• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@power
pokušaj ti to nama nacrtati nekako jer ja ništa ne razumjeh :cry:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
@power
pokušaj ti to nama nacrtati nekako jer ja ništa ne razumjeh :cry:

znaci u ovom klipu od velikog cilindra se nalazi mali cilindar u kojeg ulazi mali klip (bolje receno to nebi mogao biti klip nego suplja cijev koja je fiksirana na dno velikog cilindra i kad se veliki klip vraca nazad mali cilindar koji je sastavni dio velikog klipa se navvlaci na tu cijev koja je fiksirana na dnu velikog cilindra gdje se nalazi i prikljucak za punjenje malog cilindra,))
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
prvo moram sebi pa onda vama, aj izvuci neki savijet jer znam da imaš nešto na pameti čim si me pitao za crtanje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
prvo moram sebi pa onda vama, aj izvuci neki savijet jer znam da imaš nešto na pameti čim si me pitao za crtanje

prihvatljivo je da mene savo ne razumije kad mu objasnjavam nesto komplikovano, ali da ja tebe ne razumijem u obicnom postu mi ne ide.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa nemaš što skužiti nisam napravio nacrt a ni bacio okvirne mjere tog projekta, a doma ima raznih komada pločevine i raznih profila željeza...
a do sezone uporabe same naprave ima čitavo ljeto
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Od suvisnog cjepaca koji je bio na stroju sam napravio ovaj vertikalni, kombinovani stroj se radi, jos malo pa gotovo.



Uploaded with ImageShack.us
Ovaj vertikalni ima podesivu platformu, klip se sam vraca u pocetni polozaj, ima jos noz na 4 dijela, pumpa je kao sto vidite velika i jos uz ubryanje 1;3, daje veliki protok, potrebno je na vratilu imati 300 okr/min. sila cjepanja stoji na natpisu 18t, medjutim racunica kaza da je 15.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
gdje si puknuti legendo, tvoje odsustvo me natjeralo na izucavanje meni nove materije/hidraulike, pa ovaj sam skinuo sa stroja koji preuredjujem, imas slike na ranijim postovima, samo sam ugradio mogucnost podesavanja platforme, i ugradio mupmu sa multiplikatorom, nista posebno, bitno da radi. Ovaj stroj sto pravim ce biti nesto posebno, dokucio sam kako radi hidraulika na tom tajfunu i bit ce implementirano na ovaj stroj. Drago mi da si se vratio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dokčio si ti jarca , ali drago mi j radi tebe ..nemrem si pomoč skab sam na bosance
baš ckicnuh tog tvog "tajfuna " pe nek narod vidi tehnologije
 

Prilozi

  • cile.jpg
    cile.jpg
    13.2 KB · Pregleda: 252

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
dokčio si ti jarca , ali drago mi j radi tebe ..nemrem si pomoč skab sam na bosance
baš ckicnuh tog tvog "tajfuna " pe nek narod vidi tehnologije

gdje si dosad bio sa ovom slikom, to si ti crtao ili si nasao negdje

Uzet cu si za pravo, pa cu pokusati obojati ovu tvoju sliku, jel to ovako ide (plavo je ulje, sivo stijenka)



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Glede kalača izloženih u Gudovcu: videl sam 4 marke (mžda je bil još koji, ali ga nisam videl):
- Kralj Kocijan - početnički model za (pre)velike novce. Nivo izrade kak da je delan doma. Manji model ima obični tropoložajni ventil. Sigurnost mu je nikakva.
- Uniforest - solidan stroj. Ima automatski povrat čim prestane kalanje. Ovo mi se ne sviđa. Ručno prebacivanje brzo-sporo.
- Lancman - solidan proizvod, no malo premali cilindri za moj ukus.
- Krpan - među najskupljima, ali definitivo najbolji stroj. Jedini ima automatsko prebacivanje brzo-sporo. Najkvalitetnija konstrukcija i izrada od izloženih.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jbga meni žao jer nisam baš previše obračo pozornost na njih, jel bio koji trn?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
i jesi našo nešto za sebe?
ti na poslu pa surfaš ili doma niš ne radiš, kod mene kiša lije i od cijepanja kifla:twisted:
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Nisam našel ali razgovaral sam jučer s čovjekom koji zna netkog koji je si je dal napraviti,pa možda nekaj zmislim.
Ma meni je popodnevna smjena još sam doma!
A kaj buš šugavo vrijeme....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja se napalio na cijepanje kad oko 6 čujem kako pljušti i sad ludim u kući i ćitam vas
P.S-moj stari kaže da je napokon upozno normalnog zagorca:prayer: a i ja
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jbga meni žao jer nisam baš previše obračo pozornost na njih, jel bio koji trn?

bila su 2 trna jedan košta 3000kn drugi 3500kn ali me nisu impresionirali kvalitetom izrade
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma općenito ti kupovni su za ku.ac, gledo u subotu kad sam bio u liniji cijela ergela hidrauličnih cca 3 kom cijepaju a oko svakog 4 čovijeka-neznam čemu ali ok, te sam vidio jedan kupovni na 539 ili jedan cijepa, drugi dodaje gas po potrebi a 3. dodaje 1.drva
i onda mi takvi pričaju o cijepanju, ja ču sutra svojeg malo doraditi sa plučevinom i nogama tako da kad izrežem trupac u metar, okrenem se i rampam si metrice u hrpu
 

Najnoviji postovi

Na vrh