.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Napadi na hidrauliku.

20230609_155909.jpg
Odradio nosač motora i nosač pumpe, te napravio spojku. 7kw motor, pumpa 20cm. Povelika je za ovaj motor ali vlasnik ima ovo da proba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
7kw motor, pumpa 20cm. Povelika je za ovaj motor
Nije prevelika. Pri meni je 19cc na 5,5kW i do negdje ~220 bara ne zaustavlja motor.
Za kalač bi na tom motoru mogla i 24ccm@200 bara.
Naravno, ako je motor 4-polni (1500 o/min).

Veći je problem hoće li mreža izdržati.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Mreža je industrijska. Nemože veća pumpa, jer postoji već neki sistem koji je pogonio traktor. Mali razvodnik i crijeva te sve to guši, tako da postepeno zamara motor. Radit će po cijeli dan pa mu treba više snage.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Štima...
No neće se grijati motor od rada (kalanja) već od cirkulacije ulja. Generalno, veliki pritisak cijepanja, odnosno veliki tlak ulja traju vrlo kratko, dok sjekira ne uđe u drvo ili dok ne stane na kvrgi.
Ali to i sam znaš.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Zasto ne radis sa auto speed ventilom, p preporuci ZJ sam to ugradio kolegi kad sam mu pravio cjepac, motor 5,5 kw pumpa 19ccm, extra radi. Nebih vise nikada radio cjepac bez autospeed ventila.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Autospeed ventil košta od 200e na više... Mislim da je to dovoljan razlog ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Na investiciju cjene cjepaca to nije puno, a prednosti u radu, brzina, zastitta motora i kompletnog sustava od preopterecenja itd, da 200 eur ali ne kupuje obicni, tako da je doplata mozda 100 eura
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Zasto ne radis sa auto speed ventilom, p preporuci ZJ sam to ugradio kolegi kad sam mu pravio cjepac, motor 5,5 kw pumpa 19ccm, extra radi. Nebih vise nikada radio cjepac bez autospeed ventila.
Ako se odnosi na konbinaciju sa poslednjim el.motorom, ja sam odradio svoj dio da prilagodim pumpu motoru, ostalo rade drugi. Ovo što sam uradio treba da je ok, a njihovo neznam kako će izgledati.
Sad sam uzeo jedno pravilo svog kolege, koji se bavi mašinskom obradom. Uzima sve što se donese i radi onako kako stranke zatraže bez komentara dali to funkcioniše. Godinama sam koristio njegove mašine za svoje potrebe, slušao narudžbe i kad ode stranka kažem mu pa taj to što hoće nije funkcionalno, može drugačije i bolje, a on se samo smije bez komentara. Zatraži od stranke, stavi na papir koje mjere trebaju i on tako pravi, ako nešto ne štima on samo pokaže papir ovdje ste ovako napisali.
Tako da i ja pratim potrebu il zahtjev naručioca.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
....., stavi na papir koje mjere trebaju i on tako pravi, ako nešto ne štima on samo pokaže papir ovdje ste ovako napisali.
.....
Jedan tokar donio završeni posao šefu na stol.
Donio vrpu špene na nacrtu. :unsure:
Vanjski promjer, na nacrtu, bio je manji od unutarnjeg!
 

Najnoviji postovi

Na vrh