• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa čuj moj traktor ima pri punom gasu 15 kv,
sa pola gasa radim znaći taman tako 7,5 kv.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
wuki zašto nisi zadovoljan sa stojem ?
i koliko si uložio ? može i na pp

koliki vam je hod klipa na cjepaču i na koju dužinu siječete drva ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kako si do toga došao?
Pa ko i sev sa foruma, hehe, bilo je govora o tome ovdje, koliko se sjecam ako se dobro sjecam mnozi se protok sa tlakom, sad ima li jos koji koeficijent tu, ali tako nekako ide, nek me neko ispravi ako griesim.

Pa čuj moj traktor ima pri punom gasu 15 kv,
sa pola gasa radim znaći taman tako 7,5 kv.

koliko si okretaja na vratilu imao (mozda je prevelik momenat bio), cudi me da je klizalo, kad kod mene ne klize sa jednokanalnom,
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ha čuj nisam ugradio prekotlačni pa mora negdje propustiti :D
Ma nespretno i slabo sam izveo nosač pumpe pa bi to trebalo isponova :roll:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Steta je da ovo ne radi, ipak je tu puno ulozeno, trebas to sloziti, dize li se noz po vertikali ovisno o promjeru drveta
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ko i sev sa foruma, hehe, bilo je govora o tome ovdje, koliko se sjecam ako se dobro sjecam mnozi se protok sa tlakom, sad ima li jos koji koeficijent tu, ali tako nekako ide, nek me neko ispravi ako griesim.
Zaboravio si dobiveno podjeliti s cca 540
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Steta je da ovo ne radi, ipak je tu puno ulozeno, trebas to sloziti, dize li se noz po vertikali ovisno o promjeru drveta

Naravno a može se i spustiti da cijepa na pola.
evo ako vidiš crvenu ručku na okomitoj gredi


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zaboravio si dobiveno podjeliti s cca 540

onda to znatno mijenja stvar, hvala.

Danas bio u tgovini hidraulike i pitam ja majstora za ovo, koliko snage prema protku i tlaku, blijedo me gleda, ali nadjem ja kod njega na zidu stoji, npr, pumpa 33cm3 na 1500 okr u min, od parkera pri talku 200 bara, preko 20 KW,
 
Posljednje uređivanje:

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
takav ćeš teško naći kod nas i ja ga tražim pošto ga kum ima stvarno je odličan

To ti je radila neka firma u Sloveniji,mislim da se Gomark zvala,pa proguglaj malo.Cjepač je u toj klasi vrh,imao sam ga 90tih godina i pocijepao je kilometre prije nego se sav raspao,no malo smo ga pokrpali i čovjeku kojem sam ga prodao služi i danas.Samo u novoj ti je verziji malo modificiran radi EU normi zaštite na radu.
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
e ja imam taki cjepac.



Uploaded with ImageShack.us
ak šta pomogne,kupljen u viriju u centru ima trgovina sa time,sad neznam jel još radi.
 
Posljednje uređivanje:
Z

zarkooo

Guest
Pozdrav, svima, a narocito za POWERSHEET-a. Imam TAJFUN RCA 320, koji sam prosle godine malo doradjivao. Pogon je el. motor 11 kW, ugradjen frekventni regulator, struja ne prelazi 20 A, cak sam radio i u kucama gde su limitatori 16A, a gde imaju 20A nema problema. Pogon od motora do ulaznog vratila je preko 3 remena 17 mm. Ugradio sam i hidraulicnu platformu za podizanje metrica. Tockove zadnje i prednje, moze da ga vuce traktor, dzip ili auto ako je ravno. Startovao sam preosle jeseni i za 2.5 meseca odradio 700 m drva usluzno po promo ceni od 3.5 Eur/m ja i kolega. Inace radim u TIGAR Pirot kao dipl.ing.masinstva, a ovo je dodatna delatnost.
Imam neke ideje koje cu sad da realizujem pre sezone, a jedna od njih je ovaj rucni prenosni hudraulicni cepac.
Zanima me sta mislite o tome?
http://www.eder-maschinenbau.de/produkte/spalt/

To je original, p=150 bar, hod 200mm, sila 7.5t, masa 16kg, kosta 1600 eur

Ja cu to sam da napravim i koristiti cu pumpu sa masine p=200-220 bar, hod 220 mm, sil 7.5t, masa 20 kg, creva 10m .

Ubacicu slike, video i crteze iz SolidWorksa kad provalim kako se to radi.
Pozdrav.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pozdrav, i kako ide sa lancom, ja sam u startu odustao, vise mi se svidja bansek, a posla nemam nekog, mada idem po cijeni od 6 EURA po metru, koliko brzo uradis 10 metara. Pogon stroja ide preko reduktora, znaci umjesto kardana remenica pa remen na motor, cudi me da ne klize, jer tu je samo 420 okr&min, za sto je potreban veliki okretni momenat. Ja bih isao jedan jaci motor da pogoni samo pumpu direktno na osovinu, a drugi preko vratila nek okrece pilu. Ali ako tako ide onda ok, samo malo mi ovo tesko da 11 KW prenese na 400 okretaja sa remenom, sigurno su remenice ogromne.
 
Z

zarkooo

Guest
Veca remenica je precnika 320 mm, a manja 100 mm, sa 3 kanala za remen 17 mm. Nema proklizavanja, odnosno radio sam sa dve varijante, mogu da podesim da proklizava kad struja prebaci 25A (zaglavi cvor kod cepanja), mada sam posle zatego jos remenje, samo moram brzo da reagujem, jer struja ide i do 50A, al osiguraci ne stugnu da iybace, posto su to tromi osiguraci i imaju svoju inerciju.

Da probam da postavim video
http://imageshack.us/clip/my-videos/593/yxp.mp4/

http://imageshack.us/clip/my-videos/593/yxp.mp4/

A evo kako izgleda prenosni cepac koji sada pravim
http://imageshack.us/photo/my-images/822/cepacsklop02.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/1252/cepacsklop01.jpg

10 meatara radim za 2.5 h do 4 h, zavisi od drva. Ja i pomocnik koji donosi.

EDIT BY daniels : Ubuduče koristi opciju EDIT i nadopuni pos,a ne da otvaraš 5 zaredom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa dotegni remen, a podesi sigurnosni i kad se javi opterecenje nek on popusti, a bio sam siguran da su remenice velike, drugacije nebi islo
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Veca remenica je precnika 320 mm, a manja 100 mm, sa 3 kanala za remen 17 mm. Nema proklizavanja, odnosno radio sam sa dve varijante, mogu da podesim da proklizava kad struja prebaci 25A (zaglavi cvor kod cepanja), mada sam posle zatego jos remenje, samo moram brzo da reagujem, jer struja ide i do 50A, al osiguraci ne stugnu da iybace, posto su to tromi osiguraci i imaju svoju inerciju.

Da probam da postavim video
http://imageshack.us/clip/my-videos/593/yxp.mp4/

http://imageshack.us/clip/my-videos/593/yxp.mp4/

A evo kako izgleda prenosni cepac koji sada pravim
http://imageshack.us/photo/my-images/822/cepacsklop02.jpg

http://img46.imageshack.us/img46/1252/cepacsklop01.jpg


Bil sam zagrijan za to ..ali onda shvatim koji mi ***** treba u polu pognutom položaju boriti se s 16 kila nečega kaj posao obavi na pola .
S tim da bi prva vrijanta vjerojatno imala preko 20 kila .
Do kuda si došao ..koji ti je matrijal(dimenzije) srpaste konzole ?
 
Z

zarkooo

Guest
Bil sam zagrijan za to ..ali onda shvatim koji mi ***** treba u polu pognutom položaju boriti se s 16 kila nečega kaj posao obavi na pola .
S tim da bi prva vrijanta vjerojatno imala preko 20 kila .
Do kuda si došao ..koji ti je matrijal(dimenzije) srpaste konzole ?

Trenutno je u izradi dokumentacija. Bice 20 kg. Sve je celik. Inace njegova namena je samo za drva preko 32 cm. u precniku kojih u proseku ima 5-6 kom./10m3. Imao sam prosle godine klasicni horizontalni cepac koji je preko 200 kg. pa mi je veci problem da ga stalno transpotutejmsa masinom i skidam i namestam iako sam za tu namenu ugradio i el. dizalicu, pa sam od toga odustao. Druga stvar je sto i na njemu treba doneti i postaviti drvo od preko 32 cm. koje je preko 40 kg. Kad sam odustao od horizontalnog cepaca, motornom testerom nasecem drvo na 25 ili 33 cm. pa panjeve samo cepam masinom uz visestruko vracanje na noz. I tu sam ogranicen na precnik do nekih 45 cm. Mislim da ce ovo biti prava stvar, samo ako radi kao na snimku, sto mi je malo sumnjivo, jer na snicima koji su namenjeni prodaju necega, sve radi idealno.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ovo mi se jako sviđa.Videl sam to več i katalogu ali cijena je bila preprepre visoka da bi i samo razmislil otome.
Kad napraviš stroj, napravi kalkulaciju.Možda pokrenemo neku međunarodnu trgovinu :)
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Prodajem hidraulične pumpe i multiplikatore za cjepače

Cijene :
Pumpa grupa 2 od 8 do 25 cc3 ista cijena = 860,99 kn sa PDV
Multiplikator muški grupa 2 = 861,00 sa PDV
Multiplikator ženski grupa 2 = 984,00 sa PDV

Pumpe grupa 3 imam 32,36,42,50 cc3 cijena ista za sve = 1967,99 sa PDV
Multiplikator grupa 3 muški = 1204,17 sa PDV
Multiplikator grupa 3 ženski = 1305 ,00 sa PDV

Ukoliko roba ide preko granice cjene su bez PDV

Sve je novo i garancija je godinu dana.

Grupa 2 :

eg911z.jpg

20rwzr4.jpg

Grupa 3 :

10fq6g0.jpg

2zxtvub.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh