• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
@luka shvatio sam što je colaža. Samo ne znam što ti znači do vrha raonika. Ako je raonik jednako lemeš onda isto govorimo. Pogledao sam u prevoditelju i vidim da je to isto. Ostalo se slažem. Ovo odoravanje se pojavljuje kod većih plugova koji mogu dublje orati.
 

ivan49x

Novi član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
19
kupujem plug 2 br. 14 coli pa bih molio preporuke sta uzeti za casea jx 60 trenutno vucem imt 12 visoki, dali bi dobar bio leopard jel ima ko da kaze dojmove
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
kupujem plug 2 br. 14 coli pa bih molio preporuke sta uzeti za casea jx 60 trenutno vucem imt 12 visoki, dali bi dobar bio leopard jel ima ko da kaze dojmove
Imam ja za prodat Regent pluto 2brazde 14 cola..
20559346.jpg


Imam i crtalo za njega..
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Pozdrav svima, može li mi neko reći jel bolje da kupim IMT plug dvobrazni od 10 coli, polovan košta 900 KM (oko 3600 Kn), ili nov jednobrazni 14 coli, 1200 KM (oko 4800 Kn)? Traktor je IMT 533.
 
I

iksi

Guest
Imam ja za prodat Regent pluto 2brazde 14 cola..


Imam i crtalo za njega..

samo da si u srbiji uzeo bi ga ja takav mi treba za imt 560
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@davor83 Kolko zemlje mislis orat dal si u ravnici ili brdo??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Pozdrav svima, može li mi neko reći jel bolje da kupim IMT plug dvobrazni od 10 coli, polovan košta 900 KM (oko 3600 Kn), ili nov jednobrazni 14 coli, 1200 KM (oko 4800 Kn)? Traktor je IMT 533.


jedna brazda, i još uz to je novi.......a jednobrazni imt jako lijepo radi.......a traktor nije opterečen, a dok dođe lošija godina za oranje, sa 2x10 nećeš ni zaorati kako treba, a traktor će se mučiti bezveze, a razlika u brzini oranja nije baš neka, po prohodu 15cm zahvata, uz to da se brže može tjerati sa 1 brazdom......a 2x10 VK na 533 mislim da neide, da mu je malo visok......od NK nema baš neke koristi u kukuruzovini........
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
imam ja 2x12 na 533 visoki i ide,je da ga digne premalo od poda al ide
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja sam mu samo dao svoje mišljenje.......jer bila je kod mene godina kada su traktori od 60tak ks vukli jednobrazne plugove, a ja sam sa 533 sa šperom vukao 1x12, tada sam i prvi puta za sve ove godine na fergusonu koristio šperu.......prije toga nisam ni znao da ju imam :icon_e_biggrin:

na mojoj zemlji su se imt plugovi dobro pokazali......i ovi olt kakve ja imam, oni drugi oltovi jednobrazni od 16 cola nisu kod mene baš dobri za fergusona.......
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sa 539 orem plugom IMT 2x10 NK ili OLT Alkar 1x16. Gledam oranja odrađena raznim strojevima i do sada nisam vidio dobro složenu brazdu kao što je složi OLT. Možeš se voziti biciklom po brazdi i po jarku.

Imao sam OLT Posavac 2x12 koji je orao saa Ursusom C-360, na ravnoj parceli i desni nagib je dosta dobro slagao dok je na gornju stranu lošije odrađivao i što se poznala svaka brazda kao da si napravio male redove.

Pošto poklapaju brazdu teži su za vući od IMT-ovih koji brazdu naslanjaju.
 

davor83

Član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
88
Zemlje mislim orati oko 10-15 duluma, ali nije ravnica, uglavnom je lagano brdski kraj.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Po meni onda bolje uzmi jednobrazni lakse ce ti ga vuc traktor i lakse ces zaorat masu!!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,821
Nikako si nemogu predočiti kako je to orati te vaše tzv lagane zemlje. Zetor mi se jučer na komadu što sam orao za pšenicu sve trza kad ide uz brdo a niti niz brdo nije bilo idealno
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
čuj,nije ni moja bajna naspram onog pijeska di po poljskoj imaju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@dado6340 kad dodes na takav lagani komad orat krenes zestoko kak si naucen plug u zemlju i vatra pola zemlje prebacis preko mede i letis s tim da ti sve nekad dode jesam pustio plug u zemlju kod mene se moze nac na jednoj parceli od lagane zemlje do tvrde rezlika samo jedna brazda i problemi al na sve se covijek navikne i na brdine i doline lagano i tesko!!
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Svaka čast svakome mišljenju i poštivam svačije mišljenje. IMT ili OLT ? Orao sami sa jednim i drugim. Što se kvalitete i lakoće oranja tiče moram priznat da nisam potrošio ni jedan od plugaova jednobraznih ni dvobraznih, niti sam primjetio razliku u lakoći oranja. Možda malo teže se ore sa OLT-om, ali zanemarivo. Za sebe mislim da sasvim solidno znam naštelat plug i to vidim po lakoći kojom orem kad ga naštelam. E sad ono najvažnije. IMT plug ne mogu naštelat da dobro zaore da se hebem u guzicu. Sa IMT-om je zaoravanje kukuruzovine katastrofa posao za razliku od OLT-a. Tako da bi ja uvijek uzeo dvobrazni i jednobrazni plug OLT, tj. ako se ima sa čime vuč onda dvobrazni VK OLT. Sa 533 i 539 bi uzeo dvobr. 10" i jednobr. 14". Neko je napisao da nije svaku godinu isti uvijeti. Sa tom kombinacijom bi bilo puno lakše i bolje odrađen posao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh