• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
:partyman::partyman:pošto se bliži dan za ovaj svečani čin gdje če gemišt teči kroz grlo friški čvarci nove kobasice stvarati kolesterol u našim žilama zanima me jeste naoštrili noževe i kad se spremate u pohod na ribe koje rokču..
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Mi smo danas počeli. :)
Pomažemo jedni drugima tako da imamo svaki vikend po jedno kolinje idućih mjesec dana.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Noževi nabrušeni, rema napravljena i isprobana( traktorska ) na hidrauliku. Bez problema digne plug od tristotinjak kg pa bi morala i prase. Iduči vikend kreče prvo kolinje pa laganini.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Noževi nabrušeni, rema napravljena i isprobana( traktorska ) na hidrauliku. Bez problema digne plug od tristotinjak kg pa bi morala i prase. Iduči vikend kreče prvo kolinje pa laganini.

Jeli bi mogao poslikati tu traktorsku remu da vidim
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Poglej 25. stranicu na ovoj temi , kakvu ja imam.Ovaj kaj visi je pajcek ,a iza njega sam ja:) .

Odlično izgleda. Ja sam svoju malo masivnije radil pošto planiram s njom i trupce utovarati normalno ne sa 539. Tak da je ko što se vidi na slikama cijev dupla ( cijev u cijevi ) i ovaj zglob gore ojačan željezom debljine 12mm. i širine 60mm.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Svaka čast Turopolec.Ovo je već postrojenje.Uvijek se nešto nadograđuje i poboljšava i tak treba.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
ove godine gice imaju dobru cjenu nadam se da će tako i ostat evo jedna slikica od lani, gospođa krmaća je imala 350 kg a ovo sam ja osobno na slici (ne mislim na ovo što visi, nego ovoga mesara što hoda okolo)

 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Jebate jel buš skinul već jemput tu glavu? ( to te pitam lani:))

a hahahah:prayer:

vjeruj mi išlo je teško odrzao sve ali kost nisam bez sjekire mogao strgati, što u normalnim komadima ide, imao sam krvave ruke pa nisam slikao a ovi moji se nisu baš iskazali žao mi je nitko nije slikao u koritu, jedva je voda stala a velika su, bio je to mali DIV
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kakvo je to korito u koje je ta stala? Mi tave ne šurimo nego im gulimo kožu. Baš radi tog kaj nemamo tak velikih korita.:scratch
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ja se spremam poslije svake sezone napravit korito puno veće nego kaj imam, i onda sve prođe , dođe nova sezona i opet po korito k susedu:)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Hval Turopolec,hvala imbro dobre makone dobil sam dobru ideju za napravit pa za drugu godinu če biti spremna, Alfada Jadarko svaka čast ti si se osigural sa traktorskim viljuškarom dobar primjerak..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Kakvo je to korito u koje je ta stala? Mi tave ne šurimo nego im gulimo kožu. Baš radi tog kaj nemamo tak velikih korita.:scratch

heeee

ručni rad mog pokojnog djeda od planki, dugačka-široka, strašno nešto evo slikati ću ove sezone, nakon šurenja pranje i spremanje na suho, staru su 20-25 godina i još uvijek kao nova
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Moje prvo kolinje

Evo dijete iz grada doslo na selo...
Danas kupljen, tj. zakaparen pajcek od cca 170kg., kolinje planiram za cca 10-ak dana, nadam se da nije prerano?

Procitala sam cijelu temu i nigdje nema konkretnih savjeta sto mogu pomoci neznalici...
Na koju sajbu mljeti meso za kobasice?
Koje velicine crijeva za kobasice?
One salame sto radite, to su umjetna crijeva?
Kulen- neki dobar recept i savjet kako napraviti pravi kulen??
Kako se plete ta spaga oko kulena?
eto sve me zanima...
Koju papriku koristiti, Šafran ili dal mozda ovdje neko ima domacu Slavonsku papriku?

Eto pripremam se vec tjedan dana, nasla masinu za mljevenje, kupila punilicu za kobasice od Protoka Vinkovci...
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Evo dijete iz grada doslo na selo...
Danas kupljen, tj. zakaparen pajcek od cca 170kg., kolinje planiram za cca 10-ak dana, nadam se da nije prerano?

Procitala sam cijelu temu i nigdje nema konkretnih savjeta sto mogu pomoci neznalici...
Na koju sajbu mljeti meso za kobasice?
Koje velicine crijeva za kobasice?
One salame sto radite, to su umjetna crijeva?
Kulen- neki dobar recept i savjet kako napraviti pravi kulen??
Kako se plete ta spaga oko kulena?
eto sve me zanima...
Koju papriku koristiti, Šafran ili dal mozda ovdje neko ima domacu Slavonsku papriku?

Eto pripremam se vec tjedan dana, nasla masinu za mljevenje, kupila punilicu za kobasice od Protoka Vinkovci...

Meso za kobasice ti je najbolje mljeti na šajbu 8-12. Crijeva uzmeš kalibrirana 38-42mm. a za salame najbolje 45 ili 50 sve deblje od toga ti se dugo suši. Probaj kupit domaču papriku i češnjak ak ne nađeš može i šafran samo nemoj kupit kineski češnjak. Za kulen imaš gotove elastične mrežice ne trebaš plesti špagu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh