• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
kakva ti je ovo debela kobasa u crijevu od buđole :scratch

Nisi dobro vidila sliku nemisli on na one desne salame to si u pravu u ljevom kutu imaš big bos kobasu to je tlačenica..

da,to je tlačenica,prezgušt ili kako već neki je zovu,a desno su kobase fi 45 i 55

mladenko,kaj vi odmah radite kobase,mi smjesu držimo napacane 3-4 dana...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo ja ove godine prvi put pacam narezane komade za kobasice koji idu direktno na faširanje poslije jedno 5-6 dana.Prije sam faširal isti dan kad je bilo kolinje pa se nasoli i tak odstoji do drugog dana.Bilo je ok,sad bum probal ovu recepturu,a pošto ima nekaj i vepra i jelena nadam se dobrim proizvodima.Inače,smjese ima negde oko 30 kila,sve ide v kobase.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
danas se pravile kobase i to je za ovu godinu gotovo....

Ašta reći ,stvarno lijepo izgleda a vjerujem da će biti i dobre kada se osuše,pošalji jednu heheheheh.:partyman:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ašta reći ,stvarno lijepo izgleda a vjerujem da će biti i dobre kada se osuše,pošalji jednu heheheheh.:partyman:

poslat ću ti jedan griz virtualno.....:lol:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Zgrizni i za mene...:D prelepo izgleda, sad moram ići baciti nešto u kljun...:weedman:
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,143
Ma sve ok nitko i nije rekao da te kobasice nevaljaju tako sam i ja radio dok nisam počeo na preporuku čovjeka od strauke vagati i isprobavati razne recepte pa sam vidio da ima i boljih nego šta sam ja radio ima tu sitnica koje itekako igraju ulogu a ja mislio kobasica ko i svaka druga tako da sada radim one koje mi se najviše svidjaju a da nisam probao nebi ni znao.nekako mi se tvoj stav ne slaže sa pozdravnom porukom hehehehehhehe:rolfer:

ja sam završio srednju školu za veterinarskog tehničara i imao sam predmet u kojem smo govorili o mesu i njegovim prerađevinama i radio sam godinu dana kao mesar i pravili smo svakojake kobasice po raznim receptima sa raznim začinima,ja hoću reći da ne moraš biti doktor znanosti da napraviš običnu kobasicu,i kada vežeš meso i začine netkome će kobasica biti preslana,preljuta i sl.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ja sam završio srednju školu za veterinarskog tehničara i imao sam predmet u kojem smo govorili o mesu i njegovim prerađevinama i radio sam godinu dana kao mesar i pravili smo svakojake kobasice po raznim receptima sa raznim začinima,ja hoću reći da ne moraš biti doktor znanosti da napraviš običnu kobasicu,i kada vežeš meso i začine netkome će kobasica biti preslana,preljuta i sl.

Pa naravno da je tako ovdje smo da izmjenjujemo znanje i svoja iskustva a i da se nekad pošalimo nemoj se naći uvrjeđen :partyman:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
danas se i kod mene nešto radilo,čurke(krvavice),švargli a sutra budu čvarci i kobasice.
 

Prilozi

  • 1fotografija.jpg
    1fotografija.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 403
  • 2fotografija.jpg
    2fotografija.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 217
  • 3fotografija.jpg
    3fotografija.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 235
  • 4fotografija.jpg
    4fotografija.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 269

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Desila se mala havarija sa kobasicama i kulenima iščokale ga ptice, ima li tko ideju kako i sa čim sanirati štetu, mamu im njihovu. oštećen je samo gornji dio proizvoda cca 1/6, stari završio u bolnici ja glupan:madmana: nisam gledo jer je to njegov posao nesmijem mu reći šta mu se sa ljubimcima desilo, pomagajte
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Imam i ja jedno pitanje...gdje nabaviti crijevo promjera 12 cm i pripadajuću mrežicu. Pa još ako može sutra negdje oko zagreba... velike gorice... i šire okolice oba grada...
trebalo bi to u ponedeljak krenuti na put južne dalmacije...to navodno tam ne postoji.
Hvala ako netko zna.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
riješili smo danas dva komada,ostalo samo sutra kobasice napuniti i slaninu istopiti,s obzirom na mokar i sklizav teren ja zadovoljan svi preživjeli osim svinja,eto dao sam ženskoj gici malo fore nju smo zadnju zatamanili:partyman::partyman:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us,šta ti je svinjska sudba jutros roktala a poslje komad mesa na stolu,mljac :partyman::partyman:

Uploaded with ImageShack.us
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imam i ja jedno pitanje...gdje nabaviti crijevo promjera 12 cm i pripadajuću mrežicu. Pa još ako može sutra negdje oko zagreba... velike gorice... i šire okolice oba grada...
trebalo bi to u ponedeljak krenuti na put južne dalmacije...to navodno tam ne postoji.
Hvala ako netko zna.

Probaj otic u Trokut u Zg tamo ima sve moguce samo neznam dal ti radi sutra probaj otic tamo to ti nije daleko od tebe ili nazovi 01-6550-773 01-6552-372
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Imam i ja jedno pitanje...gdje nabaviti crijevo promjera 12 cm i pripadajuću mrežicu. Pa još ako može sutra negdje oko zagreba... velike gorice... i šire okolice oba grada...
trebalo bi to u ponedeljak krenuti na put južne dalmacije...to navodno tam ne postoji.
Hvala ako netko zna.
Imaš u tržnici u podrumu odma ravno sa stepenica ti se vidi kiosk. Prodaju samo crijeva i začine. Probaj kod njih oni imaju najbolji izbor u V.G.
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
mi danas klali odojke i dva komada od 50 kila...hvala bogu vrijeme je bilo super...nije ništ padali

i prvi je lego


ide strojček u pomoć


i visi






usput stari je mesar i crijeva je kupoval na veliko u trokutu u zg-u u onom sovulj kiku...al malo su preskupi pa sad uzima negde kod varaždina u sv.iliji...najjeftiniji su, a imaju ponudu boli glava
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Sovulj kiko je malo skup al meni se ne isplati ic nekud dalje ako uzimam za vlastite potrebe a on mi je usput i uzimam od njega godinama i uvijek je sve kako treba a mesaru koji uzima na veliko njemu se isplati potrazit jeftinije!!!!!!
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
E to je sada specjalitet.ima jedna istinita priča u vezi toga.moj jedan prijatelj dao tako čovjeku iz njemačke šunku da mu s odiži za jednu uslugu a on kada je vidio sta mu je ovaj dao uzme i baci u kantu za smeće.prošle godine ja donesem takvu šunku pred njim je operem malo očistim i narežem .vidim ja čovjek gleda i nije mu jasno.i tada nam je to rekao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh