• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo par slika pajce s kolinja danas!!:D
[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]

[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da tu je oko 350kg ima 10cm debeo spek na kicmi imam i sliku al mi ju ne zeli ucitat!
Ipak sam uspio ubacit sliku!!!!
 
Posljednje uređivanje:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas rijesili dva komada, na vagi stisli skupa 406kg
Posao nebi ni robijasi radili al sta ces, mora se

kolinje.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kićo vidim da si i ti danas imo posla po ovom losem vremenu ko i ja dobro je ako se moze rijesit pod krovom a ono malo dok se zakolje vani na snijegu se izdrzi nije problem al susjed mi nije bio te srece pa su izgledali ko snjegovici:D
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
gorski nije bilo lako okretat malo su rebrica skripala al sve ok bome ce bit cvaraka i masti :)
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
ja u kobasice stavljam sol,mljeveni češnjak,ljutu papriku i malo slatke i ništa ne važem nego dodajem od ''oka'' i svake godine ispadne dobro
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ja u kobasice stavljam sol,mljeveni češnjak,ljutu papriku i malo slatke i ništa ne važem nego dodajem od ''oka'' i svake godine ispadne dobro

Ma sve ok nitko i nije rekao da te kobasice nevaljaju tako sam i ja radio dok nisam počeo na preporuku čovjeka od strauke vagati i isprobavati razne recepte pa sam vidio da ima i boljih nego šta sam ja radio ima tu sitnica koje itekako igraju ulogu a ja mislio kobasica ko i svaka druga tako da sada radim one koje mi se najviše svidjaju a da nisam probao nebi ni znao.nekako mi se tvoj stav ne slaže sa pozdravnom porukom hehehehehhehe:rolfer:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
ja u kobasice stavljam sol,mljeveni češnjak,ljutu papriku i malo slatke i ništa ne važem nego dodajem od ''oka'' i svake godine ispadne dobro

Onda imamo isti recept...samo što mi uvijek probamo frišku smjesu
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ma tako je, svaki proba ako ne važe. Ako i važeš moraš probat, jer svi znamo da se vezano za vaganje dodaje samo sol( osim struke,koji to imaju u malom prstu) . Oni vjerojatno i ostale začine mogu prema kilaži mase dodati po nekoj tablici , a na kraju napraviti prema svojem ukusu
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Mi za tanke kobasice stavljamo 1.8 % soli, 1% paprike (0.8% ljute, 0,2% slatke) šafranove i malo mljevenog češnjaka.
Za kulin 2% soli, 1% ljute šafranove i mljevenog češnjaka.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Mi za tanke kobasice stavljamo 1.8 % soli, 1% paprike (0.8% ljute, 0,2% slatke) šafranove i malo mljevenog češnjaka.
Za kulin 2% soli, 1% ljute šafranove i mljevenog češnjaka.
i mi isto tako radimo..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Danas bile koline kod mene,klali smo 2 svinje,u prosjeku oko 120-130kg:
20332610.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja mislim da te vaše kobase ništa nevaljaju vi svakak to radite zato bi najbolje bilo da donesete meni da sam procijenim šta još fali u njima tak bi dobili najbolji uvid u vaše greške:mrgreen:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja mislim da te vaše kobase ništa nevaljaju vi svakak to radite zato bi najbolje bilo da donesete meni da sam procijenim šta još fali u njima tak bi dobili najbolji uvid u vaše greške:mrgreen:

I to minimalno tri para za probu. Ipak se moraju probati kuhane, pečene pod 45............:lol:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ja mislim da te vaše kobase ništa nevaljaju vi svakak to radite zato bi najbolje bilo da donesete meni da sam procijenim šta još fali u njima tak bi dobili najbolji uvid u vaše greške:mrgreen:

E ova je do sada najpametnija dobro si se sjetio svaka čast.:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh