• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Problem sa tima vilicama je što su sve gotovo različite,nema šanse da nađeš dvije od različitih proizvođača da se pripaše,ja sam ljetos imao pripasivanje kardana na zgrtač i pola kutije raznoraznih vilica i jedva jedna se pripasala,te ne štima širina,ne odgovara fi od križa ,100 drugih čuda,sada imam 2 duža kardana za prikolicu za stajnjak i sijeno ,renovirao sam ih u Žabjaku i nema problema:drink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Kloni se Kardan Spoja...fušeraj.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Ma radi kardan i tak, vrtio sam berač neš kratko sa 533, budem ga probao reparirat, malo poravnat vilicu i ubacit drugi križ.. pa dok radi radi...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kloni se Kardan Spoja...fušeraj.

Istina da se ne radi više onako kako se radilo dok je stari gazda bio živ,ali evo svi moji susjedi nose tamo i nitko nema neke veće zamjerke a ne znam dali netko radi sličan posao u ovim krajevima,tako da vidjet ćemo kako se bude radilo u daljnjoj budučnosti
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja imam nekoliko od Kardan spoja ali mi se ne čine previše pouzdanim.
Kod mene kažu da su bolji Cijak Slovenski, nešto su skuplji, ali je kvaliteta.

Pričekaj još iskustava - odgovora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Walterscheid, Bondioli&Pavesi, Eurocardan, Cerjak.
Kvaliteta, a i cijene idu nekak tim redom.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u mojoj okolini ima samo talijanskih turskih u kineski,ti talijanski su jos i nesto naziv im je AMA-kardan,vec sam jedan uzeo za silokombajn ali ga koristim za kosilicu,placen je 270maraka ili ti 140 eura...

bas sam isao pitati koliko kosta za samoutovarnu prikolicu nov taj talijanski ama kosta 110eura...

pa sam odlucio posto imam od rastresaca velik kardan koji sam ljetos pravio sa watershieldovom lamelom(nije lamela vec sklopka ili cegrtaljka kako ko zove) na njemu koji je dugacak 140cm,da njega upotrijebim za prikolicu,jedini problem je sto je izlaz u mog rastresaca ona manja glava vratila,pa cu sad naci covjeka da mi to odcvika i stavi normalan ulaz vratila tako da moze na kardan traktora,a za rastresac kupiti cijev pa navarit onaj sa rastresaca i kombinirat,tako sam si zaciljao sad...

koliko kostaju ti cerjak kardani,jesu sa sklopkom svi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cerjak kardana imaš svih vrsta i namjena.
Odi na njihovu stranicu i izabereš si ono što ti odgovara.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
860
Problem sa tima vilicama je što su sve gotovo različite,nema šanse da nađeš dvije od različitih proizvođača da se pripaše,ja sam ljetos imao pripasivanje kardana na zgrtač i pola kutije raznoraznih vilica i jedva jedna se pripasala,te ne štima širina,ne odgovara fi od križa ,100 drugih čuda,sada imam 2 duža kardana za prikolicu za stajnjak i sijeno ,renovirao sam ih u Žabjaku i nema problema:drink:

Gdje je Žabjak i tko tamo renovira kardane?Ima li netko bliže Virovitici da ih popravlja?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Di ima za kupit zastite za kardan znaci ona plastika izvana da se nemoze nista namotat na kardan ni ulovit??
 

dragoon

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
5
Molim pomoć oko kardana

Molim pomoć ukoliko netko zna...

Na traktorskoj frezi IMT na dijelu gdje se spaja kardan na frezu mi je ispala matica i izgubila se. Bez nje kardan ne može vrtiti. Probao sam razne matice ali niti jedna ne paše, pa ukoliko netko zna nešto o tome bio bi zahvalan...



nadam se da nisam promašio temu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako sam dobro skužio, to je kardan sa sigurnosnim šerafom na odrez??

Dal je tu unutarnji navoj, ili šeraf prolazi kroz ušice i steže se s maticom vani??
 

dragoon

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
5
maticom se steze vani, znaci ona osigurava da kardan vrti kad se prikljuci na frezu, inace kardan radi, ali ne zahvaca zube na frezi gdje se spaja kardan.

matica zakljucava kardan.... jel znas kakva je to matica..
 

dragoon

Novi član
Tu od
19 Ožu 2014
Poruka
5
evo nasao sam sliku, nije imt, ali na tom dijelu je ispala matica...
 

Prilozi

  • 222.jpg
    222.jpg
    25.1 KB · Pregleda: 465

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Aha, to je znači na samoj frezi na priključku kardana??
Nebi znao kak to točno funkcionira, ali predpostavljam da taj šeraf služi ko kajla ili ko zatik, neznam kak bi se drugačije izrazio!
 
Na vrh