• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

"tata" će u lonac čim se malo smiri (seksualno)!
Znači ništa od "svatova", ali čim malo stanem na noge i oporavim se od prošlogodišnjeg neuspjeha rado ću vas sve pozvati na roštiljadu!
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Ispada da sam dežurna baba i svakom loncu poklopac.
Nisi baba i poklopac. Da sam došao do tog zaključka, ne bih te više ništa ni pitao.
Te cijene koje si naveo su za 10 kg hrane ili......?
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Ja imam više kunića u dubokom nego u kunićarniku.

eeee blago se tebi ja kad dode vrijeme klanja jedva da sebi ostavim jednog koliko imama ljudi koji kupuju jednom sam covjeku koji radi sa tatom bio prodo cijelo leglo od pet komada
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Nisi baba i poklopac. Da sam došao do tog zaključka, ne bih te više ništa ni pitao.
Te cijene koje si naveo su za 10 kg hrane ili......?

Da za 10 kg.Mislim da su tvoji hajkomi bili na smjesi firme Petrijanec a nje nema za kupit kod nas u slobodnoj prodaji.Znam da je kriza i smjesa skupa ali bez nje nema ozbiljnog uzgoja kunića.
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Zadnje su bili na Kušiću.
Zanima me da li u valpovkinoj smjesi ima kokcidiostatika? To je tu kod Osijeka i nije problem skočiti do Valpova po smjesu. Možda ne bi bilo loše dati ovoj ženki od 1,2 kg. Možda ima malo problema i s tim, pa ne napreduje kao ona druga.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Zadnje su bili na Kušiću.
Zanima me da li u valpovkinoj smjesi ima kokcidiostatika? To je tu kod Osijeka i nije problem skočiti do Valpova po smjesu. Možda ne bi bilo loše dati ovoj ženki od 1,2 kg. Možda ima malo problema i s tim, pa ne napreduje kao ona druga.

valpovkina smjesa nema kokcidostatika,ove nama dostupnije(bar kod mene) nemaju ni jedna,ako saznaš koja ima i da se može nabaviti u Slavoniji javi

Star je 6mjeseci.Mislio sam ga za rasplod ali izgleda ništ od toga materijala.Ovaj drugi mladi je u srodstvu tj brat od dvije lakše ženke.Treća ženka je stara 5mj. Kolko je bila teška ona tvoja?

evo izvagao sam je,izvagao sam više njih,

pa ajmo redom: panonka 4,0 kg.
nz.bijela 4,3 kg.
domača 4,4 kg
mlade ženke oko 6mj.koje sam ostavio za ovu g.znači nz.crvene,nz bijele,kalifornije sve su 3,5kg
nisu vidjele smjesu,i znam da dostič težinu od preko 4kg...
- mlade od 2,5mj 2,2kg.

mužijaci. nz.crveni 4,6 kg.
nz.bijeli 4,2 kg.
kalifornija 4,0kg.


kod mene zeleno je jako bitno u prehrani jer u zimskim periodima kad nema trave tovim kuniče i više od 30 dana da bi dosegli konzumnu težinu od 3kg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Dobro jutro! Evo sam jutros "malo poživčanio" i zaklao onog muzijaka, slijepog putnika!
Sad je prešao 5 mjeseci i čistoga, bez glave sa konzumnim iznutricama 2,7 kg!
Znači da je bio oko pet kg žive vage! Nije mi uopće izgledao toliki, ali eto, ja super zadovoljan!
Imam jos jednog orijaša za zaklati, ali on je skoro godinu dana, pa će u pušnicu na dva-tri dima! Kako mi se čini, jos dvije ženke su skotne, počele nositi slamu u ustima, ali jos ne vidim da prave gnijezdo! Možda se samo tjeraju! Nisu mi nešto posebno lijepe, pa ih ne bih ostavljao! Za sada imam tu 17 komada, a 4 su "favoriti", 2 belgijske i 2 šarca! .
I baš te koje sam odabrao, ne čine ništa, samo jedu i spavaju!

P.S. Od 11 komada, jutros 6 mrtvih!
 
