• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Puno se više i boljih grla može naći kod ljudi koji i ne pomišljaju izlagati.Svašta se izlaže samo da se izlaže.

Slažem se u potpunosti,puno kvalitetnijih kuniča sam vidio privatno nego na izložbama,bude ponekad neka iznimka.
uvijek sam nekako podcijenjivao svoje,e sad sam se valda uvijerio da imam bar vrlo dobre kuniće...
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

pustila jedna od mojih križanih danas,sutra ćemo drugu,pa kalifornijske,jedna od 4 će valjda pustiti.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

U slavonskom brodu bude rijetko jako dobrih kunića!
Uvijek je puno više peradi!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kalifornijski kunić je prvotno bio zamišljen kao farmski, kotio je puno više,bio otporan. Zatim su poćeli raditi na njemu.I napravili izložbenog kunića.Više je izgubio nego dobio.
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

jimmy vrijedi dogovor. Poslao sam upit Kušiću, gdje ima u Osijeku njegove hrane i sada čekam odgovor.

Renato ima u Tenji "poljoprivredna trgovina koja drži hranu za kuniće od Pehre-Fanon iz Petrijanaca kod Varaždina ,a koja sadrži koksidiostatik u sebi pa otiđi u Tenju. Što se tiće Kušić-prom. za smjesu nazovi 091 2087853 gos. Nino
on radi u komercijali pa sigurno zna.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

U slavonskom brodu bude rijetko jako dobrih kunića!
Uvijek je puno više peradi!

nije to samo u sl. brodu to ti je tako na se i jednoj izlozbi ja sam ove i prosle godine bio na 9 izlozbi i na sve i jednoj je bilo jako losih kunića
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Renato ima u Tenji "poljoprivredna trgovina koja drži hranu za kuniće od Pehre-Fanon iz Petrijanaca kod Varaždina ,a koja sadrži koksidiostatik u sebi pa otiđi u Tenju. Što se tiće Kušić-prom. za smjesu nazovi 091 2087853 gos. Nino
on radi u komercijali pa sigurno zna.
Otići ću ja u Sv.I.Zelin u Kušić promet. Obzirom da radim tu kod ZG, to mi nije daleko. Danas sam zvao, cijena za kompletnu smjesu je 36 kn/10 kg.
Što se Pehre tiče, i sam si rekao da su počeli nešto brljati s hranom.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

I ja sam danas zvao i nema je nigdje bliže nego u Zelini.Ne znam koja je to poslovna politika ako ima kupaca a ti ne želiš ponuditi. Ovako sam prinuđen kupovati ono što ima.Možda je i bolje tako jer kad bi prodavali i proizvodili na veliko vjerojatno ne bi bila ta cijena a niti kvaliteta.Kad kupiš veće kolićine smjesa stoji i nije više friška.
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Ja mislim da ima pehrine hrane u velikoj gorici u veterinarskoj ambulanti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

U 4 trgovine na širem podrućju gdje gravitiram imaju samo Čakovečku smjesu i ona ne sadrži nikakav lijek.Ako hoću smjesu od Valipileta vozi u njihovu tvornicu u Sesvetski Kraljevec a po Kušićevu u Zelinu.To mi je 30tak kilometara plus vrijeme .a nemogu uzeti 100kila jer joj ide rok.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

nije to samo u sl. brodu to ti je tako na se i jednoj izlozbi ja sam ove i prosle godine bio na 9 izlozbi i na sve i jednoj je bilo jako losih kunića

Ja sam do sada u RH bio samo u Slavonskom Brodu, i to dva puta!
Prvi put je i bilo nekog izbora, kako na samoj izložbi tako i privatno, pred vratima! Tu sam si kupio jednog kunića, mladi muzijak koji mi je dva dana poslije krepao!! Ništa nije htio jesti i samo se prevrnuo!
Tad sam po prvi put vidio i Hrvatskog opaljenog kunića, lijepe životinje, ali nisu moj ukus!
Što se peradi tiče, sasvim druga priča! Nema šta nema!
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Ja mislim da ima pehrine hrane u velikoj gorici u veterinarskoj ambulanti

Ja cu ici ujutro vidjet ima li, dosla moja kalifornijska zenka :)
Prekrasna je, samo mi je zbrisala iz kutije u kojoj je dosla, eno je u kuhinji. Jede iz ruke, ali ne da se uhvatiti, pa ce nocas spavat u kuhinji.
Sutra vjezbam hvatanje kunice :icon_razz:

Jos kad joj dodje decko od Antonija...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kako je lijepo kad se ujutro probudiš i odeš u kunićarnik pa ugledaš mlade koji su se noćas okotili.Još ima ljudi od riječi koji ti nešto kažu i to je tako.
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

počelo je kočenje ludnica zadnja tura 150 komada othranjeno ni jedno uginuce
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

dobra hrana i eto zekoslava,zadnje zecice sta sam ostavljao za pripust 5,5 mjeseci 5,800 kg
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Jesu li neke pelete u pitanju ili obična mješavina u kućnoj radinosti, ali očito stručnog uzgajivača?
 

slawen

Član
Tu od
15 Lis 2014
Poruka
75
Re: Kuničarstvo

Peleti sa kokcidistatikom iz njemačePanto Ibeka kaninchen futter mit cocci se zove prizvod poila pola mjesam sa zobi ječmom u tovu a kad si zečice pripremam za sebe mlade onda su na cistoj smjesi da brze napreduju
 

Najnoviji postovi

Na vrh