• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nešto je moralo zagristi probaj rastaviti glavu sa lamelama možda ga uspiješ skinut rastavljenog .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nekaj slično sam imal na balirki moral sam rastaviti i uz pomoč fleksa skinuti da ne strada balirkin izvod poslije sam stavil običnu vilicu .:(sweat):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kaj ni je laganije kad ostane dio glave kardana bolje ako je stradal utamanit dio kardana nego kardan ili getribu od priključka .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koji kardan preporučujete za malčer 1,2 m dali sa kvačilom - čegrtaljkom ili lamelom?

Imao sam od "Kardan spoj-a" sa čegrtaljkom i sve je bilo OK dok se dijelovi nisu rasuli, zablokirali te se cijev savila. Poslao sam ga u "Kardan spoj" ali su mi poslali drugi koji u jednu stranu blokira, a na drugu se slobodno vrti bez otpora.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Takav kardan, koji u jednu stranu vrti, a u drugu propušta, su meni prodali u Sekri kad sam tražio kardan za roto malčer. Takav kardan je predviđen za njega, jer kao inercija bi tjerala traktor dok želiš stati.... malo brus !! Nikakva inercija roto malčera ne tjera traktor ( barem moj ne ) pa sam ja išao zamjeniti taj kardan za kardan koji se prodaje za silokombajn, a to ti je kardan koji će preskočiti ( ččegrtati kak ti veliš ) kad malčer zapne za nešto. Mom susjedu je malčer podrobil kutni reduktor i potrgal kardan ( obični, bez čegrtaljke ) kad je zapel za kamen pa se istovatil 1500 kn za novi reduktor i 1000 kn za kardan koji prerskače pa ti odluči !!

Kardan spoj ........ joj joj joj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Meni se dogodilo da se traktor (IMT 539) ugasi pri malom gasu. Bojim se da nešto ne pukne.
Kardan je zablokirao i rastavio, cijevi se usukale kada sam radio sa Ursusom C-360, Da je bio mali IMT možda bih šteta bila veća.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Stvar je u tome što kardan, koji propušta u jednu stranu, a u drugu vrti normalno, neče spasiti ni sebe ni reduktor ako negdj zapneš ! Ja ima roto malčer ( s noževima ) a kakav je tvoj ? Ako je na batiće, onda je to druga priča ....
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Moj malčer je AGM-ov sa 2 rotirajuća noža na gredi koja je postavljena na reduktor. Kupio sam ga tek kada su se pojavili na tržištu prije 15-ak godina i sa kardanom (čegrtaljkom) je koštao preko 8000 kn, mislim da su sada jeftiniji.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ja sam ti natipkal što sam ja napravio i zašto ... i što se dogodilo mom susjedu, a ti dalje sam odluči i pazi čiju robu kupuješ
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Za njega znam da se koristi na frezi, a za malčer.... ne znam što bi ti rekao ??! Vjerujem da je i taj sigurniji nego onaj koji nikako ne propušta kod blokade ....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Puknuo mi je križ kardana, i sad ga trebam promjeniti, sad me zanima, jel se samo zegeri izvade i on ispadne van, ili se trebaju širiti vilice kardana i uprešavati ili neš treće?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Ah, ne bude ispal van ako samo zegere makneš. Vilice ne širiti, niti u ludilu. samo izguraš križ na jednu stranu, onda makneš puškicu i iglice, pa na drugu stranu, i tak cimaš.
Čekić je zlo, preša je way to go.:icon_wink:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mislim da vilicu ne možeš ispravljati, mogla bih pući.
Imaš specijalizirane prodavaonice koje prodaju zglobove kardana pa provjeri možda prodaju i vilice ?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Budem probao ovu prvo... deslio mi se to da sam otkopčao kardan na beraču kad je ispao remen, i zaboravio sam ga poslje prikopčati na traktor.. i onda se desi problem....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Hmmm, ako ti je vilica "razroka", onda mislim da tomu spasa nema, ak i uspiješ toliko poravnat da možeš na silu križ postaviti, to sigurno neće biti dugog vijeka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh