• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
¸masna cijena au, i ja sam gledao kod lokalnih dilera i dučanđija i ispod 3400 kn nema ništa, mislim da se takva stvarćica definitivno isplati dati raditi lokalnom tokaru....
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
nije to opce puno novaca za razliku od onih kaj se prodaju po njuskalu za 3200kn,a doma ih od komada cevi posvasali i napravili od zeljeza spicu koja se bude brzo potrosila a vrh se neda mjenjat,i nisu termicki obradeni....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
i meni je bilo sumnjivo po otvorenim spojevima, presjeku kablova i ovom uklopnom automatu
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ovo je motor vjerojatno na 12, 24 ,48 volti

jel to ni od kamionske platforme
vidim napon 24v 2 cilindra, ima i onaj glavni prekidač sa dva debela šarafa, sklopnici ...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
još bi bolje bilo da je navoj na svrdlu još malo duži još bi bolje vuklo ali ovo je zadovoljavajuće

he he he kada se potroši stavim novo i mir, jeftiniji je od polovnih cjepača po njuškalu,
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
evo samo tako bez veze da napisem svoje prvo iskustvo s jednim kalačem, ja i brat iskalali svoje na neki traktorski kalač, koji je lik sam doma napravio i dopelja na traktor i pokaza kako se radi, radi fenomenalno, drvo pucalo ko staklo, lijepi veliki i jaki kalač... raskalo se nekih 20m od ukupnih 40m koje smo napilili (ostalih 20m ne treba kalati, manja drva) i moren reć kako se stim to raskala, ide ko ludo...

sada je to sve lijepo posloženo u šupi i loži se :D
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
U ozbiljnim sa pregovorim oko prodaje stroja, znaci bit ce opet izgradnja druge, malo cu vas opet smarati sa pitanjima, hehhe.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_QmkGtSmM10[/YT][/QUOTE]
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo ja sam svoj stroj za rezanje i cjepanje ostavio u šupi, na mirovanje do daljnjeg i kupio ovog . Pošto su mi kemijanja izašla na uši.
Ovaj barem radi ....
Video sam pokušao staviti ali poslje četiri sata čekanja sam odustao...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Hidro pogon pile, koja je sila cijepanja, noz na koliko, koja brzina cilindra, koj promjer radi, koliko uradis sa jedni ostrenjem lanca, koliko ulja za podmazivanje lanca i ostalo
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,319
Dali bi bilo bolje da umjesto te lančane pile bude cirkular? Bar nebi trebali sipati ulje za lanac....
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Sa jednim lancem tj. bez oštrenja sam izrezao 10m drva cijepanje na četvero ,
ja i jedan dodavač smo to radili 4 sata. Reže odlično čak iznenađujuće(nešto malo sporije nego tračna pila ali zanemarivo).
Cjepač je sila, piše na njemu 8t a vjeruj više mu i ne treba jer 10- 15 cm drvo poprijeko odsječe bez blokiranja. Što se tiče ulja za to će trebati više iskustva
ali ako mi bude puno trošio opcija je rabljeno ulje...
Elevator sam ugradio svoj jer mi je orginal bio pretežak , a skinuo sam još neke zaštite da olakšam i sad je tu negdje podnošljivo za moj traktor...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ako je 8t onda je malo, toliko ide za jedan noz, kako im se cijene krecu, koliko si ti platio ovoga
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ha čuj ne znam dali si cijepao ikad suhi jasen pun gula od kojeg sjekira odskače kao od gume ja sam s ovim sve izcjepao...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma bitno je da ide, i ovja moj koji ima 15 t ima svoju granicu, sve ima svoje granice
 

Najnoviji postovi

Na vrh