• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kak ti znaš kolko put je meso smrzavato?
Čul si da se tak neko spomina ili si videl na svoje oči? Nemoj svemu verovat kaj čuješ. 😉💪
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Joooj, kad vidim ove vakumirane plecke i butove.. kad se sjetim mirisa kad piknes taj najlon pa te zapljusne onaj kiseli miris (mene osobno podsjeca na ljepilo), pa ga malo pod pipom operes da bas tak fest ne smrdi.. odma mi je zeludec u grlu i sve sam vise zahvalan dragom Bogu i majcici Bozjoj da to vise ne delam. Dobar tek, decki.. kak bi rekel jedan moj, na srecu, bivsi kolega, " Nemojte se nis sekirati, nisu ljudi blago pa da ne bi pojeli." Mesarska mudrost hahaha
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Ja se slazem s tobom da se ne isplati, ja se slazem s tobom da galofak generacija ne razlikuje kvalitetu mesa, ja se slazem da je komercijalno stocarstvo u Hrvatskoj potpuno propalo i da mu spasa nema. Al se ne slazem da ustrajes u tome da moje svinjce koje bude jela moja familija meces u isti kos sa onim vakumiranim pleckama kaj si kupil u ducanu. Ljudi koji su radili i dalje rade u mesnoj industriji znaju o cemu se radi. Kad bi mi poceli pricati, puno bi nas preslo u vegetarijance. Ali moras mucati, placu moras zaraditi. Samo postavljam pitanje, kaj mislite zakaj dececi, a pogotovo curice, sve ranije ulaze u pubertet?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,069
Došla bakica u mesnicu i pita mesara da li ima frišku teletinu.
Imam baš za vas frišku mladu teletinu. Evo, tele još u jutro trčalo za majkom na livadi - veli mesar
Gleda bakica sumnjičavo u meso koje mesar nudi i veli: ¨"da trčalo, trčalo, ali ne da sisa nego da hebe¨"

Mesarska :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A po čemu je tvoje domaće bolje od kupljenog? Imaš porijeklo pajceka od rođenja kaje sve jel? Kaje svega bilo u jelu? Ma dajte nemojte se zavarivat i biti sigurni da jedete sve po peseu, jer to danas ne postoji.
Isto kad neko veli da je naš pršut najbolji, je nekome ko nije probal bolje, kraš napolitanke najbolje, je ko nije probal bolje. Tak da danas sve dojde na isti kalup.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I ti svoje flaxerice svoje koje neznaš upalit ni složit. @Fendt939
@Marko1986 ali kaj oni sve pojedu isto, tak da ti to nije mjerilo, nego je to u psihi ljudskoj.
Meso je meso.
Normalno ako neka farma ima 5000 svinja da on može dat meso po 20 kuna, a ti koji imaš 5 svinja nemaš korist ako daš po 20.
Sve je to isto.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne ti koji ne vidiš dalje od nosa svojega. Joj kad čujen takve koji se nisu vrući vode napili zlo mi je. Koji nisu ništa prošli i vidli u životu a sve znaju
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
83
Ne moraš bit mesar da vidiš očiglednu razliku između kupovnog i domaćeg! Ne izgleda jednako,ne miriši jednako i nema isti OKUS! Stric je jedne godine kupovao svinjetinu u centru i radio kobasicu,dok smo mi od svojih bravaca. Isti recept,drugacije meso. Pogodi koja je bila bolja...
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Jeste se ulovili oko toga mesa.. Napoštenije bi bilo da vi te svoje proizvode od leševa iz dućana i proizvode od rozih eko svinjica koje piju rosu i seru leptiriće donesete nekam na pank i da se skupi komisija koja bu to jednom za svagda rešila.
Naravno kasnije se napit, potuć i kud koji mili moji 🤭🤭🤭
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ljudi ovo stvarno NEMA SMISLA! Ulazi u kategoriju ciji je veci ali nitko ne zeli pokazati!!!
Pa svima je jasno da je (u ovom slucaju prase) zivotinja odgojena na poljoprivrednom gospodarstvu kud i kamo kvalitenija nego ona koja kontrolirano redovito i konstantno dobiva dozu antibiotika hormona razno raznih a najzdravije cim je hrane je gmo skockana soja!!!
Ali mislim da se moramo sloziti i s time da npr kukuruz (s kojim hranimo domace zivotinje) koji posadimo doma i pazimo i mazimo nije istih nutritivnih svojstava kao i onaj sadjen npr 70-tih godina a bome niti sami zrak nije jednako cist!!!
A kao najbitnije svi znamo da kolega @Kupljenec pokusava tzv. "obrnutom psihologijom" nas sve zajedno zapaliti i natjerati na reakciju...
Zivjeli i uzivali u svojim proizvodima koje stvarate za svoje obitelji i sebe!!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
To su takve gluposti da nema veze sa zdravim razumom.
Vjeruj mi prvi sam kojem se neda hranit i klat doma, ali nisi u pravu.
Kupujemo i u mesnicama i svašta nešto, itekako se vidim friško zaklano meso i u mesnici ako znaš, a bilo je da smo kupili i bacali od smrada i svega nečeg, kao što je neko spomenuo ko malo bolje to kuži, znat će šta kupuje. Uglavnom, koliko god mi se neda, tu dam za pravo starom i svima da je domaće bolje za preradu i da si svatko napravi kako zna. 20211206_133927.jpg
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Jeste se ulovili oko toga mesa.. Napoštenije bi bilo da vi te svoje proizvode od leševa iz dućana i proizvode od rozih eko svinjica koje piju rosu i seru leptiriće donesete nekam na pank i da se skupi komisija koja bu to jednom za svagda rešila.
Naravno kasnije se napit, potuć i kud koji mili moji 🤭🤭🤭
Ono s cim bi se slozil da kad je dobro drustvo onda nema losih kobasica i loseg vina. Sve prolazi! Hahaha
 

Najnoviji postovi

Na vrh