• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Zna li netko treba li na ovom bijelom zaokruženom piljku biti kakvo crijevo i gdje ono mora biti spojeno, ili to služi za nešto drugo?
Sestra je kosila, kosilica je normalno radila. Ostala je bez goriva, napunila rezervar i više nije mogla upaliti kosilicu. Primjetila je da tu curi gorivo.
Pokušao sam paliti ali ništa, na auspuh baca nekakvu paru i na filter zraka vraća benzin.
Kada pumpam na ono gumeno gdje se pumpa prije paljenja na ovo označeno je prskao benzin pod pritiskom. Cijeli rezervoar benzina je iscurio na to.
Sto se tu dogodilo?
 

Prilozi

  • IMG_20190522_112125.jpg
    IMG_20190522_112125.jpg
    158.4 KB · Pregleda: 40

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
koji je to motor? B&S ili neki drugi....ako je B&S treba pogledati kojeg je tipa, obicno je natipkan na poklopcu zamasnjaka, iznad poklopca ventila ili tamo di je ustancano OHV....
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
model motora se nalazi utipkan na poklopcu koji je skinut....

benzin je iscurio na to odspojeno crijevo ili je spricalo na taj bijeli piljak?
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Iscurilo je na to bijelo. Dok se ne dira nista lagano je curilo, a kad se pumpa onda na taj bijeli pipak baca mlaz kako se pumpa.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
taj bijeli pipak je stavljen tamo za spojit cijevcicu koja vodi do druge pumpice za gorivo. Druga pumpica za gorivo se moze koristiti kada je motor izvan dohvata i onda nema na motoru pumpice tamo di je ti imas....

ako ti na taj siljak ide gorivo van tada ti je najbrze zastopano nesto u samom karburatoru, sto je i moguce jer si i sam naveo da je kosilica ostala bez goriva pa je mozda povuklo kakve prljavoce i zacepilo koji kanalic u karburatoru.... ako nisi imas jako puno videa na youtubeu kako ocistiti takav karburator

inace karburator bi mogao bit ovaj part no 593261, ali to mogu rec sa sigurnoscu tek kada se zna tocan tip i model motora....
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Dali ima tko elektricnu kosilicu iz Lidla Parkside 1200w 3god.garancije,uzo bi da zena nema problema sa paljenjem benziske kosilice a ova je laksa za gurat.?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,489
To da je lakša za gurat je točno! Baš sam pred par dana gledao tu kosilicu. To je kosilica za male površine i jako malu travu. Za recimo okućnicu 100 - 200 m2. Radni zahvat joj je 35 cm. Ona će kositi prema svojim mogućnostima (koje su oskudne), ali opet može poslužiti nekome za male površine i često košenje. Čisto za usporedbu ima snage kao jedna brusilica (malo veća).
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Ma ja imam dvije povrsine po oko 200m2 a ova sto imam je pocela prljati svjecicu pa kad nece upalit mora se ocistit svjecica a zena mi bas nije strucnjak za to.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Da li je ko mijenjao zube na strižnoj kosilici Labinprogres herby88.
Pitao sam nove letve i zube dođe 900k, a ti zubi su ko od repe, i samo valjaju travu.
Stavio bi one koje imaju male zubice, ovi su obični i to nije rezalo dobro ni kad je bilo novo.
 

Manuel Ilić

Novi član
Tu od
27 Svi 2019
Poruka
22
Poz
Imam kineski trimer clover i odjednom se ugasio i ni makac. Danas mu kupim novi karburator i opet ništa sve spojeno kako treba i svijećica je suha a u karburatoru puno benzine. Što bi to moglo biti.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Poz
Imam kineski trimer clover i odjednom se ugasio i ni makac. Danas mu kupim novi karburator i opet ništa sve spojeno kako treba i svijećica je suha a u karburatoru puno benzine. Što bi to moglo biti.
Ako svjećica baca iskru a suha je znači u pitanju je gorivo jer nakon niz startanja svjećica bi trebala biti vlažna. Nije mi jasno s obzirom da kažete kako ste kupili novi karburator a u njemu benzina. Jedino, možda u pitanje dolazi da nema podtlaka, semering radilice ili koja brtva.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Ljudi imam jedno pitanje. Pojavljuje mi se ulje u kučištu filtera zraka. U pitanju je motor Briggs 450 serije, 125cc. Kad cistim gledam da ju ne naginjem previše, i to uvijek prema natrag (ručke stisnem do poda). Kosilica je skoro nova, 3. sezona ako se ne varam. kosi jednom tjedno po 2 sata max. To se od početka događa... Molim savjete, u čemu bi bio problem... Hvala unaprijed
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Možda dolazi do podkompresije pa ona jedan dio ulja natiska u filter.
Jel stara kosilica?
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Nekih 3 godine stara. Pali na prvi potez, ne troši ni kap ulja. Ne dimi. Sve super samo me živcira što je filter (spužvica) uvijek mastan...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Na tom dijelu postoji i pumpica za benzin. S obzirom da ne troši ni kap ulja, postoji mogućnost da iz te pumpice kapne malo benzina (nešto puknuto ili cijevčica ne stoji dobro) pa benzin + prljavština izgleda zamašćeno. Nagađam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
Spužvica i mora biti masna jer na suho ne filtrira kak treba.
Predpostavljam da je tu i odušak (ko na večini) i logički je da je filter "mastan".
 

Najnoviji postovi

Na vrh