• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
zašto su donji listovi žute i koji je lijek protiv toga. Da li je to zato kaj se zalijeva pa isparava, zalijevam kap po kap, pustim navečer vodu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hvala bobostar,
Zna li netko zašto na kornišonima požute mali krastavci, oni sitni što izađu iz cvjeta požute?jel zbog nedostatka vode ili nešto drugo? nedostatak nekog elementa? pozz

dok sam radio sa kornišonima to mi se dešavalo zbog nedostatka željeza i magnezija a u nekoliko navrata usljed nedostatka fosfora u zemljištu. u fazi rasta potrebno im je dosta toga
 

shemmo

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
129
Zna li netko zašto na kornišonima požute mali krastavci, oni sitni što izađu iz cvjeta požute?jel zbog nedostatka vode ili nešto drugo? nedostatak nekog elementa? pozz[/QUOTE]

i kod mene isti problem mnogo mali krastavcica se susi.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Samo prihranu dobru , kvadris - revus zaštita od plemenjače , kap po kap svako veče , pripaziti na crvenog pauka i nek neko nešto još doda.:smile:
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
vidim da se pojavio crveni pauk de mi recite dali je tko išao prskati s vertimecom,kraftom,... i slično,a da je miješao još kakvo sredstvo protiv pepelnice i plamenjače ili da je stavljao folijarnu prihranu
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
molim hitnu pomoc krastavce mi je zahvatila plamenjaca oprskala sam sa aliette otkinula sve zarazene listove jel to dovoljno da napomenem d a nije puno al me strah da ne strada cijela biljka posto mi je prije par godina cijeli nasad stradao od plamenjace
 

slavicab

Novi član
Tu od
7 Lip 2013
Poruka
11
hvala na odgovoru ali nikad nisam cula za Avi mozes li mi malo bolje objasniti sta je to a to za stednju novaca si u pravu ja znam samo za ridomil kvadris i aliete a oni svi kostaju puno ako moze preporuka jos kojeg sredstva protiv plamenjace
p.s krastavci su se izvukli :)
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
hvala na odgovoru ali nikad nisam cula za Avi mozes li mi malo bolje objasniti sta je to a to za stednju novaca si u pravu ja znam samo za ridomil kvadris i aliete a oni svi kostaju puno ako moze preporuka jos kojeg sredstva protiv plamenjace
p.s krastavci su se izvukli :)

Promesa (Galenika)
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
hvala na odgovoru ali nikad nisam cula za Avi mozes li mi malo bolje objasniti sta je to a to za stednju novaca si u pravu ja znam samo za ridomil kvadris i aliete a oni svi kostaju puno ako moze preporuka jos kojeg sredstva protiv plamenjace
p.s krastavci su se izvukli :)
Avi je isto što i alliete, ista im je djelatna tvar a različita cijena, :biggrin::biggrin::biggrin:
Postoji dosta sredstava za krastavce samo je pitanje karence, dobar ti je Quadris koji pokriva i pepelnicu koje će biti na krastavcima dok su ove vručine...pozzz
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
da li je ovo bolest plamenjača ili je to od sunca, sa čime to izliječiti.
 

Prilozi

  • 26072013(005).jpg
    26072013(005).jpg
    26.5 KB · Pregleda: 130
  • 26072013(004).jpg
    26072013(004).jpg
    31.7 KB · Pregleda: 125
  • 26072013(003).jpg
    26072013(003).jpg
    47.5 KB · Pregleda: 150
  • 26072013(002).jpg
    26072013(002).jpg
    37.1 KB · Pregleda: 145

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Avi je isto što i alliete, ista im je djelatna tvar a različita cijena, :biggrin::biggrin::biggrin:
Postoji dosta sredstava za krastavce samo je pitanje karence, dobar ti je Quadris koji pokriva i pepelnicu koje će biti na krastavcima dok su ove vručine...pozzz

da li je ovo bolest plamenjača ili je to od sunca, sa čime to izliječiti.

evo ti gore odgovora
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
ljudi kakvo je stanje s krastavcima kod mene je relativno loše zadnjih 6-7 dana prevelike su vrućine tako da mi gori nasad
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Gdje ste krastavcari? Jeste novce za krastavce dobili, kako ste zadovoljni prošlom godinom? sadite li nagodinu?pozzz
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
sadio sam ajax zadnje dvije godine u plastenik ,sad sam mislio nešto odraditi i vani pa me zanima jel on plastenički ili vanjski ili može i unutra i van
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
može van bez problema ja sam ga sadio prije dosta godina u kooperaciji za industriju.
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh