• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KARDANI na poljoprivrednim strojevima!

mekanicar

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
19
Uzmes mjeru, odes do tokara ako nema u zeljezarama takve matice ili sarafa i on ti istokari i nareze ili ureze navoj ovisi sto ti tocno treba kako ti pozelis... to je posao od 10ak minuta...
 

toma123

Novi član
Tu od
16 Svi 2014
Poruka
10
Koja je razlika između kardana sa sigurnosnim vijkom i kardana sa sigurnosnom sklopkom?
 

Metalko

Član
Tu od
28 Stu 2013
Poruka
236
ovo je sigurnosni vijak

qsaqxqjxxxt6z9v0utzg.png


a ovo sigurnosna sklopka

9rhwshrld6c0v4aqh5fn.png
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Kut rada priključnog kardana

Dakle zanimame koji je dopušteni kut rada priključnog traktorskog kardana?
Ako ima već ova tema molio bih daju premjestite.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
imam jedno pitanje u vezi kardana

trenutno imam obični kardan za berač kukuruza ( na jednoj strani sigurnosna sklopka, na drugoj strani običan zglob )

zanima me da li bi se taj kardan mogao preraditi, tj. da se makne taj običan zglob i umjesto njega stavi dupli ( pa da se mogu okretati po njivi bez gašenja berača ) i koliko negdje otprilike stoji takav zahvat?

hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako za rotokosu treba ti kardan s jednosmjernom spojkom i jači od linka s gornjeg posta
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Puknuti pa piše da je za rotokosu, a i s ovim kojim sam do sada kosio mislim da nije ništa jači od toga. Posuđivao sam i njega i kosu ali su ga rasturili pa sad bilo bi vrijeme bar da si kardan nabavim onda je lako kosu posuditi dok si i nju ne nabavim ;)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
To ti je desno od Vrbovca nekih desetak kilometara mjesto zabjak ili tocnije Preseka mogu ti napraviti skoro sve za kardan
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti pa piše da je za rotokosu, a i s ovim kojim sam do sada kosio mislim da nije ništa jači od toga. Posuđivao sam i njega i kosu ali su ga rasturili pa sad bilo bi vrijeme bar da si kardan nabavim onda je lako kosu posuditi dok si i nju ne nabavim ;)
to piše na prvom linku , ali je njemu skupo:icon_cool:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
OK, a jel valja taj kardan tj ta marka AMA? nitko da mi odgovori ako je tko imao iskustva sa njima dobra ili losa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
To ti je desno od Vrbovca nekih desetak kilometara mjesto zabjak ili tocnije Preseka mogu ti napraviti skoro sve za kardan

Kardan Spoj
Ja ih izbjegavam u širokom luku...sreća pa nisu blizu glavne este za Vrbovec :D:
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Mene bude izdrzao (valjda) glavno da mi pase i da je jeftin, a sad za Fiat bi se dalo pricati ali to je previse off :D
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nema lošeg kardana , više nitko ne brine za toplinsku obradu i izbor matrijala .
Bitno je da ti se svidi i da čim je moguče prije kupiš novog
 
Na vrh