Posljednje uređivanje:

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

jimmy vrijedi dogovor. Poslao sam upit Kušiću, gdje ima u Osijeku njegove hrane i sada čekam odgovor.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Dobro jutro! Evo sam jutros "malo poživčanio" i zaklao onog muzijaka, slijepog putnika!
Sad je prešao 5 mjeseci i čistoga, bez glave sa konzumnim iznutricama 2,7 kg!
Znači da je bio oko pet kg žive vage! Nije mi uopće izgledao toliki, ali eto, ja super zadovoljan!
Imam jos jednog orijaša za zaklati, ali on je skoro godinu dana, pa će u pušnicu na dva-tri dima! Kako mi se čini, jos dvije ženke su skotne, počele nositi slamu u ustima, ali jos ne vidim da prave gnijezdo! Možda se samo tjeraju! Nisu mi nešto posebno lijepe, pa ih ne bih ostavljao! Za sada imam tu 17 komada, a 4 su "favoriti", 2 belgijske i 2 šarca! .
I baš te koje sam odabrao, ne čine ništa, samo jedu i spavaju!

P.S. Od 11 komada, jutros 6 mrtvih!

jesu izašli iz gnjezda pa se smrzli,ili su se smrzli u njemu
mislim da bi ostali da ih nisi micao...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Svi izvan gnijezda (ti mrtvi)!
I ja isto mislim da bi ostali, ali sam ih morao micati jer tu gdje odvajam mlade nisam u mogućnosti pregraditi prostor!
Ah šta ćeš, di je marve tu je i štete!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Danas sam bio kod veterinara u vezi bolestijetre tj. pjega na jetri. Trebao bi mu donesti jetru na analizu .Kaže da bi mi napravio lijek koji bi davao 40 dana u vodu. To bi trebalo ponoviti dva puta godišnje.10 Dana prije klanja ne davati.Kaže da bi to trebao svaki kunićar napraviti jer se to prenaša na više naćina ,preko hrane trave,sijena , nećiste vode,unosom novih kunića,kod parenja,lošom higijenom.Koštalo bi zavisno o kolićini oko 300 do 500kuna.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nema mi baš smisla,ako nezna što je(traži jetru na analizu)kako več zna koji lijek trba prepisati(zna koliko dugo liječiti i koliko puta g. zna i kolika je karenca...)

Dali je rekao o čemu je riječ...
vjerujem da bi bio na bazi sulfadimidina, trimetoprim,sulfamonometoksin...
znači več postjani pripravci...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Vjerojatno zna ako je doktor veterine i predavač na Veterini. Sigurno želi vidjeti koliko je stanje zaraženosti jetre da može prilagoditi dozu.Koliko sam shvatio radilo bi se o koktelu više ljekova zavisno o uznapredovalosti bolesti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Danas sam bio kod veterinara u vezi bolestijetre tj. pjega na jetri. Trebao bi mu donesti jetru na analizu .Kaže da bi mi napravio lijek koji bi davao 40 dana u vodu. To bi trebalo ponoviti dva puta godišnje.10 Dana prije klanja ne davati.Kaže da bi to trebao svaki kunićar napraviti jer se to prenaša na više naćina ,preko hrane trave,sijena , nećiste vode,unosom novih kunića,kod parenja,lošom higijenom.Koštalo bi zavisno o kolićini oko 300 do 500kuna.

i kakva je odluka,dali čete nositi jetru na analizu?

PS.imamo na forumu dr.veterine pa bih molio da ako ga netko pozna to jest ako zna njegov nick,neka mu pošalje pitanjce:

koji sve uzročnici mogu uzrokovati te bijele "čvoriće" u jetri kunića ?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Da.
Vidim da te tema kokcidioza jetre u kunića zanima pa se slobodno obrati na Veterinarsku ambulantu Grada Zagreba Dubrava na tel. 012987983 te traži dotićnog gospodina pod nadimkom Žuti.Postavi mu sva pitanja koja te zanimaju.Inaće imaš dosta i na internetu samo upiši pojam.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

danas sam bio na izložbi i moram priznat neugodno se iznenadio,
ponuda kunića slaba a kvaliteta katastrofalna
i sami izložbeni su bil ... jedino je bio jedan bečki plavi krasan primjerak od 4,8kg.ovaj šarac(šampion) me se nije dojmio,
nz.bijeli mi je pre sitan i nešto mu se s njuškom dešava (njuškica mu se "raspada"cijela je kao velika crna krasta koja se guli)
a ovaj smeđi šarac nije dobio ni prolaznu ocijenu ( lagan...)













(Powered by frubar.net)
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Puno se više i boljih grla može naći kod ljudi koji i ne pomišljaju izlagati.Svašta se izlaže samo da se izlaže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh