• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ljudi sad ste navalili s videom, pa koliko je samo trebalo da to sve sastavi pa sad napokon testne slike a koliko se vrti po temi ne zaslužujemo ništa manje od dokumentarca:gitarist:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Daj Powershift; ako nije problem tel. na pp ako već nisi dobio pp od mene, nešto mi ne radi kako treba... Zanima me odakle si ...

kod mene je sve javno, 00387 63 825 415
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moj trn

Uploaded with ImageShack.us

multi praktik-1. i glavna funkcija cijepanje
-2. pomočna funkcija-rampanje izrezanog trupca-izmaknem na polici 2. metrice i sa čela samo guram prema sredini i sve na hrpi za minutu, isto i s strane vrha i Bog te veseli, a granje guram isto kud mi paše
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e nemamo:weedman:
pogledaj mufove sam postavio na album a i cijepać a? a?
što kažeš
P.S-pretpostavljam da nisi još kupio cijepać?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ne još nisam. Za sad služi samogradnja al u planu je trn . . . samo. . . znaš kak je!

A za cjepač tvoj, čuj da je ljepi -nije!
Al neka on samo radi . . .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
karabaja nije li možda slaba ona cijev protiv okretanja trupca ?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Neznam koliko bi imel kardan sa kuplungom smisla na takvom stroju:scratch
A radilica...čul sam ja i priče o pucanju priključka kardana i osvine skup s zupčenikima... vele da je trn opaka stvar.
 

Toma083

Član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
102
ovako planiram izradu cjepača pa me zanima vaše mišljenje oko jakosti stupa planirao sam čeono spojiti dva U profila 200mm tako bi dobio profil H visok najviše 1,5m pritisak bi bio preko 15 tona inače dijelove hidraulike mislim sve novo stavljat dali bi taj stup bio dovoljno jak
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
za trn su najbolji Zetori, Ursusi i rusi koji imaju onaj kardan preko mjenjanjača
kada vidiš kvrgu staviš u sporiju brzinu što znaći daa je jača i udri
puca drvo bz greške
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
za trn su najbolji Zetori, Ursusi i rusi koji imaju onaj kardan preko mjenjanjača
kada vidiš kvrgu staviš u sporiju brzinu što znaći daa je jača i udri
puca drvo bz greške

fendt turbomatic je onda rjesenje za te stvari, vratilo staje ;pri optertecenju, normlno na majem broju okretaja motora a u vecem stupnju prijenosa vratila (popusti spojka)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
fendt turbomatic je onda rjesenje za te stvari, vratilo staje ;pri optertecenju, normlno na majem broju okretaja motora a u vecem stupnju prijenosa vratila (popusti spojka)

Mislim da griješiš. Preko turbomatica ide samo transmisija, ali ne kardan. On ide direktno preko lamelastog kuplunga i mjenjača 540/1000.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
što znači da je za ovaj trnasti cjepač Bog i batina rus 52ka jer ima ograničavanje upotrebe sile na kardanu :supz:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mislim da griješiš. Preko turbomatica ide samo transmisija, ali ne kardan. On ide direktno preko lamelastog kuplunga i mjenjača 540/1000.

ne grijesim, ide i vratilo
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to ce vidit dok ju prvi put metrica svine pa ce umjesto kalaca imat helikopter....:finga::rolfer:
e moj rodjače pojma ti nemaš što je sve udaralo i tuklo po toj cijevi:finga:
a ako se nedo bog dogodi kome ili meni helikopter to nije ni najmanje smiješno:!: a to se obično događa početnicima ili brzacima:!:
a samo za opču informaciju helikopter se još nikome meni poznatome nije desio, a največa opasnost ti je mileni da ti nedo Bog uhvati radnu odijeću pa ideš direktno u nebo a takva dva slučaja znam iz blizine

Mislim da je njemu več stislo i scjepalo . . .testirano ;)
puki u pravu si

Bolje da pukne ta cijev nego radilica ..jer ziher nema kvačila na kadranu
pa nije to balirka ili samoutovarna prikolica da tu treba ogranićena sila, da radilica pukne to treba dosta veča sila od cvikanja, a i samo cvikanje se sa svakim metrom iscijepanim sve rijeđe događa-iskustvo i oprez svima koji koriste slične naprave
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
e moj rodjače pojma ti nemaš što je sve udaralo i tuklo po toj cijevi:finga:
a ako se nedo bog dogodi kome ili meni helikopter to nije ni najmanje smiješno:!: a to se obično događa početnicima ili brzacima:!:
a samo za opču informaciju helikopter se još nikome meni poznatome nije desio, a največa opasnost ti je mileni da ti nedo Bog uhvati radnu odijeću pa ideš direktno u nebo a takva dva slučaja znam iz blizine


puki u pravu si


pa nije to balirka ili samoutovarna prikolica da tu treba ogranićena sila, da radilica pukne to treba dosta veča sila od cvikanja, a i samo cvikanje se sa svakim metrom iscijepanim sve rijeđe događa-iskustvo i oprez svima koji koriste slične naprave

e karabaja meni se desio helikopter prije 2 god a nisam bio početnik već brzina,nedaj Bože nikom nokaut u djeliću sekunde i samo mrak u glavi
 

Najnoviji postovi

Na vrh