• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
čisto sumnjam da ćeš u praksi biti zadovoljan korišćenjem opruge za vraćanje cilindra u prvobitni položaj
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ako mislis na izvdbu da pojsanim, cilindar je hoda 12cm, precnik klipa nekih 20mm, precnik cilindra nekih 50mm, opruga nije na klipu direktno nego na mehanizmu koji podize noz i k tome jos noz je tezak nekih 25 kg, zar to nije do+voljno da vrati tako mali klip.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@power
ok , sada je jasnije , mislio sam na nešto drugo , moja greška u koracima :oops:
to bi već moglo da se napravi , čak je možda i bolje tako jer nemože se desiti da sila cijepanja nadjača taj mali klip pri ulasku nekog zadebljanog komada ispod noža

@međimurec
znači spojiš oba izlaza sa klipa u jednu cijev , tu staviš T komad i koristiš klip kao pluger cilindar , znači tada ti se samo računa prečnik odnosno zapremina klipnjače a ne cijelog klipa
ajde da to ovako kažemo , dobijaš slabiji i brži jednosmijerni klip
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ako dovedeš ulje pod pritiskom u obadvije komore,onda se stvaraju dvije sile suprotnog djelovanja i prevladava jača,ali to ne valja,ako sam ja to sve dobro shvatil kaj pokušavate.To je isto ko kad jedan čovek pokušava gurnuti komad drveta,a drugi mu neda.Nekaj mora vrisnuti.Ali ni to nebi bilo ok,jer imaš opterećenje na pumpi,na razvodniku na crevima.Ako hočeš jednoradni cilindar,onda na donjem delu,na guzici ostavi priključak za ulaz i izlaz ulja,a na gornjem gde klipnjača ide va,tu stavi komad mrežice da ti nekaj ne upadne unutra i iscedi ulje van,a otvoreno moraš ostaviti da ti vakuum ne stvara probleme.K tome još stavi i odgovarajuću povratnu oprugu i probaj tak,makar ne vidim nekog kruha od toga,pošto su jednoradni i dvoradni cilindri ponekaj različiti.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa čekaj,tak je power napisal,nije li?Ako je mislil na nekaj drugo,onda povlačim kaj sam napisal.Prema njegovim rečima nisam mogel nikaj drugo zaključiti.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
puki po mome si za dobrog zapel a onai prvi je za kamikaze
-što se tiče drugog možda je za moj ukus malo nizak ali švas aparat radi čuda, špica-hm ak ga uzmeš ja ti ukradem špicu, prikopčan je na malog ferka a on ima dosta niže vratilo kardana od medeka pa sam skoro siguran da bih ga trebao podiči zbog samog kardana, ako tabla nije limena mislim da ne možeš fulati a i ako je opet elektrode i operi-moj glas DA
znaš kakav je moj, ali su u principu isti i jedino da mu mahneš malo s novcima ispred nosa pa nabaciš spiku da spusti cijenu ne treba puno ali koliko ide
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Meni se osobno sviđa ovo drugo i to zbog toga jer ima konus u dva stupnja, čini mi se da je to bolje za prijenos snage
 
M

Marka31

Guest
taj drugi je TAJ. s njim nema grške moj je jako sličan, provjeri u grupi šumari. odnos cijene i kvalitete su odlični
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
evo nekoliko kalača drva sa tehničkim podacima i cjenom slika je kopirana pa neznam oče li se vidjeti svi potaci a cjena je skoro pa badava
picture011j.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Za te peneze napraviš il kupiš napravljeni cjepač. . . al komu govorim8)
Uglavnom meni se taj messi opče ne sviđa.Opčenito ima slabo kod nas na tržitu dobrih (tvorničih) cjepača.Krpan tu dominira isto ko i sa vitlima.A sve drugo su mercedesi a ja nemam za mečku;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Hrvoje , jesi popil tablete jutros? :rolfer:

@power , sad mi sinulo ..kad bi na drugu stranu imao akumulator , spojiš ga preko jedne slavine da ga možeš napuniti po potrebi ..kak bi to slatko radilo ...Nema opruga , natezanja , ovo-ono?

Mixslis komprimirani zrak u nekoj boci koji bi spojio na iylay pa bi on igrao ulogu opruge;povrata, ali mi to malo ya ovakav stroj komlicirano, sigurno da bi radilo i trebalo bi dobro yabrtviti da nema gubitka yraka pod uvjetom da je cilindra dobra i da ne pusta zrak u ulje preko brtvi cilindra, ali ostajem pri tome da cilindar radi kao jednosmjerni uz pomoc opruge i gravitaceije za povrat.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ne zraka ..sistem mora biti punjemn uljem.
Hdraulični akumulatori su punjemi dušikom i imaju mebranu isto kao i ekspanziona posuda na centralnom grijanju .

Kuzim, ulje puni cilindra kad komanda dozvoli pod utjecajem tog komprimiranog zraka, mora biti zrak ili nesto slicno zbog elasticnosti pri sabijanju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh