• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

haris25

Član
Tu od
15 Tra 2012
Poruka
70
Nadam se stavicu nova radna tjela(lemese) crtalo neko kaze da bi trebo tocak kao da rastereti hidrauliku pa vidjecemo sta i kako ce ispasti
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
Ovakva.

14102010037.jpg


Ovo sam probal s 2x8 coli. Dubina i brzina nikakva, špera prvog trapa stalno i razdvojene bremze povremeno.
S 1x10 isto ide teško ali barem ide do 25 cm.

ovo mesto mi poznato,di je to slikano?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
trdice o_O
brizu kojeg poznatog mjesta je to? hihihi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosilje

Član
Tu od
4 Stu 2009
Poruka
90
Najbolji odabir tipa IMT plugova za Imt 542

Pozdrav ekipa, hajde mi recite vi s iskustvom koji plug od IMT-a najbolje odgovara 542 traktoru. Mislim kupovati pa je masa tih niskih, visokih klirensa itd pa nemogu se točno odluciti na najbolji izbor.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Probaj potražiti olt slavonca 2x12" Ili imt 756 visoki to bi mu trebalo najbolje odgovarati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam imt 756 visoki klirenr i plugi su super za sve osim za vrt.
Zatvara brazdu super al treba brze ici jer daske nisu jako svinute ko na oltu,al taj 756 visoki ima oko 240kg a imt 542 je mozda malo prelagan otraga i mogel bi kopat malo kod oranja a u brijeg neznam kak bi isel?
Moj savjet jeimt 755 ili vidjel sam neki plug 745 ili tak nekak i 542 se igra s njim a ti plugi super okrecu zemlju,al su niski.
Ja svoje 756 vucem sa zetorom 47ks,2800kg. Vec 25 god i ide super.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kupi 10 ili12 cola visoki plug imt ili olt bit ce ok ja imam olt alkara 12" i ide super s njim!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja imam imt 756 visoki klirenr i plugi su super za sve osim za vrt.
Zatvara brazdu super al treba brze ici jer daske nisu jako svinute ko na oltu,al taj 756 visoki ima oko 240kg a imt 542 je mozda malo prelagan otraga i mogel bi kopat malo kod oranja a u brijeg neznam kak bi isel?
Moj savjet jeimt 755 ili vidjel sam neki plug 745 ili tak nekak i 542 se igra s njim a ti plugi super okrecu zemlju,al su niski.
Ja svoje 756 vucem sa zetorom 47ks,2800kg. Vec 25 god i ide super.

Postoji imt755 i visoki klirens 10 cola dvobrazni ili 16cola jednobrazni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam nikad videl taj 755 visoki,ak kolega veli da ih ima to bi bil super plug za njega.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Prošli tjedan orao s trobraznim plugom okretačem. Ujednačio sam sve mjere što se tiče cola, ujednačio visunu ruka/poluga i odredio visinu dubinskih kotača. Odoro dvije brazde i vidim nije mi dubine prednje i zadnje ista. Pokušam odviti poteznicu dobijem gore. Zadnja brazda još manja. Tek kad zavijem još više poteznicu više nego je bila ranije dva kruaga onda je bilo sve uredu. Moja logika je govorila suprotno. Ako ima volje voli bi čuti nekog s iskustvom.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Bok imam imt 533 i olt pto 2x10 " plug. Kaj stavit na njega da bo bolje zaoral
deflektor ? Problem mi je kaj mi poslje oranja videt kaki kokuruz, travu da štrli iz brazde.
e to sam imal plug za 533 odličan kad se naštela i malo predela.
zaoraval sam i cijelu kukuruzu niš nije virilo.
Za početak crtala velika od IMT il slično.
Daske treba odozdola skratit,prođi po donjem dijelu daske rukom, dio kaj ti sruže po brazdi osjetil budeškak je istanjena, taj dio sam od noža do kraja daske odrezal.

taj dio crvenom sam odrezal,dubina 25cm,1brza na gas na 1600 i ide.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tu netreba neko preveliko iskustvo,po logiki bi trebalo biti kako ti rastežeš top link onda prednja brazda ide u zrak i poravnavaju se dubime brazda,a dok ju stežeš onda prednja brazda ide dublje od zadnje,pa je samim time i veča...
govorim za prednju brazdu jer dok je kotač iza,stražnja brazda nemože ni dublje ni pliče nego kak je naštelan kotač
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
Neznam po kojoj logiki je moj 533 jači od dedinog 540

orali smo u proljece dedi i o je isao sa 2x10 i nije mogao a mi smo sa 2x12 mogli
ne kužim kak al nea veze,još k tome 540 ima šperu a moj ne


582303_480761691970326_202192692_n.jpg


230691_480759375303891_2043751745_n.jpg
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
pa kakve to ima veze,manja je colaža
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ako je s traktorima sve uredu znači da svaki daje propisanu snagu onda je problem da plug nije dobro uštiman za taj traktor. Bolje rečeno plug ide ukrivo (na kučka) pa se snaga traktora troši uzalud i traktor izbaca iz brazde. Treba štelovati plug prema traktoru.

tu netreba neko preveliko iskustvo,po logiki bi trebalo biti kako ti rastežeš top link onda prednja brazda ide u zrak i poravnavaju se dubime brazda,a dok ju stežeš onda prednja brazda ide dublje od zadnje,pa je samim time i veča...
govorim za prednju brazdu jer dok je kotač iza,stražnja brazda nemože ni dublje ni pliče nego kak je naštelan kotač

To kaže logika. I ja sam mislio tako ali nije. Ulogu igra i peta (plaz) ili kako se to kaže. Jer mi peta podiže plug. Dubinu oranja postižem komandom iz traktora. Peta daje razinu (ravninu) plugu. Zato mi treba netko s dosta iskustva.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,173
Ako je s traktorima sve uredu znači da svaki daje propisanu snagu onda je problem da plug nije dobro uštiman za taj traktor. Bolje rečeno plug ide ukrivo (na kučka) pa se snaga traktora troši uzalud i traktor izbaca iz brazde. Treba štelovati plug prema traktoru.

pa sve je narihtano kak treba,tata je narihtaval...da nije narihtano nebi ni nas vukel 2x12
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako imaš kotač na plugu onda je hidroulika otpuštena,tj.ručka za upravljanje(dizanje,spuštanj) je u najdonjem položaju i hidroulika je resterečena...i plug ravnaš na toplinku tako da obadvije brazde idu na istoj dubini ...polugu za podizanje koristiš samo na kraju zemlje,i dok spuštaš na početku i nemu tu neke mudrolije,ajd jedino dok traktor vrti onda malo cimneš da podigne i opet spustiš...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pogledajte na Youtube video "Podešavanje pluga" i druge. Ima negdje na internetu brošura IMT-a "Raoni plugovi rukovanje i održavanje". Svakao je dobro znati. Uz sve što sam pročitao opet treba finesa iz iskustva.

mali plavi;..[/QUOTE kaže:
Ne znam o kojem se traktoru radi ali se u principu ne slažem. Bez obzira ima li ili nema kotača, dubina se može i treba regulirati poteznicom a i posebnom polugom za dubinu. Kotač je neophodan kod većih plugova tri i više brazda. Poluga za dizanje i spuštanje treba ići uvjek do kraja. U slučaju da zapne može se malo pomoći. Poluga hidraulike služi samo za dizanje i spuštanje a ne za dubinu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh