• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Bio malo u obilasku polja. Blato i u zatvorenoj i ne zatvorenoj brazdi. Ništa posijao a kad budem pitanje. Kakva šugava godina. Danju donekle toplo a u jutro samo šta ne stružem led sa šajbe auta.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sutra na 50 jutara sve skupa sa suncokretom od 85 a kiša do daljnjega od srijedeo_Oo_Oo_Oo_O.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja sam suncokret sijal na 1.maj. Budem ga išel pogledati sad koji dan,a kuruza je sijana nekaj malo prošli tjedan a danas i sutra je udarno. 30 jutara mi je suho odozgora 2 prsta a unutra živo blato,to bude čekalo bolje dane, zakaj neće suša lupit bar jednu godinu, jedino lani nisam imal brige s blatom,sve ostale godine od 2016.stalno tonem.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ja sam suncokret sijal na 1.maj. Budem ga išel pogledati sad koji dan,a kuruza je sijana nekaj malo prošli tjedan a danas i sutra je udarno. 30 jutara mi je suho odozgora 2 prsta a unutra živo blato,to bude čekalo bolje dane, zakaj neće suša lupit bar jednu godinu, jedino lani nisam imal brige s blatom,sve ostale godine od 2016.stalno tonem.
A ja od 2016. svake godine zaljevam kukuruz da nikne, napokon me ove godine suša preskočila. 👍😅

Pomalo izlazi i betona i gruda 🤐
IMG_20210511_065512.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene se suncokret uglavnom ne sije. Ponetko malo stavi uz rubove njiva.
Prodajete sjemenke uljarama ili ga koristite na neke druge načine?
 

Brane211

Novi član
Tu od
25 Lis 2019
Poruka
27
Pajdaš posijan 21.04., poprskan adengom u kombinaciji s mustangom. 😁
 

Prilozi

  • IMG_20210511_192203.jpg
    IMG_20210511_192203.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 31

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Sijao ssm djedu Bc, pa što usfalilo Pioneer, striki nešto Os uz Pioneer i Pioneer ima daleko najbolje nicanje, vidjet ću baš Dkc što sam kolegi sijao. Inaće nema šta nejde na njeg ove godine, ptice, svinje, jazavci, pipa...

Ja kod sebe u zaštiti.
20210511_154618.jpg
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kakva su vasa iskustva sa osjeckom 378 kukuruzom. Mislim na prinos
Sijem ga već desetak godina i ja sam zadovoljan. Kod mene je zemlja tipa ilova. Taj hibrid mi se pokazao jako dobro u smislu uloženo,dobiveno. Primjer na 2000 čhv uz 200 kg umjetnog gnojiva tipa 15 - tice mješane kan- om u omjeru 1:1 ,prskano elumis banvelom ,prinos 5330 kg. Dobar početni porast, i malo mase pa se lako direktno zaore. Sijano na 20 cm.
 

Majdek

Novi član
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
26
Sijem ga već desetak godina i ja sam zadovoljan. Kod mene je zemlja tipa ilova. Taj hibrid mi se pokazao jako dobro u smislu uloženo,dobiveno. Primjer na 2000 čhv uz 200 kg umjetnog gnojiva tipa 15 - tice mješane kan- om u omjeru 1:1 ,prskano elumis banvelom ,prinos 5330 kg. Dobar početni porast, i malo mase pa se lako direktno zaore. Sijano na 20 cm.
Stavio sam 150 kg urea / h i 300 kg 3x15 te mislim voziti gnojnicu od svinja dokad mogu u kukuruz. Da li ima potrebe kultivacija sa KAN-om
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Stavio sam 150 kg urea / h i 300 kg 3x15 te mislim voziti gnojnicu od svinja dokad mogu u kukuruz. Da li ima potrebe kultivacija sa KAN-om
Taj kukuruz ne zahtjeva neka velika ulaganja, rjedak sklop nadoknađuje s dva klipa,nikad nisam radio kultivaciju, jer nema svrhe jer kod mene je to super urod. Spram Bc to je nebo i zemlja. Govorio sam u prijašnjem postu o kg zrna.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Protiv trave. Ovaj kod strike Os je Kulak, posijan u nadi da ga neće životinje, ali slabe vajde od tog...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Protiv trave. Ovaj kod strike Os je Kulak, posijan u nadi da ga neće životinje, ali slabe vajde od tog...
Životinje jedu sve, Kulak sam brao susjedu i mogu reći da se dobro pokazao u klipu, e sad koji je omjer oklaska i zrna to neznam. Samo sam primjetio da kukuruz kračeg ,a debljeg klipa daje više zrna.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh