• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Usudil bi se reči da pomalo svi kasnite. Sinoč smo se malo zadržali uz belu.....

Danas ide klasika na dim, to bu mi prijatelj odradil, a ja si nekak mislim da bi probal komad ispeči na dimu :unsure:
Najvjerojatnije bum probal, nema se kaj izgubiti, ako nebu uspelo začinilo bu neko kuhano jelo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,922
ukradeno
411346325_352756270712678_218933876527217166_n.jpg
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Jutros mi kolega donese 70 kila napravitog kulena da ga držim na dimu jedno tri dana a poslije ga misli nositi sebi u sušaru za voće...šta mislite hoće li moći sušara na topli zrak za voće i semenke osušiti kvalitetno kulen
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Razlika crvena u odnosu na žuta cromina crijeva fi 55. Sve isto rađeno prije 3 tjedna, hoće se ova, crvena pokvariti jer vidi se da se meso odvojilo od crijeva, nije bilo zraka, svih 10 crvenih isto izgledaju... IMG_20231225_145126.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Nisam siguran, no mislim da su ova crvena za izradu tlačenice, tj. za kuhanje. Imaš na njihovom webu sve podatke, pa i neke recepte.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,229
Dok su se crijeva prala doma i redila po provjerenoj recepturi jeo sam kobasice nikad nisam gulio e sad baš i nisam siguran, pa najčešće gulim,u biti sve je stvar psihičke blokade.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Nije bilo u trgovini više žutih pa pitao u čemu je razlika, nisu znali reći a nisam ni ja do sad
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Pozdrav , ima li netko nacrt/ideju/savjet/slicno za izradu montažne( drvo, zeljezo i sl) pušnice/suhleraja za vlastite potrebe za toplo dimljenje?
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Imam ideju :hahah:
A savjet??????????'
Pa koliko veliko?
Nista preveliko, cca 1,5x1,5m +-
Više me muci visina, odzracnici, izolacija da ili ne..
Ideja je, metalna konstrukcija, izvana lim, pokrov lim.
 
Na vrh