• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Radim malo, 25 jutara.
Htel bi imati jos barem toliko, znaci 50 jutara zemlje bi meni bilo dosta da od nje lijepo zivim, bez ikakvog dodatnog posla.
Mehanizacija nije nikakav problem, ona se nabavi, ali meni je veliki problem nabavka zemlje.
U mom selu ima njih desetak koji rade preko 50 jutara i ima nas desetak koji smo ispod 50 jutara i to je to.
Svaki kvadrat je obraden i ne mogu pribaviti ni jutro zemlje vise, a ako se i kaj slucajno prodaje ovi veci nabijaju cijene i eto.
Jos sam mlad i jedino sto me od posla zanima u zivotu je zemlja, ovo drugo sve radim preko one stvari.
Dođi malo u moj kraj,ako dam otkaz kroz godinu dvije povečavam sigurno na 200 rali,pustog koliko ti srce želi.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Nije političar,ali možda je političar budući tast..pa poprima njegove manire:ppozdrav:
Hvala, :ppozdrav: a stabljika je sigurno visoka znad glave. :LOL:

Matija, cijenim tvoju volju da pomogneš, (y) ali pročitaj te svoje tri rečenice. Samo je jedan podatak konkretan. Nije te valjda napravil neki političar. :unsure:

Haha , ma kakav političar :hahah:

A kaj ja znam na kolko bi moglo biti visine, kaj je to toliko bitno? Evo odokativno na cca 1,5-1,8m.

Kašmir od 14-17t/ha mokre sa 21-30% vlage
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Pogotovo oko brze ceste i pruge Vrbovec Zagreb.
E da,tam pikiram prije naplatnih Sv.Helena u skorije vrijeme složiti jedan komad nekih cca 20 rali,grmiči su taman da se mogu sa normalnim malčerom počistit jedino bude zanimljivo vlasnike sve najti🤔
Ili sam mislil pomalčirat i izorat pa da oni mene traže🤣
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Dobra ti je ideja....pa ko ona doktorica u Rijeci ostavi broj telefona pa nek te zovu 😀😀
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ja idem dosta u Zg i uvijek se cudim onolikoj pustoj zemlji uz brzu cestu, a sve ravno ko na stolu.
Cije to uopce je, jel privatno ili drzavno?

Charlip, pa nebi bilo lose da se tu preselim i rokam zemlju, bil bi blizu Zg-a, a ionako mi je dosta prijatelja otislo radit i zivjet u Zg.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Sve do jednog kvadrata privatno.
Najveća muka je to s ljudima dogovoriti.
Ma samo dojdi, ima dosta.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ne kužim takve tipove..koji se srame napisati od kud su pored svojeg nicka???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Sram te is stid bilo..pa kak se to moglo desiti??


A gdje to KOD TEBE??:unsure::unsure::unsure:
Da je to moje do ove slike nebi došlo, bilo bi to odavno pretanjurano i ponovno nešto posijano.
Nemam poslikano 'najlošu kuruzu' (s prinos om cca12t) na lošoj parceli ali podijelit ću video-slučajno je ispao nije baš nešto ali nije ni za bacit🤠
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Da je to moje do ove slike nebi došlo, bilo bi to odavno pretanjurano i ponovno nešto posijano.
Nemam poslikano 'najlošu kuruzu' (s prinos om cca12t) na lošoj parceli ali podijelit ću video-slučajno je ispao nije baš nešto ali nije ni za bacit🤠
Vrlo štovani kolega čestitam na rezultatima Pioneera,,jednostavno...razvalio si.. :ppozdrav: 👍👍
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Vrlo štovani kolega čestitam na rezultatima Pioneera,,jednostavno...razvalio si.. :ppozdrav: 👍👍
E pa hvala gospodine, kad si mi već čestitao, mogu reć da je bila odlična godina -moglo je to i bolje.
Imam sve Pioneer a kak sam već spomenuo, na najlošijoj parceli bilo je 12t a na onim boljim i do 18t (barem tamo di sam više pratio koji bu prinos)
Prosijek mi je 15.095kg/ha
Moji favorit od hibrida je 9241.

A kad bu vreme ćemo🍻.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kak se krece cijena kukuruza trenutno po Hr?
Kod nas u Podravini nude 1.20 kn na bazi suhe, a pred mjesec dana je bila 0.95 kn/kg.
A ima naznaka da bude jos rasla cijena na proljece i ljeto iduce god.

Mislim da se bude isplatilo kaj sam mjesec dana bral i pospremal klip.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Većinom se isplati pospremati kukuruz, pogotovo u kuružnjak (baš talijani vole taj kukuruz), tvoje je da potrefiš u koji trenutak to prodati i naravno s posrednik om dogovoriš korektnu cijenu.
Pošto imaš i količinu (???) mislim da si u prednosti. Tamo negdje od 3 mj. kad bu suha na burzu😁
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Moji favorit od hibrida je 9241.

Kuruza jako zanimljivih karakteristika, a prema katalogu mi se za domaće potrebe (svinje i perad) čini dobar i tvrdi zuban P9911.
Kakvo je sjemensko zrno 9241, a možda znaš i za 9911: plosnato ili okruglo? Piše li oblik negdje na vrečici ili deklaraciji?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh