• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
sta radite sa otpadima glava jetra koze?

Sa glava ručno skinemo što više mesa i to ide u smjesu za kobasice, jetre stavimo u hladnjak i to se onda kasnije sprema i jede. A kože i otpad glava ide za kerove... da znaju i oni kad je svinjokolj :)
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kožice i glave raspolovljene se kuhaju dok se meso samo ne počne odvajati od kosti. I to sve završi u krvavicama.:drinkers:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jetrica ili đigerice sve jedno ali za mene prava delikatesa vidim da puno ljudi ne radi krvavice ja inače nisam ljubitelj toga ali svejedno ponekad dobim želju pa jedem pogotovo sa kiselim zeljem pečenim prste polizati a masnoće u krvi koliko te volja...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Kožice i glave raspolovljene se kuhaju dok se meso samo ne počne odvajati od kosti. I to sve završi u krvavicama.:drinkers:

Tako smo i mi nekad radili krvavice, još su tu išla jetra, pluća i razne kosti na kojima bi ostalo malo mesa... Ma ima puno posla oko tih krvavica a nisam baš neki ljubitelj
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Kolinje crne slavonske

Evo par slika današnjeg kolinja, u grubo smo sasjekli meso i izrezali špek sutra finiš biće čvaraka al neka kod nas kila 120 kn skuplje nego meso, radi se o crnoj slavonskoj svinji srarosti 11 mj muški težak cca 130 kg ženska 120 kg špek na leđima 4 prsta i malo više ;)pozdrav iz Siska

P1010749.jpg

P1010746.jpg

P1010745.jpg
P1010750.jpg

P1010748.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Danas skinute sa dima....pola ih je u škrinji za kuhanje,a ove su stavljenje na tavan za rezuckanje;)
Samo tko će dočekat da se osuše....

 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Večeras napravili kobase, koje inaće radimo zadnjih petnaestak godina, i obično treću večer iza kolinja.Tu bi bilo dobro pomješat svega : iz svinjca ,štale i šume.Ove su čista svinjetina, ali bude i to dobro.Tu mi je dobro poslužio moj " multipraktik" s kojim meljem meso. za ove kobase meso režem na kocke poput špeka.
 

Prilozi

  • PC050087.JPG
    PC050087.JPG
    66 KB · Pregleda: 287
  • PC050088.JPG
    PC050088.JPG
    64.2 KB · Pregleda: 330
  • PC050089.jpg
    PC050089.jpg
    74.1 KB · Pregleda: 525
  • PC050092.jpg
    PC050092.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 310

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Večeras napravili kobase, koje inaće radimo zadnjih petnaestak godina, i obično treću večer iza kolinja.Tu bi bilo dobro pomješat svega : iz svinjca ,štale i šume.Ove su čista svinjetina, ali bude i to dobro.Tu mi je dobro poslužio moj " multipraktik" s kojim meljem meso. za ove kobase meso režem na kocke poput špeka.
Kakvu šajbu imaš na faširki kad nadjevaš kobase? Ja sam kupil ovaj nastavak za punjenje pa sam skužil da treba u mašini biti šajba i nož dok se radi zbog centriranja puža. Na kraju smo odustali od toga jer se dva put fašira pa ispada pre sitno.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kaj onda drži puš da ne ode u ovaj nastavak za punjenje? Možda on u sebi ima neku piksu.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Gle kad se mašina vrti prazna,puž struže po kučištu ,ali čim krene meso i nabije pun tuljak,sve je dalje u redu.Ja imam neku kinesku mašinu ,koja ima daleko veći zazor između " rotora i statora" nego prava ,kvalitetna.To mi malo stvara probleme kod mljevenja, jer se meso malo vraća,ali kod punjenja kobasica nema problema.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ma nemoj čekat godinu dana , ošamuti sad još jednoga,dok je sezona:)
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Hvala na savjetu. Probat ću druge godine kontra, mada ovak radimo od kad znam za sebe i uvijek bude dobro.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
pac

Hvala na savjetu. Probat ću druge godine kontra, mada ovak radimo od kad znam za sebe i uvijek bude dobro.

Ja špek stavljam na vrh a može i odvojeno zasebno na neki stol nasolim ga i to čistom soli bez ikakvih dodataka smješam sitnu i krupnu povremeno dosolim gdje je deblji a meso je na gore tako stoji osam dana sve šta so povuče curi na pod .papriku ni sličajno dodavati jer zatvara pa se meso teško suši .probaj tako bar jednu tablu garantiram da će ti se svidjati
 
Posljednje uređivanje:

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Večeras napravili kobase, koje inaće radimo zadnjih petnaestak godina, i obično treću večer iza kolinja.Tu bi bilo dobro pomješat svega : iz svinjca ,štale i šume.Ove su čista svinjetina, ali bude i to dobro.Tu mi je dobro poslužio moj " multipraktik" s kojim meljem meso. za ove kobase meso režem na kocke poput špeka.
e dragi moji po slikama se vidi da vi to radite savršeno nigdje tu ne ostaje zraka .izgleda da onaj koji drži crijevo na tuljku ima jake prste ja jedva napravim 5 prsti umuknu od stiskanja ,odmor pa opet.:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh