• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ipak sam ja stari majstor u kolinju sudjelujem otkad znam zasebe a samostalno nekih 23 godine prema tome moje nepce ima istančani okus za tu vrstu slastica mogel bi biti i državni sudac u ocjenjivanju
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ipak sam ja stari majstor u kolinju sudjelujem otkad znam zasebe a samostalno nekih 23 godine prema tome moje nepce ima istančani okus za tu vrstu slastica mogel bi biti i državni sudac u ocjenjivanju

Jel se vidimo onda na kobasijadi u Lukavcu?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma naravno ako bude sreče možda druge godine izložim kobasice od svojih Slavonaca...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Evo danas malo izvadeno iz susnice kobasica za grah:D
posto su ovdje sami strucnjaci, molio bih komentar kako izgledaju, molim vas nemojte biti prekriticni, ovo smo muz i ja radili prve kobasice, nase prvo kolinje :D
kobasice su dimljene 4 puta- svaki drugi dan.



Uploaded with ImageShack.us
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo danas malo izvadeno iz susnice kobasica za grah:D
posto su ovdje sami strucnjaci, molio bih komentar kako izgledaju, molim vas nemojte biti prekriticni, ovo smo muz i ja radili prve kobasice, nase prvo kolinje :D
kobasice su dimljene 4 puta- svaki drugi dan.



Uploaded with ImageShack.us
kobasice lijepo izgledaju a okus je sigurno bolji od bilo koje iz trgovine, jedino mi nešto u postu zapelo za oko, ali danas je sve moguće (molio bih...muž i ja)
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Danas rijesili dva komada, na vagi stisli skupa 406kg
Posao nebi ni robijasi radili al sta ces, mora se

kolinje.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

da vjerujem ti ,subota je bila gadna.
ja isto u subotu dva rješio, i nedjelju još dva , sve bez prednjeg utovarivača, kako bi stari rekli na žgance.
bilo je j.b. no, al zato je brlja bila za pomoć...
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
kobasice lijepo izgledaju a okus je sigurno bolji od bilo koje iz trgovine, jedino mi nešto u postu zapelo za oko, ali danas je sve moguće (molio bih...muž i ja)


Muz kaze da su okusom super, ja nisam probala kuhane, cekam suhe:))
A sto se spola tice, nekad muz pise na forumu, nekad ja, uglavnom normalan par muskozensko :)))
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Muz kaze da su okusom super, ja nisam probala kuhane, cekam suhe:))
A sto se spola tice, nekad muz pise na forumu, nekad ja, uglavnom normalan par muskozensko :)))

Po boji i izgledu izgledaju dobro nadimljene jesu to se lijepo vidi pohvale mužu i vama na izradi ako su vama dobre to je najbitnije....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Evo danas malo izvadeno iz susnice kobasica za grah:D
posto su ovdje sami strucnjaci, molio bih komentar kako izgledaju, molim vas nemojte biti prekriticni, ovo smo muz i ja radili prve kobasice, nase prvo kolinje :D
kobasice su dimljene 4 puta- svaki drugi dan.
Ako je okus ko i izgled onda su sigurno odlične. Skidam kapu pošto je prvi put:prayer::prayer::partyman:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala na pohvalama:supz:
Da, prvi put smo radili, recept mi je dao ujo i Like pa nam je dosta olaksao kad imas provjeren recept...Podimljene su po mome taman i kazem mirisom i okusom au super a jedva cekam suhe:)))
Meso mi je u pacu tako da jos malo pa dimimo i meso...
Hvala kolegama tu na forumu koji su mi pomogli prije mjesec dana prilikom odabira crijeva za kobase i svih ostalih savjeta..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo su več majstori mesari koji kad krenu nepaze na estetiku mi kod kolinja više pazimo da to bude preciznije pa smo tu sporiji da radim na njihov način nebi puno zaostajal za njima...
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Po boji i izgledu izgledaju dobro nadimljene jesu to se lijepo vidi pohvale mužu i vama na izradi ako su vama dobre to je najbitnije....

Super su! Ma da su bolje nebi valjale.:D
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ovo su več majstori mesari koji kad krenu nepaze na estetiku mi kod kolinja više pazimo da to bude preciznije pa smo tu sporiji da radim na njihov način nebi puno zaostajal za njima...

Takoje u pravu si mi kada istančiramo nema se sta ni obradjivatiJesi primjetio kako je svinjče zaklano odnosno ubodeno je kroz rebra to se dobro vidi.sve krvavo kao da ga pogodio metak,mislim da neznaju gdje treba zabosti nož:rolleyess:
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
pomočnika ima svugdje na kolinju, tako da je suvišno to komentirati, lijepo je to kada ti ima tko pomoči. hm par krivih rezova, sporiji u obradi. imam dojam da svi prigovaraju. ja smatram da nema krivih rezova, možda loše izgleda ali na kraju krajeva kada se lopatica stavi u pac i na dim, malo ko primjeti krivi rez. ako je krivo zaklano, pa je krvavo to ide u krvavice opet dobro ispadne. Meni je bitna brzina na kolinja i uvijek dobro ispadne ako ima koji krivi rez ili malo krvi itd itd.
Najviše me nervira na kolinju, ta preciznost i obrada di svi nešto filozofiraju, i pol sata obrađuju šunku, lopaticu, rebra, šepek i na kraju to isto ispadne,samo treba 2 puta duže vremena nego kaj bi trebalo. npr kod mene smo ruknuli 4 svinje u petak popodne nas 5. i do ned sve napravljeno od čvaraka, češnjovki, prezbušta, krvavica, meso za škrnju, šunke špeki lopatice nasoljene i u pacu. a kod ujaka koji je tak precizan i pedantan, u sub jedva 2 komada cijeli dan napravili a bilo nas je 4. tek oko 5 samo krvavice napravili jer su oni tak uvijek radili katastrofa. eto to je moje skromno mišljenje ;)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Heeee svako ima svoj sistem no ove snimke na youtub-eu su za mene čista svinjarija.meni za polovicu treba pola sata stime da vise nema potrebe pipnuti bilo koji komad sve je savršeno obradjeno i sortirano ostaci za krvavice i mesne..a mene kod kolinja najviše nervira ta površnost .ako ne znaš nemoj se vatati tog posla.to ti je isto kada uzmeš tamburu da sviraš a ono tučeš po žicama bez veze i uvjeren si da je to dobro.prije kada sam ja imao oko 25 god nije bilo omamljivanja svinje su se rušile držale i klale i nijedna mi nije duže zivila od 50 sekundi a sada kada je omamiš možeš bosti i u guzicu svejedno će crknuti
 
Posljednje uređivanje:

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Kod mene također nebi radio ni jedan od ovih mesara sa videa, barem ne na taj način.
Mi 5 kom u prosjeku oko 180 kg/kom završimo u jednom danu do nekih 5-6 sati ali svaku šunku možeš fotografirati i tu fotografiju objesiti na zid da ti krasi prostoriju. Ovo je previše fušarenja za moj pojam obrade mesa.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
sve su to finese i mali detalji... naravno svako ima svoj način ali po meni previše vremena se gubi oko toga. ja nisam mjerio koliko mi treba za polovicu ali polovicu obradim brže neko moj brtić i ujak zajedno, ali niš ljepše ni bolje ne naprave od mene. sutra koljem zadnje koje je ostalo nekih 190-200 kg
pa ču mjeriti i slikati. i ako kaj zajebem,izrežem ispravim kao da se nije desilo ništa :lol: :lol: :lol: ;) ako ruknem par medica ujutro onda ide lakše i bolje.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
[/QUOTE]Izgubim 2 sata za 4 polovice savršeno obradjene i ako računam 2 sata dok se 2 komada stave u polovice to je ukuono 4 znači za četri sata je sve spremno za radjenje krvavica i mesnatica i toplljenje masti a to radimo samo nas trojica.ajde poslikaj bit će mi drago vidjeti slike.
 

Najnoviji postovi

Na vrh