• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Stro cijepa, nisam snimao posto nije jos sve gotovo, nisam siguran koliko ce se grijati ulje, pa me zanima mogucnost ugradnje hladnjaka, koliko je skupa ta stavka, treba li ventilator uz hladnjak, i druge pojedinosti. Moze li od auta hladnjak ulja doci uobzir.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma slab sam ti ja za hidrauliku, mehaniku da bih mogao dati neki savijet vezan uz tvoj rad ali pratim sve od početka pa se divim koja je to volja, znanje, živci...samo naprijed:supz:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zivci tu nisu potrebni, voljem ima, znanje jos ucim. Prije godinu dana nisam znao nista o hidraulici, tako da sam i ja frisak u sve tome.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
klasični hladnjak od auta bi mogao ali ne vjerujem da je pouzdan
ja bih prije stavio neki hladnjak od interkulera , u njih je bolji protok a i mogu da se nadju nekog razumnijeg oblika da to i liči na nešto a i lakše ih je montirati
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neznam koliko bi oni mogli razmijeniti toplote, posto mi se cini da su obicno mali, osima ako ih ima i vecih, i kako da znam kojeg su protoka, nebih zelio da prigusuju protok ili jos gore da ih tlak rasturi, dakle kako otkriti koji protok imaju, amda je to sad realtivno, moze on imati protok i 100l, a da pri tom dize tlak u sustavu na 20 bara.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
na prijasnjim postovim je bila neka formula, koja kaze da je umnozak protoka i tlaka je snaga potrebna za pogon, to bi se ujedno moglo smatrati kao i gubitci, onda ako na 40 l&min sa tlakom od 10 bara, bi bilo 400w osloba]anja toplote, plus toplota koja se osloba]a u rezimu opterecenja. Tako da bi mnei odgovaralo 1KW, sto ynaci da od intercoolera bi bio dovoljan.. Ovo sto si pisao, podrazumijeva se da ima ventilator ili..
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Stavi od rusa hladnjak za ulje, taj se neće raspast a dobro hladi, zna @savo, i ventilator od auta i stavi relej da ima više brzina hlađenja.
Pozdav
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
vidjet cemo kako sde ponasa u radu, od kojeg rusa i kakva on to hladnjak ima, kad vecina traktora ne hladi ulje sta onda rusi hlade na njihovom minusu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
ne vjerujem da bi od rusa bio dovoljnog protoka za ovaj slučaj , a i malo rebara ima tako da nije neki veliki razmjenjivač toplote
 
T

tilija

Guest
tilija

vidjet cemo kako sde ponasa u radu, od kojeg rusa i kakva on to hladnjak ima, kad vecina traktora ne hladi ulje sta onda rusi hlade na njihovom minusu.

tamo je drugi minus ali i drugo ulje:twisted:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
na tom cjepaču će mnogi članovi doktorirati svaka čast na sugestijama i idejamo pratim stalno ali ne kužim se baš u takve stvari ali vam se divim ne odustajete svaka čast
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Idi najdi neki manji vijčani kompresor za dijelove,on ti ima hladnjak od kompresorskog ulja koje ti je dosta slično hidrauličnom,to bi ti bilo dobro,ili ako ima kakvi bager rashodovani,drugi građevinski stroj ili tak nekaj gde moreš najti hladnjak od hidraulike.Možda da probaš ugraditi neki jednostavni termometar i znaš sve.Ja osobno hladnjak vode od auta ne bih preporučil,rađe bi si dal truda pa poiskal nekaj kak sam gore navel.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
malo sam gledao po autotpadima, imaju haldnjake klime, intercoolere ya hla]enje zraka i haldnjake ulja.

Intercooleri mi iygledaju dobro, masivno, samo svi imaju prikljucke crijeva za zrak i neynam koliko bi oni bili adekvatni ya ulje pod tlakom mozad nekih 4/5 bara. Ovi od ulja mi iygledaju mali, mada imaju original prikljucke i nisam siguran koji protk bi mogli propustit, za klimu ne znam da li uopce odgovaraju.

Zakljucak je da jos uvijek neznam sto ugraditi.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo malo i mojeg cjepaća u akciji a usput je od danas na prodaju jer mislim praviti nešto slično kao Povershift...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=RHUNU5pNdwQ[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh