• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Tvornički hidroulični koji valja košta ko suvo zlato!
Ima nekoliko domačih izrada po oglasniko koji mi se činiju OK.
Da se i napravit solidan cjepač za neke civilne pare sve ovisi o željama i potrebama...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
bilo je TRN cjepaća i kod Kocijana i činili mi se da imaju eksra vrh
dok ovi na Sipovom štandu "opruga Dežanovac" imaju manje oštre navoje sada je pitanje čiji je materijal jaći , t.j. žilaviji i bolje vuće na sebe i manje se troše
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
opčenito su sve te glave od mekog metala, promijenjiv vrh mora biti pogotovo ako je cijepač kupovni, a sad navoj gušći, rijeđi, tu trebaš pogoditi što i nije neki problem ako je špica umjereno širena
 
V

Vjerni983

Guest
Kod nas čovjek radi godinama te kalače. Taj vrh košta 300 kn. Kalači su zelene boje a sad po novom crvene
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma ako budem stogao završiti, danas na svog varim malo željeza pa možda pukne koja slička
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Puki, možeš mi zrihtati dolje sa otpada kakav hidraulički cilindar za cjepač po dobroj cijeni?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Mrga, prodajem ti ja dva cilindra, pogodna za kalač, ako te zanima:
Prvi fi90/50x560
Drugi: fi 80/56x660
Cilindri imaju ušice na objema stranama. Navedeni su promjeri klipa/klipnjače i hod.
Cilindri su rabljeni, ali nemaju riseva po klipnjači i ima ulja u njima (nisu zarđali).
Cijena svakoga je 800kn. Ak si kupac, 1500 za oba.

Na 250 bara manji ti je za 12,5T sile, a veći za 16T pritiska.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Zj, pa kolko sam ja skužil Mrga bi otpadne cilindre, a ne dobre :lol:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nisu skupi, samo jeli taj hod dovoljan za cijepanje metrica, jos k tome da je klipnjaca deblja zbog brzeg povrata, ali onda bi bili mozda po drugoj cijeni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Nisu skupi, samo jeli taj hod dovoljan za cijepanje metrica, jos k tome da je klipnjaca deblja zbog brzeg povrata, ali onda bi bili mozda po drugoj cijeni.
Hvala: cijena za tebe je 300KM svaki :finga: Jel sad cijena bolja?:vragek:

Ovaj manji ima idealan omjer 1:2. Očito nije idealna cijena :D
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
bem ti cijepaće, danas sam na trn roknuo cca 30-ak metara a sutra moram još više, mislim da budem nočes cijepao u snu
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
zgodno ali pretpostavljam i sporo
P.S-jel to samo za topolu i lipu ili
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
zgodno ali pretpostavljam i sporo
P.S-jel to samo za topolu i lipu ili

uff teške riječi su pale....

Cilindar izgleda močan!
Samo koliko se meni čini tjera ga pumpa od traktora?
Kakv je to traktor i kolika mu je pumpa?
Na kojem gasu moraš cjepati?
Traktorske pumpe znaju bit dost male kubikaže osim ak nije neki tuning...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
dobro primječuješ puki ja bih reko da je sve na traktoru a to onda i nije baš neki poso i to još njih 4-vero
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Pa to se vidi da je to neka prezentacija na dvorištu.
Sused oj vidi kaj sam zašvasal....:partyman:
Nisam ljubitelj korištenja pumpe traktora za tak nekaj.Nama tu ni juca na protoka. . .
Niš jozek neče komentirati?
Kad bolje promatram slikice cilindar mi zgleda jako zanimljivo samo mi se čini da je nekak tanka kljipnjača?
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
@karabaja to i je topola,a da si probao topolu kalati onda bi vidio kak to ide sigurno ne kak bukva i graber ka mu sam pokažeš sekiru i pukne sam od sebe,a ti bi u tome napravil sam puno dima
@puki22 u pravu si tjera ga pumpa od traktora meni za 2-3 cijepanja godišnje nije se dalo stavljati posebnu pumpu, a tjera ga MF 274 na 1200-1300 okretaja i brzina cilindra je solidna
 

Najnoviji postovi

Na vrh