• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
bok ljudi... ja sam novi mlad i neiskusan... trudio sam se pročitati sta vise al ovdje ima previse za sada odjednom sve pročitati hehe
pa ako je vec bilo nemojte mi zamjeriti previše, ja nemam traktor al sada smo odlučili grijati na drva pa bi mi trebao sjekač za vlastite potrebe pa neznam dali kod vas ima bauhansa al dali valjalju sta ovi iz bauhansa http://www.bauhaus.hr/index.php?id=4553 stranica 36,37 ja mislim
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Imal je šogor moj tak nekaj nakon nekih 15-20m je odišel u vječna lovišta...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Imal je šogor moj tak nekaj nakon nekih 15-20m je odišel u vječna lovišta...

znači sjekira i nema druge, mislim jer meni je za vlastite potrebe pa nebi nikada isplatio neki posteni strojček
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Za osobne potrebe zašto ne ?. ali ne napraviti godišnju zalihu drvi u komadu , sat vremena dnevno je tu mač za taj stroj ..možda i pauza nakon pola sata .

znači ako se tako radi će trajati više?
a jel to dobro sjecka il samo ono meko drvo... ne se razumijem ja baš, nisam nikada radio pa...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Tamo ih je 4 vrste .ima ih i 10 tona . to je 60% snage koju obično daju profi cjepači -procjeni sam .
Svaka roba ima svoga kupca i svoju cjenu , Za te pare možeš i sam sklepati bolji stroj ..ali onda nemaš garancije .
Ima ga tu netko s foruma (barem mislim) , pa nek on da ocjenu .

zato i pitam, al nisan mislio da je razlika u tome dali radi sat ili 5 u komadu, mislio sam samo da nisu kvalitetni da nece odradit posao kao profi sjekači,,, ma neće ne onda to kupovati, će se ručno... jer volio da ako kupim kupim profi
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Točno tak!
Moja je poslovica ak se kupuje onda po mogučnosti tak da se kupuje jednom.
Al je.. ga kriza ljude tjera na svakave kombinacije!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
dva, ali stroj jos nije gotov, ima jos slika kasnije ih stavim, a bit ce i video brzo.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
koliko se vrti po temi mislim da zaslužuje barem dokumentarac;)
vjerovatno ga savo još nije vidio pa željno išćekujemo njegovo mišljenje:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
neznam zašto ali na mene ova mašina ne ostavlja neki utisak
možda kada bih ga vidio u radu da bi imao bolje mišljenje :confused:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kako skrt, pa ima 4 slike, cini mi se, a bit ce i viodeo, nema svrhe vise slike, na ovim se sve vidi, jedino sam spreman na pitanja ukoliko ih ima.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ispod limova je cilindar koji podize noz, nosaci cilindra i noza, usput da kazem da su sve tri komande na razvodniku dvosmjerne.
Kako mislis autodizalice.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
to je vec bilo na njemu, kako vam izgleda stroj, mozda se ne vidi sve najbolje
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja više volim ocijenjivati izgled čije žene, cure i sl. a svaka željezna gromada s kojom treba raditi mi je ružna:mrgreen:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A dobro je,snimi ga nakon par dana rada pa da se vidi gde piša,ako ima takvih smetnji,kolko se grije i tak?Imaš kakve manometre gore da bar otprilike znaš situaciju v sistemu?Nije loše,izgleda dobro ukomponirano,sad daj video pa da se vidi kak ide v radu to.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
A dobro je,snimi ga nakon par dana rada pa da se vidi gde piša,ako ima takvih smetnji,kolko se grije i tak?Imaš kakve manometre gore da bar otprilike znaš situaciju v sistemu?Nije loše,izgleda dobro ukomponirano,sad daj video pa da se vidi kak ide v radu to.

video nece moci brzo, trebam skopcati hidrauliku, onda sad sjetva, pa posao, tako da neznam kad cu to zavrsiti.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
video nece moci brzo, trebam skopcati hidrauliku, onda sad sjetva, pa posao, tako da neznam kad cu to zavrsiti.

Daj Powershift; ako nije problem tel. na pp ako već nisi dobio pp od mene, nešto mi ne radi kako treba... Zanima me odakle si ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh