• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

krastavac kornišon za preradu

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Mi pripremili sve, slijedeći tjedan sadnja, prvi put imamo krastavce pa me zanima kako vam se čini ovo sa slike?

Ako prvi put sadiš krastavce i kao što mislimo da ti je razmak redova gišći savjeti da pokidaš sve zaperke do visine 50 cm da ti se u donjem djelu ne stvori šuma stiborova lakše ćeš prolaziti između redova ako ti nije poznato zaperci su ti izboji ili grane izveđu osnovne vriježe i listova.
Pozdrav!
 
I

ihorzic

Guest
Ako prvi put sadiš krastavce i kao što mislimo da ti je razmak redova gišći savjeti da pokidaš sve zaperke do visine 50 cm da ti se u donjem djelu ne stvori šuma stiborova lakše ćeš prolaziti između redova ako ti nije poznato zaperci su ti izboji ili grane izveđu osnovne vriježe i listova.
Pozdrav!

je samo falit će mu urod sa zaperaka , ipak :prayer::prayer::prayer:
 
I

ihorzic

Guest
znao sam da će biti onih koji uvijek naprave bolje od drugih, tako je uvijek ;) ipak ako netko radi prvi put radi kako mu je objašnjeno, a ako se ne varam razmak od 1.60m je bio spomenut kao ok.

Nemoj se prijatelju ljutiti na mene , ne želim ti ja zlo i da te provociram samo evo već smo ti pomogliu sa nekoliko bezazlenih savjeta na brzinu.
 
I

ihorzic

Guest
Regis ;

Evo ti još jedan savjet ako ti nisu objasniliti ,..
Vidim da nisi izbušio rupe a navodnjavanje je ispod.
Pusti navodnjavanje kad budeš bušio rupe tak da vidiš di je cijev jer presjećeš ju samo tak u nesmotrenosti
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Regis ;

Evo ti još jedan savjet ako ti nisu objasniliti ,..
Vidim da nisi izbušio rupe a navodnjavanje je ispod.
Pusti navodnjavanje kad budeš bušio rupe tak da vidiš di je cijev jer presjećeš ju samo tak u nesmotrenosti

cijevi sam stavljao sa strane malo tako da dok izbušim rupe ću ih približiti rupi,tako funkcioniralo pri jagodama pa će vjerojatno i ovdje, a što se tiče komentara da bude problema-bude ih sigurno,jer na početku je najteže al se tako najbolje nauči, možda izgleda dosta gusto ali nije tak jako kao što izgleda na slici,slikano mobom pa možda zato tako ispalo,znači sve ispod 1.60m ne valja?
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Mi pripremili sve, slijedeći tjedan sadnja, prvi put imamo krastavce pa me zanima kako vam se čini ovo sa slike?

meni super izgleda ,kako si tako dobro zategnuo mrežu jel ima kakva žica ili je samo mreža i na kojem su razmaku stupovi
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
meni super izgleda ,kako si tako dobro zategnuo mrežu jel ima kakva žica ili je samo mreža i na kojem su razmaku stupovi
stupovi su na 5m razmaka, visine su 155cm (već zabijeni), gore je žica, bilo je zezancije al smo uspjeli nekako, gore je vezana mreža.
 
G

GRICKO

Guest
stupovi su na 5m razmaka, visine su 155cm (već zabijeni), gore je žica, bilo je zezancije al smo uspjeli nekako, gore je vezana mreža.
znači mrežu ste vezali samo gore za žicu ili ste i u donjem redu kako učvrstili
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
znači mrežu ste vezali samo gore za žicu ili ste i u donjem redu kako učvrstili
zasad samo gore,a danas krećemo i dolje, s tim da dolje bude samo špaga.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
stupovi su na 5m razmaka, visine su 155cm (već zabijeni), gore je žica, bilo je zezancije al smo uspjeli nekako, gore je vezana mreža.

super ,i kod mene su već posađeni pa sad trebam odraditi mrežu ,napraviću tako kao ti
 
K

Krigla

Guest
Evo nekih 2 sata citam ovu temu i primjetio sam da vecinom ljudi spominju da ugovaraju proizvodnju sa ktc-om. Na kojem podrucju oni ugovaraju? Takodjer sam primjetio da ljudi nisu zadovoljni sa njima?

