• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Onda uzmi novog Vogelnoot-a i miran si... dvije brazde,moreš ga štelat...
I to mora Proxima vleči....
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Jel mi može netko dati broj gdje se prodaju oltovi plugovi?
 
Posljednje uređivanje:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ma gledao sam Vogel noot l950 trobrazni sa rešetkastim daskama i košta 3000 eura i možeš ga štelati 12, 14 i 16 cola i ima sigurnosne šerape i to mi je preporučio kirš prom kad sam kupovao traktor...
Zemi to,susjed mi ima te plugove i stvarno je prezadovoljan,a vuče ih sa Claas-om 95 ks,il kolko već ima
 

zetorproxima

Novi član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
8
Zemi to,susjed mi ima te plugove i stvarno je prezadovoljan,a vuče ih sa Claas-om 95 ks,il kolko već ima

ja imam zetora proximu 8441 (90 konja) i isprva dok nisam imo bolji plug vuko sam sa njim leoparda 2x14 i bio je ok za vuć al zahvat je bio mali. i ove godine u proljeće sam uzeo vogel noot L850 rešetkasti i prezadovoljan sam kako plug radi i kako ga traktor vuće, ako uzmeš vogela nečeš pogriješit sigurno a i možeš podešavat zahavt od 12-16 cola,, ako uspijem stavit ću i slike :finga:
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Normalno da ti se čini da je slab........533 je DEFINITIVNO slab za 2x12".
Za njega je 2x10" ili 1x16"....

ja isto imam 533 i orem s plugom leopard 2x12 visoki klirens...i ide bes problema...:supz:
 

rapolsm

Novi član
Tu od
26 Lip 2012
Poruka
7
Plug za Tuber 40 & IMT 539

bok svima,
imam gore navedena dva traktora, Tuber 40 (yanmar motor 35KS) i stari IMT 539. Imam stari plug, mislim da je OLT-ov, jer je svjetloplave boje i nisam nikako zadovoljan s njime. Isto tako je prerađen na 2x10 cola, bio je 2x12" tako da i tu vjerojatno ima problema, pored toga što je star. Inače sam iz Zagorja.

Moje pitanje je koji plug bi mi preporučili s obzirom na traktore, snagu i zemlju koja je u Zagorju, koja su vaša iskustva? Nekako sam razmišljao o IMT-755.20 VK ili OLT Posavac 2.25. Ti mi se čine kod nas lako dobavljivi no pitanje je da li su kvalitetni ili ima nešto bolje. Isto tako, nemam puno zemlje, pa mi sad nije baš u cilju dati X tisuća eura, jer mi to ne treba. Također me zanima da li kupiti neki rabljeni plug ili novi, možda bolje uzeti neki rabljeni, strane proizvodnje, nego neki od ova dva gore nova? Hvala

lp
 

kobac26022

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
159
ako nemmaš puno kukuruzvine za orat onda si kupi imt 10 coli niski klirens i ori bez brige a ako moraš zaoravat kukuruzovinu 10 coli visoki kli..... i vozi ...
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Imam jednobrazni imt 752, mislim da je 14 cola i prezadovoljan sam. Za par rali zemlje plug je više nego odličan. Preporuka

PS: Vuče ga 539
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja više volim dvije tanje brazde nego jednu debelu, preporučam imt 10 cola niski, imaš mog negdje na slikama u temi vladimirec, isti ga traktor vuče bez greške s 25 konjića...
 

rapolsm

Novi član
Tu od
26 Lip 2012
Poruka
7
ponekad zaoravamo kukuruzište pognojeno sa stajskim gnojem tako da mi se VK čini bolja opcija. ima li VK možda nekih drugih mana ili prednosti nad plugom s NK-om? svi odreda preporučate IMT, nitko OLT ili nešto treće, zašto, koji je razlog?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Slazem se s Darijusom da je lijepse kad vuče 2 brazde uze nego jednu siru,lakse zatanjuras,pofrezas ili sto već.
Ja imam OLT pto 2.25 i super je za vrtove,prasenje strnjaka,oranje lakse pjeskovite zemlje, ima spiralnu dasku i zaorava sve ostatke trave,kukuruza,starog zelja,stabljika mahuna,graha,paradajiza,paprike ALI natjerat takav plug u tezu zemlju je grijeh jer naocigled vidis kako daske vise nisu spiralne i onda samo pise a ne ore
IMT plug nisam imao,tako da neznam rec nista

Darijus otkud tebi traktor od 25KS,sta nemas Vladimirca?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
kupi stari švapski plug i nemaš brige da buš nekaj povinul v zagorskoj ilovači
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Imam dvobrazni IMT 610-05 10" i mislim da je to idealna kombinacija za 533, 539 dobro zaorava i nije pretežak za vuči. I imam OLT posavac 16" jednobrazni s njim se 539 u težoj zemlji muči ak nisu idealni uvjeti a o tanjuranju brazde 16" u ilovači da ti ne govorim 3 reducirana i polako. Traktor skače ko divlji konj. Dakle 10" dvobrazni je moj izbor.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Po mom misljenju 10 ti je sasvim dosta za 539 12 cola mu uvrh glave pogotovo ak su bregi malo jaci a ak ti treba za kuruznicu podoravat onda visoki imt znam iz iskustva imam imt-a 539 i sa 12 mu je puna kapa za vleci a sa 10 ide bez muke
 

rapolsm

Novi član
Tu od
26 Lip 2012
Poruka
7
rabewerk,landsberg,njih imaš i po 11",ili čak okretača jednobraznog ili dvobraznog

je li ima negdje na netu firma koja to prodaje, kolika je cijena takvih plugova?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Ja sa 533 vucem desni 12" a svake druge godine oram sa dedinim lijevim 10"...
Sa dvanaesticom sa dosta muci kad je malo mokrije al ide...kad nece dam starome jer on zna radit sa onim rucicama draft
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
ja imam zetora proximu 8441 (90 konja) i isprva dok nisam imo bolji plug vuko sam sa njim leoparda 2x14 i bio je ok za vuć al zahvat je bio mali. i ove godine u proljeće sam uzeo vogel noot L850 rešetkasti i prezadovoljan sam kako plug radi i kako ga traktor vuće, ako uzmeš vogela nečeš pogriješit sigurno a i možeš podešavat zahavt od 12-16 cola,, ako uspijem stavit ću i slike :finga:
Molim te jel možeš staviti slike, ali nekako mi se olt čini jači od vogela zato jer olt ima one dvije šipke gore...
 

Najnoviji postovi

Na vrh