• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa to je od prilike naš standardni protokol ( ne od prilike , nego točno tako uz moguća poboljšanja, ili pojačanja) na koji bi se Eu trebala prilagodit, i onda bu sve 5:).
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ma, mrak NEWHOLLAND!Svaka čast na proceduri... :rolfer:
Ovo moram zapamtiti i strogo se pridržavati....
 
Posljednje uređivanje:

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
I kod mene se slično radi samo što ja nepijem alkohol pa duplo više psujem ali samo kad se radi kod mene, kad koljemo( kako ružna riječ) kod prijatelja onda je on na redu a ja se smijem a njegova žena dobije porciju.:D
Možda ste čuli onaj vic kad seljaka zamole da za neku TV emisiju opiše svoj uobičajen dan. Krene, tako, seljak: „Ustanem u pet sati, popijem jednu rakiju, izvedem stoku na ispašu, vratim se, popijem još jednu rakiju, doručkujem, pa popijem rakiju…“ Tu ga prekine producent: „Ne možeš u programu toliko da govoriš o alkoholu! Reci da nešto drugo radiš, reci da čitaš knjige!“ Seljak ponovo krene da priča: „Ustanem u pet sati, pročitam jednu knjigu, izvedem stoku na ispašu, vratim se, pročitam još jednu knjigu, doručkujem, pa pročitam knjigu, odem kod komšije Pere, tamo pročitam još dvije knjige, onda pređemo u seosku biblioteku, tamo svaki pročita još par knjiga. Kad se biblioteka zatvori, idemo kod Jove jer on ima štampariju u podrumu.“
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
I kod mene se slično radi samo što ja nepijem alkohol pa duplo više psujem ali samo kad se radi kod mene, kad koljemo( kako ružna riječ) kod prijatelja onda je on na redu a ja se smijem a njegova žena dobije porciju.:D
Možda ste čuli onaj vic kad seljaka zamole da za neku TV emisiju opiše svoj uobičajen dan. Krene, tako, seljak: „Ustanem u pet sati, popijem jednu rakiju, izvedem stoku na ispašu, vratim se, popijem još jednu rakiju, doručkujem, pa popijem rakiju…“ Tu ga prekine producent: „Ne možeš u programu toliko da govoriš o alkoholu! Reci da nešto drugo radiš, reci da čitaš knjige!“ Seljak ponovo krene da priča: „Ustanem u pet sati, pročitam jednu knjigu, izvedem stoku na ispašu, vratim se, pročitam još jednu knjigu, doručkujem, pa pročitam knjigu, odem kod komšije Pere, tamo pročitam još dvije knjige, onda pređemo u seosku biblioteku, tamo svaki pročita još par knjiga. Kad se biblioteka zatvori, idemo kod Jove jer on ima štampariju u podrumu.“

i savjet djeci ne miješajte gradivo goli glava ujutro :madmana:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Konacno gotovo....
Na nogama sam od 6 i umorns sam kak pes...
Pajcek je po rijecima prodavatelja imal 180kg...
Danas radili krvavice i jednu turu cvaraka...
Sutra nastavljam s cvarcima i kobasicama i meso trsba staviti u pac...
Krvavice smo radili s crijevima 35-38 i 38-42, i ova tanja mi se vise svidaju ova su deblja malo debela...

Eh, sad bi jos trebala savjet, kako radite pac za meso?
Suhi?
Koliko cega ide?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ima pilu sabljarku (veca ubodna) probao sam raditi polutice, sjeci po kicmi svinje sa standradnom pilom, nije islo, sitni zubi stopa ih, imali neko iskustva sa ovim, koju pilu da kupim, nisu jeftine da sad ne kupujem bzvz ako nebi radila.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kod mene uvijek sve rijesimo isti dan uglavnom po 5 komada do 200 kila..........
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ima pilu sabljarku (veca ubodna) probao sam raditi polutice, sjeci po kicmi svinje sa standradnom pilom, nije islo, sitni zubi stopa ih, imali neko iskustva sa ovim, koju pilu da kupim, nisu jeftine da sad ne kupujem bzvz ako nebi radila.

Evo kak ja imam pilu samo šta je plata sa sitnim zubima mesarska sitni zubi kad je oštra reže super traje mi jednu sezonu i to je to..
pict0271v.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
ima pilu sabljarku (veca ubodna) probao sam raditi polutice, sjeci po kicmi svinje sa standradnom pilom, nije islo, sitni zubi stopa ih, imali neko iskustva sa ovim, koju pilu da kupim, nisu jeftine da sad ne kupujem bzvz ako nebi radila.

Ma uzmes onu eihelovu ubodnu i pilu malo duzu za drvo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
danas je to sjekira odradila, sad nek ceka slijedecu godinu. Sta raditi sa jetrom (mi zovemo dzigara) crnom i bijelom, vecina ih baca, meni se cini da bi dobro isla u svarglu ili krvavicu da malo neutralizira masnocu, i naravno steta je ju bacati.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
ima pilu sabljarku (veca ubodna) probao sam raditi polutice, sjeci po kicmi svinje sa standradnom pilom, nije islo, sitni zubi stopa ih, imali neko iskustva sa ovim, koju pilu da kupim, nisu jeftine da sad ne kupujem bzvz ako nebi radila.
najbolja pila za to je lisičji rep, na kojoj možeš mjenjati listove..sitne za željezo, i rijeđe za drvo, ja imam dugi niz godina boschovu i za pulutke koristim listove za drvo malo gušće. ovako izgleda taj lisičji rep: http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/elektricna-pila-lisicji-rep-oglas-4453308
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Nismo selili. Klali smo 5 komada tak da smo koristili i remu i traktor paralelno.:axe:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
danas je to sjekira odradila, sad nek ceka slijedecu godinu. Sta raditi sa jetrom (mi zovemo dzigara) crnom i bijelom, vecina ih baca, meni se cini da bi dobro isla u svarglu ili krvavicu da malo neutralizira masnocu, i naravno steta je ju bacati.

Crna se ispece pa pojede ko voli, a bijelu rijetko ko voli pa se skuha s obarinama pa nek se kerovi vesele.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
znaci nista od nje, hehe, mi na selu sve bacamo, a u mesnici se to prodaje
 

Najnoviji postovi

Na vrh