• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Ako na razvodniku ovako izgleda kučica onda nema protoka prema T vodu i normalno da se motor muči ....
[
da je srednja kučica kao na slici od @pjera onda se ne bi mučio motor kad cilindar stoji

vaš velečasni
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

na žalost ne mogu ti pomoči oko cilindra napiši zahtjev javno možda netko drugi pomogne .
isto tako i sve ostalo kaj te zanima ..


vaš velečasni
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: kalači drva

Ne podcjenujte ove bau bau kalače jer za potrebe jedne kuče sasvim zadovoljavaju sa snagom.Origi sjekira na njemu je više za kvrgava drva jer kvrge reže a za lepa drva se stavi križnu i sasvim solidno razcepa na komade.Kalanje metrica je više opcija nego stvarnost a za kalanje komada do pola metra može i debelih vredi plačenih para.Moj Woodstar 10 T je košto 435 eura sa 5 godina garancije ali drugčije ko če mi ga napravit i garantirat za te pare.Za te pare ne kupiš ni delova za izradu.Svi znamo dobro cene cilindara,razvodnika,motora,pumpe i ostale željezarije koja je potrebna za izradu.:drink:

Ovo potpisujem u cijelosti.... ja sam kupio nedugo Schepach 12 t HL1200 model i nema drva kojeg nije rastrgal, ono kaj ne precepa prereže, a kaj ne prereže zdrobi za potkuiriti :)

Eto mojeg kakvog ja imam:

https://www.google.hr/search?q=sche...ch-Holzspalter%2BHL%2B1200%3A71124%2F;248;488

Sad samo tražim sjekiru za njega na 4 dijela...
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: kalači drva

Metrice kod iskusnog majstora se iz zajebancije cjepaju oko 10 m3 dnevno ali ručno,sa pravim cjepačem kamion i prikolica dnevno oko 20-22m3,znači ispiljeno,višemetrice i iscjepano dva radnika bez forsiranja odrade bez da se oznoje :drink:
 

549DV

Novi član
Tu od
13 Kol 2013
Poruka
19
Re: kalači drva

Kakve kardane koristite za pokretanje hid. cjepača? Napravio sam cjepač i malo mi je predugi kardan a nebi ga kratio. Kupio bi novi samo neznam tocno kakvi koja grupa i to. Inace kalač je oko 13t.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Re: kalači drva

piše se dosta o samogradnji cjepača a nigdje ne vidim podatak kolika bi bila dostatna snaga za normalno cijepanje, t.j. zanima me dali je cjepač Lancman 10 t dovoljno jak za neki ozbiljniji posao, npr. metrica promjera oko 0,60 cm, za ove tanje siguran sam da ide dobro, ima li tko iskustva koliko je to zapravo jako
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Pozdrav ,zanima me daki neko ima podatke o pumpi za cjepac woodstar lv100. Imam navedenu pumpu i cilindar i razdjeljnik pa me zanimaju podaci.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

Alfada, ne znam jel si videl mojih par postova prije, al moj trofazni nazivne snage 10t nije za cjepanice jer prilikom kalanja uvlači klipnjaču u cilindar tak da ne vjerujem da ima tu snagu. više vjerujem u ove kaj guraju sjekiru nadol. i još kaj je zaheb kaj moram metricu dignuti nekih 30 cm na stol (nema ploču na podu) tak da ga koristim samo za polmetrice. al na sreću ima kum kalač kaj je doma delal pa ak trebam zemem njegovog
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Imam ovu pumpu za cjepac,pa me zanima dali ima neki prelaz(zupcanik ili nesto)na multiplikator . Mislim da je pumpa grupe 1(cjepac iz bau,potezni). Nema nikih oznaka,nabavljam???karakteristike ,
huxe.jpg
,
hgr0.jpg
,
722x.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Re: kalači drva

Postoje, ali za konusnu osovinu s kajlom.
Ovo mi izgleda kao neki nestandardni prihvat osovine
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Ovo je prihvat za ove iz bau.. na electromotor.
Vljda im neki nacin reducirnja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: kalači drva

Za to ti je jedino rješenje , TOKAR , GLODAČ , standarno nećeš vjerojatno naći ništa je je i napravljeno upravo tako da se ne može koristiti u druge svrhe ,, zaštičeno specijalnim prihvatom ,, a da li je isplativo se sa time upuštati u posao to če ti reći upravo gore navedeni :(wasntme):
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

@Arno,znaci imam srece jer sam tokar,glodavca imam i jedino abavitprelaz yad nabvim multiplikator kojeg preuredit za tu pumpu.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: kalači drva

Ako to sve imaš onda ti fali samo volja ,,,,,,,,,,,,,,, jer i multiplikator ne treba nabavljati već napraviti ,, ( pošto si tokar to ti je mačji kašalj ),,, lančani , zupčasti ,, koji ti je zgodniji ,, a veza multiplikatora sa ovom tvojom pumpom mora biti nekom veznom čaurom , kardanom ili slično jer sumljam da ona ima neke ležaje a i ako ima upitne čvrstoče ??? takve pumpe večinom ne trpe ništa na sebi kao remenica , zupčanik , lančanik .
Ako nema nikakve pločice , izmjeri kapacitet za početak da imaš osnovni podatak za daljnji rad ,,,,,,,,, te odredi koji smjer okretaja je radni ,,,,,,,
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Re: kalači drva

Možda i da , ali prvo kapacitet pumpe , pogon , potrebne sile kod prenosa uzeti u obzir a onda će poznavaoci lančanog prenosa reći svoje o lancu , koji , kakav ,
 
Na vrh