• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
ovo je rupa na ulazu 1"....stavio sam 5/4" ,kasnije budem poslikao samo to da se vidi.

a evo i korisnijih slika...
8p0t.jpg

acon.jpg


iknr.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Ako je ovo 5/4 onda je problem povrat .
Povrat treba odmaknuti čim dalje od usisa .
Pobbaj povrat premjestiti na mjesto oduška i to tako da ga uroniš skroz do dna rezervara .

Ako to nimalo ne pomogne onda trči u selo po babu vračaru .

Rezervar je premali i loše konstruiran , bilo bi bolje da si ga stavio verikalno , povrat obavezno potopi i ako je moguče ubaci neke pregrade da povečaš put ulja od povrata do usisa .

vaš velečasni
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Re: kalači drva

Ako je to razvodnik iz trgoagencije trebao bi ga podesiti ja sam kupio kod njih 2 kom.. i obadva sam podesavao , ta pumpa ako je ispravna mora imati zadovoljavajuci pritisak i na 1000 o/m , i ako je ulaz izlaz dobro spojen i smjer vrtnje dobar :) , moguce da je problem kod vecih okretaja ; plitak rezervar pa ulje prilikom "pada" u rezervar mijesa zrak a ako je usis blizu taj zrak ulazi u pumpu , ( kod mene je stup od 2 u profila i to je ujedno rezervar i 25 lit ulja u njemu i radi odlicno i nema grijanja ni cjepajuci drva cijeli dan )
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

razvodnik nije iz trgoagencije nego iz hidrauličke trgovine..ulaz i izlaz su dobro spojeni jer uvijek samo ulaz ima vecu rupu,a pritisak pritisak manju radi lakseg stvaranja pritiska. Pumpa je ispravna sigurno.a rezervoar je takav kakav je.budem pokusal premjestit povrat pa cu onda vidjeti .
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Re: kalači drva

Pozdrav forumaši. Zanima me koliko vi naplaćujete usluge kalanja drva po metru? Dali je ista cijena za metrice i kratko piljena drva.
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

evo stavio ja drugi spremnik ulja.oko 40 l ulja sam natočio,sa uronjenim povratom ,ali se opet kod nekih 300 okretaja kardana dogodila ista situacija da u crijevu nestane ulja.....
l1kq.jpg

pelqb.jpg

micw.jpg
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

kako ide ulje iz rezervoara kad skines crijevo sa pumpe i pustis u kantu da ide prirodnim putem,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

koje ulje si staivo ? .32, 46. hipenol
Ako je crijevo puno zraka znači da ga negdje uvlači .nemoguče da napravi vakumski "mjehur" u punom profilu crijeva .
Da li se to pojavljuje u radu sjekire ili i kad cilindar miruje?
Jel ima šanse da staviš video?.
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
ulje ide dosta brzo kad je protok 40mm..
Primjetio sam da se to desava naa prvom koljenu raazvodnika kad cilindar ide jako brzo dolje,a ovako normalno kad pritisnem do krajs ručicu kao kad se cjepa
Onda ima ulja u crijevu..budem stavio video kad budem nešto više cjepao..
Jel ima veze i onaj vijak na razvodniku sa time osim što je za podesavanje priska?

ulje je hidrol 46
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

vijak za podešavanje nebi treba imati veze .

Na prvom koljenu( ako imaš 4 koljena) je spojeno u diferncijalnom spoju odnosno nema ulja na povratu u rezervar , tim više se ne bi trebalo dešavati neko bučkanje ili mješanje ulja i zraka .

Da li se situacija mjenja kad se ulje zagrije?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

da bi v šlauf došel zrak, mora nekud uči. najdi gdje ulazi i rešil si problem. ili je problem v pumpe kad radije vleče zrak nek ulje a veliš da je hidraulična
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

to se prije češče dogadalo kad je bio manji rezervoar,i to odma cim je bio ukopčan kardan.sad nije odmah nego kad je razvodnik na prvom koljenu prema dolje..do kraja gore ručica, ide cilindar gore,onda je mirujuci polozaj,zatim prvo koljeno prema dolje i onda cilindar jako brzo ide dolje,i onda je zadnje koljeno gdje cilindar ide slabije dolje a na tom koljenu ima snagu za rad...
Pa gdje bi vukel zrak ako nigde ne curi ulje i sve je suho??? pumpa je hidraulična zupčasta...
Sad je i drugačija konstrukcija rezervoara i jest bolje od prijašnjeg ali opet negdje nastaje problem.
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

isti takav rezervoar za zrak sam i ja prenamjenil za ulje, s tim da sam ga ja skratil na 25 lit. moj je imal izlaze 1/2 cola pa sam povečal izlaz na 3/4 a povrate na vrhu sam ostavil 1/2. ti si prije napisal da je tvoj 5/4 izlaz. kak si to izvel na dnu rezervoara, si navaril petfrtaljku ili si išel s prijelazima? i filtriraj to ulje najbolje prije pumpe jer su ti gumice v razvodniku osjetljiva roba. nije mi jasno od kud zrak v usisu ak ti je cijeli usis 5/4 od rezervoara do pumpe i ak dihta
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

vidi se na slici da je 5/4" izlaz rezervoara kao i ulaz gdje se ulje natace isto 5/4"..povrat je 3/4"..svi ti izlazi su navareni u rezervoar,nema nikakve redukcije nit prijelaza jer sam mislio da je problem sto se smanjuje rupa reducirima..
Budem stavio filter kad nabavim kuciste,jer bude filter izvan rezervoara. Neznamni ja odokud nastane zrak kod vecih okretaja,zato sam i postavio pitanje tu jer mozda neko zna rjesenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Re: kalači drva

Jesi li probal s otvorenim čepom na spremniku?
Jesi li pogledal kroz čep u spremnik prilikom rada? Kaj se događa?
 

marcello

Novi član
Tu od
4 Svi 2014
Poruka
25
Re: kalači drva

probao sam,ista stvar,ima dovoljno zraka jer čep ima odušak na sebi..prije se ulje pjenilo al sad više ne s drugim rezervoarom.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Re: kalači drva

Ako moze mala informacija... sused je kupil hidraulicni cjepac,horizontalni, pa nezna kakva je pumpa gore, a bogami neznam ni ja, pa ak neko zna kaj o njoj... Na onom prvom segmentudi di je usis i ulazna osovina pise 5.052.159, a na drugom segmentu di je potis pise 5.052.030, marka je valjda Georg,tak pise na njoj, ak opce takva marka pumpi postoji... Pretpostavljam da je to dvostepena pumpa???
Evo i slika...

 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

A kaj suseda zanima o njoj ? ..
Dvostepenska sigurno nije ...

vaš velečasni
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

ma sigurno nije zadovoljan brzinom rada cjepaca, osim ako je ne pogoni zetorom, osovina pumpe je direkt na vratilu, bez ubrzanja, tu nema dovoljno protoka. Ako je to pitanje nikad nece sa bilo kojom velicinom pumpe na 300 okr/mim vratila imati odgovarajucu brzinu, ubrzivac je neizbjezan.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Kako ne ,evo ja imam jednu 120 kubika ..ako je to malo i traktor ti ne krepa imam još jednu koja se može naštukati na nju .
Pa tok voli nek izvoli ..može je imati vrlo jeftino ali treba malo poravka(curi ulje uz osovinu)
 

Najnoviji postovi

Na vrh