• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

a ja za meso domače,nadam se da češ se ugodno iznenaditi s prirastom mješanih kunića :(rofl):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

mješam ja i kalifornijske,samo pokušavam imati većinu čistokrvnih,za bazu uzgoja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

uvijek imam čistokrvnih kunića poprilično više od križanih,al sebi za meso volim mixat :(rofl):
kad budeš pario te dve ženke,pokušej nabavit nekog večeg mužijak (neki križanac orijaša,šarac...)jer češ vjerovatno primjetiti da oni koje se bace na kaliforniju kasnije budu sitniji
Tak je kod mene kad parim tu "domaču"s kalifornijom,
kad parim kaliforniju sa nz.bijelim onda dobijem lijepe primjerke koji opet budu veći od čistih kalifornija...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Robelar, ja sam isto stekao takav dojam da dosta ljudi lažu prvo sami sebe, a potom i cijeli svijet! Istina, ovdje na forumu i nema nekih "napuhanih", ali u stvarnom zivotu-ohoho!
Baš sam jučer zvao jednog tipa radi orijaša i čisto ga pitam informacije radi koliko su mu teški odrasli, a tip ko iz topa da mu je muzijak težak 16 kg i to bez grama sala!!
A mlade kolje sa 4 mjeseca i budu mu oko 5 kg čisti! Mislim ono, takvi ljudi ne zaslužuju uopće daljnju konverzaciju!
Ako mi je kunić težak 7 kg, onda je težak 7 kg, a ne 15!
A šarci (ne samo njemački šarac, već njemački orijaški šarac) mogu bez problema biti teži od "belgijskog", jer njima nije ograničena težina, za razliku od "belgijskog" koji ne smije prijeći 11,9 kg!

A nera007, izgleda da nisam jedini koji ne može pregledati zečicu da li se tjera!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

To mi je isto dobro kad neki objave oglas da prodaju kuniće po 50kn po mjesecu starosti.Većinom ovnolike.Kad ga pitaš za kunića od 6 mj. kaže 300kn.A pitaš ga za odraslog od godine kaže isto 300.Ili kad ti nahvali rast od kilu po mjesecu pa ga pitaš kako da ovaj ima 5mj a samo 3kg.Ili kad tvrdi da će mladi biti 7kg a pokazuje ti roditelje od 5. itd.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ach, ima svega! Nego ovo što mi se danas desilo, nije još nikada! Ostavio sam si nekoliko mladih "zečica" koje su sad 5 mj. i cilj mi je bio odabrati 3-4 koje se budu pokazale najboljima! Ali...nisam dobro pregledao pri odvajanju po spolu i eto ti vraga, danas među njih 20-ak gnijezdo puno mladih! Da me ubijes ne znam ni tko je mater, a ni čaču ne mogu naći!
Da se tako rano pare, te da dobiju mlade već sa 5 mj. nisam ni sanjao!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

he he čača nije bitan,mater je, šta si s malima napravio jesi na kraju pronašo mater
koje si to vrste ostavljo???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Robelar, ja sam isto stekao takav dojam da dosta ljudi lažu prvo sami sebe, a potom i cijeli svijet! Istina, ovdje na forumu i nema nekih "napuhanih", ali u stvarnom zivotu-ohoho!
Baš sam jučer zvao jednog tipa radi orijaša i čisto ga pitam informacije radi koliko su mu teški odrasli, a tip ko iz topa da mu je muzijak težak 16 kg i to bez grama sala!!
A mlade kolje sa 4 mjeseca i budu mu oko 5 kg čisti! Mislim ono, takvi ljudi ne zaslužuju uopće daljnju konverzaciju!
Ako mi je kunić težak 7 kg, onda je težak 7 kg, a ne 15!
A šarci (ne samo njemački šarac, već njemački orijaški šarac) mogu bez problema biti teži od "belgijskog", jer njima nije ograničena težina, za razliku od "belgijskog" koji ne smije prijeći 11,9 kg!

A nera007, izgleda da nisam jedini koji ne može pregledati zečicu da li se tjera!

Nisam ni probala niti bih smjela:icon_razz:Jedva je pripustim zecu,imam osjećaj da će me svaki tren zveknut nogama i pobjeći.Sreća pa sam imala sreće da joj ''upali'' prvo parenje.:icon_fU:

Ach, ima svega! Nego ovo što mi se danas desilo, nije još nikada! Ostavio sam si nekoliko mladih "zečica" koje su sad 5 mj. i cilj mi je bio odabrati 3-4 koje se budu pokazale najboljima! Ali...nisam dobro pregledao pri odvajanju po spolu i eto ti vraga, danas među njih 20-ak gnijezdo puno mladih! Da me ubijes ne znam ni tko je mater, a ni čaču ne mogu naći!
Da se tako rano pare, te da dobiju mlade već sa 5 mj. nisam ni sanjao!

Baš me nasmija::(rofl):Kako uspiju mladi tako preživjeti?Neće im druge ženke ništa,ili?Neka ti je sretno:(hi):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Renatofil drago mi je što si izabrao hibride.Bilo bi dobro da ih vagneš pa da vidimo prirast po mjesecu.


Evo sam ih danas vagao.....
Mužjak, star 50 dana - 1,26 kg,
Ženka, stara 65 dana - 1,20 kn,
Ženka, stara 65 dana - 2,4 kg

I ja sam se malo čudio za ove dvije ženke, ali eto, tko ne vjeruje neka dođe na vaganje.
Zato se s prirastom ne treba puno opterećivati. Skoro svi mi ovdje držimo kuniće više iz gušta nego iz čiste koristi.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Evo kak sam obećao par slika.Prve dvije su Panonka koju sam kupio u nedjelju u Virovitici ,treća mala dvomjesečna Kalifornijka koja treba da mi zamjeni stariju također kupljena u nedjelju i starija koja mi se previše udebljala te ne želi više primiti mužjaka ta je na slici 4.
 

Prilozi

  • panon1.jpg
    panon1.jpg
    43.1 KB · Pregleda: 73
  • panon2.jpg
    panon2.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 70
  • nova cal.jpg
    nova cal.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 66
  • stara cal.jpg
    stara cal.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 74

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

A ovdje na prve dvije je nova nada mlada pet mjeseci stara križanka iz vlastitog uzgoja meni predobrog izgleda a i te zanimljive sivo srebrne boje koja mi se baš sviđa.Ako sve bude po planu mislim si nabaviti još jednu ženku činčile tako da si budem probao ˝skuhati˝ još takvih sivaca. Za sad mi je i njen prirast odličan pa se tome nadam i od potomaka. I na kraju gazda od milja zvani ZERC mužjak križanac najvjerojatnije Belgijskog i činčile oko sedam kila čiste sexualnog ludila.Neki dan poslije pripuštanja na panonku poslije dva prevrtanja kada sam ju maknuo još je par sati lupao po podu tražeći da ju vratim mislio sam da će poizbijat letve:eek::
 

Prilozi

  • sivka1.jpg
    sivka1.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 82
  • sivka2.jpg
    sivka2.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 84
  • zerc1.jpg
    zerc1.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 79
  • zerc2.jpg
    zerc2.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 84

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Evo sam ih danas vagao.....
Mužjak, star 50 dana - 1,26 kg,
Ženka, stara 65 dana - 1,20 kn,
Ženka, stara 65 dana - 2,4 kg

I ja sam se malo čudio za ove dvije ženke, ali eto, tko ne vjeruje neka dođe na vaganje.
Zato se s prirastom ne treba puno opterećivati. Skoro svi mi ovdje držimo kuniće više iz gušta nego iz čiste koristi.
Da ova je duplo teža a isto stare. Neću otkriti toplu vodu ako ti savjetujem da im davaj smjese.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jimmy, meni je sad važnije pronaći čaču nego mater! Šta ću ako ih ih oplodio više, ili ne daj bože sve!!, e onda sam jebo ježa!
Tu sam imao orijaške šarce i orijaše! Mali za sada živi, nisu im druge zečice ništa! Moram sutra jednog po jednog pregledavati!


Nera007, ne znam da li će preživjeti! Za sada žive, ali to nitko ne zna koji su to križanci! Možda su čistokrvni, a možda su od incesta! Nemam blage veze!!
Hvala na dobrim željama!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

žašto si jebo ježa ak ih je napario više bit če mesa u "frižideru" :icon_mrgreen:

ps:zašto nebi preživjeli,samo ih nekako ogradi i mater stavi s njima,ja nebi riskirao i ostavio ih"nezaštičene"
i ako su iz incesta vjerovatno se neče ništa primjetiti a za frižider budu dobri
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Imam točno još jedan box frei, onaj gdje mi je bila orijašica, a sutra ću znati i mater i čaču! Mora se kod zečice vidjeti vlažno na sisama, a u svakom slučaju će imati izražene bradavice! Ali ako ih bude više skotnih, tad nastaje problem jer nemam toliko mjesta!
Mladi su tako i tako za frižider jer ono u što nisam siguran niti ne ostavljam za daljnji rasplod!
Nije mi se još nikad dogodilo da se tako mlade okote!, baš sam nedavno ovdje pisao da orijaške rase ne mogu biti tako mlade spolno zrele, a moja se već okotila s 5 mjeseci....
Ludilo!!!
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Moja prva ženka,križanka belgijskog i šarca,okotila se sa 6 nepunih mjeseci.Tada nisam znala da se pripuštaju od 8 mjeseci,pa sam to uradila ranije.Znači,moguće je.Belaj je ako ih budeš imao više takvih,ali mlade su i nadaj se da je to jedna od stotinu onih koje tako rano kote.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ispada da sam dežurna baba i svakom loncu poklopac.Neznam da li ima u tvom kraju no trebao si od gospodina koji ti je prodao kuniće kupiti i smjesu. Mislim da on ima tako da sad ne šaraš ier dok se priviknu poćinju stagnirati.Zato je važna smjesa i po meni trebali bi je imati stalmo pred sobom u omjeru od 80posto prema drugom žitu.Stvar je u kontinuitetu znaći bez prestanka smjesa .Jer ništa od rasta bez nje kod hibrida. Pusti priće prirast mi nije bitan jer važna su prva 4 mj da natuku a poslije smanji tj okreni omjer.Ja hranim s onim što je dostupno tj. ako ima kupim tri vrste smjese i zamješam i istom omjeru.I to čakovec po 37kn,K ušić po 35kn i Valipile po 40kn.S tim da jedino Kušić sadrži ljekove. Kad sam tako radio mjesećno sam dobivo na težini kunića oko70do90 deka.S tim da sam imao dobar genetski materijal kao i ti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ljudi moji, pronašao sam i mamu i tatu!!!
Muzijaka od prve, čisto nisam mogao vjerovati, a za ženku mi je trebalo malo više vremena! U svakom slučaju nisu u srodstvu, tata je orijaš, a mama šarac!
Malih 11 u gnijezdu, svi živi! Sad sam ih preselio u odvojeni zečinjak, pa ćemo vidjeti da li će ih prihvatiti ili odbaciti pošto s njom nisam imao neki extra kontakt, ali ipak poznaje moj miris! Nadam se najboljem!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Čestitam ! Zovi nas u svatove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh