• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
i ja sam za prvu prilično ubijeđen da je krilna

ova druga me zbunjuje malo izgledom pa sam zato i napisao da nisam siguran
 

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Evo jedan ''poluautomatski''
Koja li samo debela drva kalaju :)
[YT]watch?v=Jb4r_NvXwqA&feature=related[/YT]
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Meni treba pumpa za cjepač. Onda ova krilna ako ne može napravit tlak preko 80 bara ne bi bila dobra, uglavnom za nešto je služila na nekom stroju. A ovaj hidromotor jel bi s zamjenom mjesta ulaza i izlaza ulja mogao biti pumpa za hidrauliku? Čini mi se solidne veličine pa vjerujem da nikakav ubrzivač okretaja kardana ne bi trebao.

A ovo ne bi mogla biti ona prva žuta pumpa? http://www.youtube.com/watch?v=Gw5ktE-ZZZU

odlično zamišljeno ali mišljenja sam da ima mali učinak sporo sve ide
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
Sutra idem pogledati nesto ovakvo, proizvedeno 2009 cijena pocetna 2700 EURA, samo sto ovaj moye na struju i traktorski pogon , za razliku od ovoga na videu.
http://www.youtube.com/watch?v=Xwe_w2FVg3M

da ne liči na ovaj
slika-180052-2011-02-1298654843-velika.jpg

;)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Savo ne hvališ se na promaknuću čestitam,ako budeš dobar moderator probat ćeš kod mene ako Bog da kad dođe mtz i kulena
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Upravo taj Savo , kod mene je u dvoristu, ostao je jos jedan, ako si musterija pozuri, stroj je pravi, samo cu mu jos hidrauliku sloziti i postaviti cjepac u horiyontalu, 6 nozeva, transportna traka i to bi bilo to.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
oho , znači kupio i ga
još uvijek nije me zainteresovalo tako nešto , mada nemora da znači da neće u narednom periodu

a tek onaj cjepač što sam vidio da taj isti čovjek prodaje , OGROMAN
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Danas sam kupio bansek/cjepac, ali mu je hidraulika uzasno spora, pa stoga moram raditi prepravku, tajfun kojeg sam ja imao je bio super brz, vlasnik kome sam ga ja prodao tvrdi da je otvarao cilindra i da su unutra dva cilindra i da je u tome caka brzog hoda, jeli vam poznato sto takvo, takav princip rada da ne kupujem stvari koje ne moram..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ima multiplikator , ima dvije pumpe, i ova manja je velicine one vece na tajfunu, a ova veca je duplo veca od ove tj od tajfunove, klipovi su skoro istog promjera, vjerovatno je caka u cilindru unutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
ima multiplikator , ima dvije pumpe, i ova manja je velicine one vece na tajfunu, a ova veca je duplo veca od ove tj od tajfunove, klipovi su skoro istog promjera, vjerovatno je caka u cilindru unutra.
Palo mi je nekaj na pamet: Ima li ovaj novi dvije brzine i jel stari imal dvije brzine?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tajfun je imal dvije brzine i dvije pumpe, jedna 33cm3, a druga 13cm3, sad neynam ova mnaj jeli sluzila za napajanje drugih potrosaca, transportna traka, podiyac trupaca i ostalo ili je sluzila za spori hod.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Razvodnik mi djeluje malog protoka i cuje se po zvuku u praznom hodu da optercuje sustav, ali opet s druge stranwe na oba stroja su isti elementi, tako da niko nije niosta mijenjao.Sve je original tvornicki i bryina mu je ista bez obyira na opterecenje.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Evo jedan ''poluautomatski''
Koja li samo debela drva kalaju :)
[YT]watch?v=Jb4r_NvXwqA&feature=related[/YT]

volio bi ih vidit kako to rade s bukvom ili još bolje s grabom, a i samo cijepanje je za k...c pa ni jed im se nije rascijepao kako treba, bolje da pozovu chucka norissa:lol::lol::lol:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
I ja se slazem uzaludno gubimo vrijeme razgalabjuci o ovom nacinu rada,

Malo sam premejrio hidrauliku i evo podataka:
Promjer klipa 50mm
Promjer cilindra (vanjski 100mm) zanci unutarnji bi max mogao biti 90mm
manja pumpa po mojoj procjeni u premjeravanju sa pumpom poznatog kapacite 16cm3
velika pumpa 40cm3

sila klipa = 4,5cm x 4,5cm x 3.14 x 250 kg/cm2
sila klipa = 63.585 x 250 kg/cm2
sila klipa = 15 896 kg

A proiyvo]ac tvrdi da je sila 18 t, cilindar da je veci nema sanse, jedino onda da je tlak pumpe veci, ali sumnjam posto je zupcasta, sto preostaje...

Sad brzina klipa

V= 0,45dm x 0.45dm x 3.14 x 5dm (hod klipa)
V= 3.18 l


pumpa na 1200 okr/min daje 36 l/min

znaci za jednu minutu 36l/min : 3.18 = 11,3 puta u minuti napuni cilindar

to dalje znaci da 60 sec : 11.3 = 5,3 sec za jedno punjenje

i otprilike povrat ya nekih 3 sec, do]e da bi trebao jedan ciklus odraditi za oko 8 sec. Cisto sumnjam da je toliko brz,

Racun kaze tako, međutim u praksiu je drugacije, mjerio sam vrijeme i radni hod odrardi za 7 sec i povrat za 4 sec, znaci cijeli ciklus za 11 sec. PRESPORO
KOMENTARI VASI!

EDIT SAVORIS
druže nemoj da pišeš tri poruke jednu za drugom , koristi EDIT
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja vec imam druga pitanja, a nisam dobio odgvor ni na prethodno,

Danas skidao filter spojio bez da vidim mijenja li brzinu, i nista sve isto, ali je cudno sto istu brzinu ima na 700 i 1000 okr/min motora, a radni okretaji su mu 900 tj 430 kardana, jos uz to ulje se grije u sustavu, pa mislim da hidrauliku nesto gusi, instalacije mi je sumnjiva, cijevi su cini mi se pretanke, a i ventil mi izgleda premalo za taj protok. Ipak je u pitanju pumpa 40 cm3 i cilindar oko 90mm, racunica isto tako kaze,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ajde malo slikaj te detalje pa da pokušamo pomoći
 

Najnoviji postovi

Na vrh