• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KUHN plugovi

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ovo je naš plug Kuhn Varimaster 120

DSC07350.jpg

DSC07349.jpg

DSC07390.jpg


Kao što se može vidjeti plug odlično zaoriva masu odmah nakon kombajniranja, uopće nema štopanja, vjerojatno zbog velikih pretpluga...
I vuče se relativno lagano.

Ovako izlgeda nakon pranja... ;)
DSC07310.jpg

DSC07311.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: KUHN

Jel bi se kod nas maogao nači Kuhn 3x12-14'' obični ravanjak plug???

Sviđa mi se taj tvoj plug!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: KUHN

ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel bi se kod nas maogao nači Kuhn 3x12-14'' obični ravanjak plug???

Sviđa mi se taj tvoj plug!
E to neznam, nisam nikad vidio takav ravnjak. Ali ne znači ako kupiš Kuhn-a da će bit dobar kao ovaj, moj kolega ima Kuhna neki stariji model i nije kao ovaj.
Ima više vrsta pretpluga, ovaj ima dosta velike pretpluge, zato je dobar u zaorivanju mase.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: KUHN

Na koliko je naštelan taj tvoj plug, koje su mu sve moguče veličine?
Jel bi ga mogel vuči traktor od 95 ks na normalnoj zemlji i do 30 cm dubine??? :scratch
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: KUHN

ŠANANA IMT 565 kaže:
Na koliko je naštelan taj tvoj plug, koje su mu sve moguče veličine?
Jel bi ga mogel vuči traktor od 95 ks na normalnoj zemlji i do 30 cm dubine??? :scratch
To je Vario plug, ima mogućnost od 12 - 20".
Mislim da bi ga 95 ks traktor mogao vući, ali teško bi ga nosio, jer je težak. Jedan moj kolega probao ga je nositi sa JD 90 ks, ali nije s njim ni krenuo jer su mu prednji kotači bili u zraku. ;)
 

Skal

Član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
31
Ovo je naš plug Kuhn Varimaster 120

DSC07350.jpg

DSC07349.jpg

DSC07390.jpg


Kao što se može vidjeti plug odlično zaoriva masu odmah nakon kombajniranja, uopće nema štopanja, vjerojatno zbog velikih pretpluga...
I vuče se relativno lagano.

Ovako izlgeda nakon pranja... ;)
DSC07310.jpg

DSC07311.jpg

ja sam sad kupio huarda oznake bre65.ima isto ovake daske a videću kako će orati
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ljepa mehanizacija a i vidi se da nešto prirodno zelena prevladava u dvorištu,šta se ono tamo još zeleni?:partyman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Čestitam na kupnji! U mojoj okolici ih ima nekoliko. Odlican plug samo svi su imali problema dok ih nisu ustelali a onda samo udri. Gledo sam ih ljetos u Vrbovcu... sve 5 samo 80000kn mi malo puno.
U svakom slucaju odlican plug!
Sad tek vidim da je vario, koliko je nadoplata za njega? Mislim da je oko 20000kn ako se nevaram.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čestitam na prinovi!
Jest da kasni mjesec dana,ali bitno da je stigao,neka te dugo služi! :)
Na koliko coli ga vuče zeleni? :D
 
Posljednje uređivanje:

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Hvala na čestitkama dečki :)
Ja sam plug brzo složio, bio sam kod kuma, on ima isti traktor i isti plug pa malo to sve izmjerio i ko bog, jedino sam crtalo dizao na polju, išlo je prenisko.
Kićo za tvog overuma sam zakasnio,on mi se je baš jako jako svidio, a božo me zvao dok je došao markov plug i bio sam ga gledat pa mi se baš nisu svidjeli mali pretplužnjaci a opet sam htio kupit plug a da ne moram ništ mjenjat na njemu, pa sam se malo bojao za zaoravanje okovine bez malčiranja,a baš zbog toga sam i htio nabaviti dobar plug da nemam zafrkancije s tim, ali koliko vidim da marko nema problema s biljnim ostacima, a kod mene ima isto dosta kunovih plugova i svi su ljudi super zadovoljni tako smo se onda i mi odlučili na kuhn-a i onda na moj nagovor smo uzeli vario plug i mislim da mi neče biti ni najmanje žao, a nadoplate je još 23000kn
Dino eto konačno je stigao, ma svakak sam orao, više iz radoznalosti na početku kak i šta, ali onda kasnije sam uglavnom na 18" i 30cm duboko, brzina oko 7.5km na 1800-1900o/min
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Evo čestitam na plugu:D

Dobra je to strojka od pluga,ljepo izgleda:p

Koliko je visok plug?


A što se tiče mog Overuma,pa to je strava od pluga,i ja sam bio malo haklik šta se tiče zaoravanja kukuruzovine zbog tih malih predplužnjaka,ali zorava jako dobro nema greške,čini mi se da ih neču tak brzo mjenjat:D
Meni su veči problem stvarala crtala,jer su obična okrugla nisu nazubljena,pa sam ostavio samo zadnje crtalo gore,koje sam malo usavršio sad navarivanjem šipki s unutarnje strane,nemam više kukuruzovine za orat pa ču rezultat znat reč iduče godine:?:lol:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja nisam nista navarivao i crtalo radi bez greske a isto je obicno a ne nazubljeno. Plug sam sasvim slucajno kupio dok sam naiso do pajdasa Bože... a prije toga sam obiso pola svijeta. Gledo sam jos proljetos na sajmu Vogela 1020 okretaca i Kuhna multimastera 122. U Vrbovcu sam pregovaro zaozbiljno za Kuhna i onda mi ispadne nesto drugo na debelom snizenju... Ovaj Overum nisam nikad vidio uzivo i nebi ga sada mjenjao za nist.
Kuhn radi jako dobro i dobri su materijali. Prijatelj ima 112 i nakon desetak godina ne da je pohaban vec je jedva vidljivo da je nacet. Marko nadam se da ce tako biti i sa nasima.
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Hvala na čestitkama dečki :)
Ja sam plug brzo složio, bio sam kod kuma, on ima isti traktor i isti plug pa malo to sve izmjerio i ko bog, jedino sam crtalo dizao na polju, išlo je prenisko.
Kićo za tvog overuma sam zakasnio,on mi se je baš jako jako svidio, a božo me zvao dok je došao markov plug i bio sam ga gledat pa mi se baš nisu svidjeli mali pretplužnjaci a opet sam htio kupit plug a da ne moram ništ mjenjat na njemu, pa sam se malo bojao za zaoravanje okovine bez malčiranja,a baš zbog toga sam i htio nabaviti dobar plug da nemam zafrkancije s tim, ali koliko vidim da marko nema problema s biljnim ostacima, a kod mene ima isto dosta kunovih plugova i svi su ljudi super zadovoljni tako smo se onda i mi odlučili na kuhn-a i onda na moj nagovor smo uzeli vario plug i mislim da mi neče biti ni najmanje žao, a nadoplate je još 23000kn
Dino eto konačno je stigao, ma svakak sam orao, više iz radoznalosti na početku kak i šta, ali onda kasnije sam uglavnom na 18" i 30cm duboko, brzina oko 7.5km na 1800-1900o/min

dmatkovic,htio bih te pitati koji je to agrotron?
 
Na vrh