Sto je sa podrucjem Viroviticko-podravske zupanije? Moje zadnje informacije su da Gordan potpisao ugovor sa Eurovoćem i da ce vecinu robe njima predavati? Da li netko zna nesto o tome? Isto tako sam cuo da je Gordan odbijao 5-6% na kraju sezone, da li je netko imao takvih iskustava?

I da li ima novih informacija o cijenama? Stvarno ce padati za 10 lipa ili ?
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
Dobar dan,trebam pomoć šta da koristim za polijeganje i bolest korijena? previcur i proplant nemogu naci za kupiti,kojih još sredstava ima za kupiti?živim u Daruvaru?
 
E

edin_cupo

Guest
pozdrav

dobar dan ja ove godine prvi puta sijem kornisone molio bih vas da mi detaljno objasnite kako da pripremim zemlju od kupca sam dobio sve od sjemena gnojiva sistema za navodnjavanje i sredstava za zastitu po ugovoru cu da odplatim kroz plodove dobio sam dvije vrste gnoiva jeli obadvije da stavim u redove prije sjetve ili jedan sad jedan po nicanju za prehranu i kako za prskanje dali se prsce zemlja bilo kakvim sredstvom ili tek pocinje prskanje kad krastavac nikne sto vise mi kazete vise cete mi pomoci jer stvarno neznam nista a upustio sam se u proizvodnju da probam HVALA UNAPRIJED
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
dobar dan ja ove godine prvi puta sijem kornisone molio bih vas da mi detaljno objasnite kako da pripremim zemlju od kupca sam dobio sve od sjemena gnojiva sistema za navodnjavanje i sredstava za zastitu po ugovoru cu da odplatim kroz plodove dobio sam dvije vrste gnoiva jeli obadvije da stavim u redove prije sjetve ili jedan sad jedan po nicanju za prehranu i kako za prskanje dali se prsce zemlja bilo kakvim sredstvom ili tek pocinje prskanje kad krastavac nikne sto vise mi kazete vise cete mi pomoci jer stvarno neznam nista a upustio sam se u proizvodnju da probam HVALA UNAPRIJED

Prijatelju nisi ni krenuo a već si dužan samo pazi da nije velika cifra da ne buš radio samo za repro materijal malo je podataka napiši što si sve dobio pa ti možemo pomoći.
Pozdrav!
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Dobar dan,trebam pomoć šta da koristim za polijeganje i bolest korijena? previcur i proplant nemogu naci za kupiti,kojih još sredstava ima za kupiti?živim u Daruvaru?

Captan, Stoper......
 
E

edin_cupo

Guest
Prijatelju nisi ni krenuo a već si dužan samo pazi da nije velika cifra da ne buš radio samo za repro materijal malo je podataka napiši što si sve dobio pa ti možemo pomoći.
Pozdrav!

sutra prijatelju cu popisat sve i staviti na forum kod nas kisa pada dan noc nadam se za vikend da ce ugrijat pa da pocnem sa sjetvom kazu da necu zakasniti iskreno se nadam ali koliko su obilne padavine kao da nece nikad prestati hvala ti na podrsci
pozdrav iz kisnih rudarskih banovica
 
E

edin_cupo

Guest
jos jedan savjet ako moze stubovi su mi 2,30 m mislim ih zabit u zemlju oko 0,5 m da bi iznad zemlje bili 1,80 m dali je mnogo ta visina i koliki mi savjetujete razmak izmedju stubova ovi iz firme sto sam ugovor potopisao sa njima kazu na svako 3m da stavljam stub sta savjetujete vi sa iskustvom HVALA
 

Najnoviji postovi

Na vrh