• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: kalači drva

Sve se isplati ako je jeftinije od orginala,za usporedu crv koji imamo brat i jakostao je ispod 500kn,vitlooko 100€,cilindar i razvod dobio na poklon dalje,trebam to u sumi jer ne vozi visemetrice ,za neke komade(brat reze na 50cm ja na 35cm).

Koliko drva godišnje napraviš ako se može znati i kojih bukva grab agacija...
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Oko 35-40 grab ,bukva,hras. Toliko j brat,ove god,se stric vratko iz njemacke pa radili i njemu.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Re: kalači drva

Oko 35-40 grab ,bukva,hras. Toliko j brat,ove god,se stric vratko iz njemacke pa radili i njemu.
Za to kupi gotov kalač na svrdlo za cca 2500kn i gotovo :(handshake):
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
Re: kalači drva

jučer čujem neku priču da je novi LANCMAN od 10t na akciji i da košta oko 8000 kn, hvale ga da mali 539 radi na leru s njim, navodno 2 brzine ime i da nema šta ne može precijepiti ali mi je sve to nekako sumnjivo jer ako je tako dobar zašto onda postoje tvornički cjepači od 22t
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Pitanje za forumase koji znaju ili imaju iskustva s time. Ako je cilindar predviden gda vuce,a ne gura,stave se vodilice kao napotisnom cilindru,dali ce funkcionalno biti ok ,ili ima mogucnostsavijanja klipnjace?
Drugo ,dali umjesto da se uvlaci cijev u cijev bolje postavit siru vodilicu ili cak 2 stupa pa sjekiruizmedu da klizi zajedno sa nekm plocom recimo 20cm sirine?

@abarth,dali se vidi dali su vodilice skroz iki na nekom djelu i kako su pricvrscene,ako moze slika. Hvala.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

Na samom cepaču se baš i ne vidi,samo vijak sa strane koji drži plastiku a na koji način se ne vidi.Na nacrtu je malo jasnije ali isto ne baš puno.Dole je je još jedan sistem na uvlačenje.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

to uvlacenje ne daje max snaga cilindra, max snaga je pri izvlacenju a to mu ovdje dodje prazan hod, meni se taj nacin ne svidja, jedina prednost je manja visina, duzina stroja, ali sta ce mi stroj optimelane duzine koji nema silu, i jos k tome brz u radnom stroju a por u povratu, sve mu dodje naopaku, sve u svemu amaterizam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Nije spor u izvlačenju jer prema van ide kao plužer ..a to dođe kao turbo

vaš velečasni
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: kalači drva

dobro ako je taj sistem, ali kako god ne svidja mi se da je radni na uvlacenje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

A zašto bi to smetalo ako je sustav dimenzioniran kako bi se zadovljila deklarirana sila .

Dragom Bogu svejedno

vaš velečasni
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

@puknuti,po postovima vidim da to kuzis. Pitanja,ako nehde cijev u cihev nego slozim na cijev plocu recimo 20cm sirine,kao vodilicu oce to bit dobra zamjena za cijev u cijev,ako bi uvlacio cilindar. On bi u tom slucaju vuko sjekiru koja bi klizila po cijevi kao neka vodilica.
@Abarth,hvala koliko vidim to bi bile pozicije 20,21.22.23 ili 24 i vjerojatno je plastika samo pri kraju.
Dali bi bila ideja sa 2 stupa i plocom kao vodilicom dobra ideja?
Evo skica
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/31/h4zc.jpg
 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Da, ali oce li klipnjaca izdrzat pritisak kod guranja isto kao kad se uvlaci?
Lakse mi je plasticne vodilice napravit na vodilici mogu stavit debelo kako hocu.u cijevi sam ogranicen debljinom. Ovakav bi bio znaci oko 2.20m,pa ni ono koji imaju svijecu nisu kraci??
h4zc.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Za koju dužinu cjepanica je ova slika ?
Ako je klipnjača dovoljnog promjera nema straha od izvijanja .

Ja više ne bi kometirao jer konstrukcijai prelazi u egzotiku.

vaš velečasni
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
971
Re: kalači drva

Skica je za 1m cjepanice,ali zadovoljava me i 50 cm. Klip izlazi 50cm,fi klipa je 32. Moze li tiskat po ovakvim vodilicama?
Zasto mi izgleda da ni ova klipnjaca nije puno deblja.
[YT]www.youtube.com/watch?v=EY0g7SmSDS4[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
Re: kalači drva

Skica je za 1m cjepanice,ali zadovoljava me i 50 cm. Klip izlazi 50cm,fi klipa je 32. Moze li tiskat po ovakvim vodilicama?
Zasto mi izgleda da ni ova klipnjaca nije puno deblja.
https://www.youtube.com/watch?v=EY0g7SmSDS4&feature=youtube_gdata_player
za ovakav cjepać treba potrošiti dosta novaca a kako se vidi na video to koliko se sa njim napravi posla je ko da se neko igra ja mislim da jedan običan čovjek uzme sjekiru u ruke napravi duplo više posla nego sa ovakovim cjepaćem
ovo ne opravdava ni potrošeno gorivo
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Re: kalači drva

mislim da je ovo najobičnija igračka. Horizontalno previsoko za dizati a kad je vertikalno moraš čučati. Jedan savjet za one koji kupuju cjepače u pevcu, bauhausu: nemojte gledati tonažu nego oblik sjekire. Ako je ovakva tanka ko na slikama od abarth onda nije dobra jer ne kala nego sječe, dobra za fina drva ali u kvrgi stane i nema van.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Re: kalači drva

Slažem se i ja. Obična sjekira odradi više posla nego taj cjepač.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: kalači drva

Moj susjed ima neki taj herkules na uvlačenje isto iz nekog obija, pevca ili nekog sl dučana!Uglavnom šta je pijesnik htio reći!?
Kod jedne rasprave dali je bolje sjekirom ili sa tim mi je sused baš po istini rekel ovak: Ti Ivan (tak se zovem) na dan scepaš z sekirom 10m drva možda i više, ja scepam z njim 5-6m drva, ti ideš se tušerat i spat jer buš sljedečih 2 dana imal upalu mešiča a ja idem v kupaonu i na zabavu i dok se streznim bum pak scepal 5-6m drva i pak drugi dan 5-6m drva i ja bum imal 15-16m scepanoga i nebum zmočeni a ti buš imal 10m i ko je onda tu profiteral?
Tako da je moje mišljenje kaj se tiče cjepača samo pozitiva jer sve kaj mi more zameniti sekiru v rukama i još odradi svoj posel ja prezadovoljan pa makar dnevno napravil i na pola manje nego sa sjekirom!

Uff al sam se napisal:p::(whew):
 

Najnoviji postovi

Na vrh