• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

kikoporto5820 kaže:
koliko košta čistokrvni kalifornijski mladi ženski zec za rasplod i muškog bi uzo da nisu u srodstvu

Imam ti ja mladu kalifornijsku zenku, prije mjesec dana mi je okotila 10 komada i sve ih odhranila tako da je stvarno kvalitetna, a imam i malih starih 1 mj, pa ako si zainteresiran javi ;)
 
B

brmba

Guest
Re: Kuničarstvo

imam ti ja za prodati poveci broj kalifornijske kunice svih uzrasta. okolica velike gorice. cini mi se da je kreso kupio kod mene kunica :scratch
 
K

Krešo

Guest
Re: Kuničarstvo

brmba kaže:
imam ti ja za prodati poveci broj kalifornijske kunice svih uzrasta. okolica velike gorice. cini mi se da je kreso kupio kod mene kunica :scratch
ej jesi ti iz ribnice ili iz jagodnog ili negdje sasvim drugdje :D :mrgreen: :blackeye
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Re: Kuničarstvo

Imam problem jedan pa ak netko može savjetovati bil bih zahvalan...
Prije 2-3 tjedna sam kupil jednu novozelandsku ženku koja mi samo radi probleme. Uopće se ne tjera svakodnevno ju stavljam kod mužjaka i nema šanse da mu da, a kupil sam ju za rasplod i čovjek tvrdi da nije bređa. Strašno je agresivna, svu vodu i hranu po gajbi razbaca, čak pokušava ugristi za ruku kad joj se daje hrana ili kad joj se čisti... Inače sam ju kupil da bi dobil one hyla kuniće jer mi ih je jedan čovjek nahvalil da su strašni..... Jel bi to bilo najbolje zaklati ili joj dati šansu? Bojim se da ak i ostane bređa, da mi bude potukla male kad je tak agresivna..
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Re: Kuničarstvo

Ako netko ima iskustva da me savjetuje.. Prvi put sam dobil ponudu da bi netko kupil kuniće od mene i to očišćene, do sad sam uvjek sve sebi klal... Koja su cijene očišćenih kunića, ovi moji kalifornijski su sad žive vage cca 2,5 kg, koliko bi u njima bilo čistoga? Jel se očišćeni prodaju s glavom ili bez?
 
K

Krešo

Guest
Re: Kuničarstvo

1 kila očisćeng kunica stoji od 40 - 50 kn

p.s . ti im reci da je kila 100 kn :lol: :lol:
 
P

peca

Guest
Re: Kuničarstvo

Ovako moželi mi netko pomoći oko izgradnje kunićnjaka za orijaše slike, crteži, prijedlozi sve je dobrodošlo i imam još jednu dvojbu je li bolje kunići staviti u šupu bez prozora zatvorenu sa svih strana ili im je bolje napolju ali bojim se da im ne bude hladno jer su ovdje kod mene zime dosta jake i ima puno snijega
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Kuničarstvo

jel ima ko za prodat male zeke,klinac mi se krvi napil oče malog zeku.
cjena,telefon.može privatna poruka.
hvala.
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Kuničarstvo

koliko mora biti velik kavez za tov oko 8 komada zečeva, e hvala vam na ponudama ali ja sam iz Virovitice a vi ste svi daleko od mene pa neznam kako bi to mogli riješiti daleko mi je za voziti zbog 3 zeca
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Kuničarstvo

koliko mora biti velik kavez za tov oko 8 komada zečeva, e hvala vam na ponudama ali ja sam iz Virovitice a vi ste svi daleko od mene pa neznam kako bi to mogli riješiti daleko mi je za voziti zbog 3 zeca
 
P

peca

Guest
Re: Kuničarstvo

veličina kaveza ovisi o rasi kunića ja znam da za orijaše treba kavez 120x80x60cm i obavezno pod mora biti od punog drveta a ne od žice jer teže rase na žici dobiju žuljeve
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Re: Kuničarstvo

Ja se bavim uzgojem kunića nekih 7-8 godina, imam trenutno 30-ak komada, a za koji dan ce se okotit jos novih :D
Sto se tiće rasa imam nase poznate domaće mješance, uzgajam ih isključivo u žičanim kavezima radi higijene, hranim ih ječmom, sijenom, suhim kruhom, nipošto travom...
Evo nekoliko starijih slika:


 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: Kuničarstvo

Mtrupkovic možeš ih slobodno hraniti i kvalitetnom zelenom travom samo u manjim količinama i travu kositi u podne dok je suha i kad se hranjive tvari dignu u list biljke .
 
I

ilijaharmica

Guest
Re: Kuničarstvo

Imam 3 godine njemačke šarce. Nešto se proda a i mi obožavamo na roštilju, ma super! S njima sam imao samo jednom problema i to sa jednim leglom. Od 8 mladih od mjesec dana, 3 su uginula a 5 smo nakljukali sa lijekovima pa su spašeni. Hranimo ih ječmom, zobi, kukuruzom, travom, sijenom, suhim kruhom.
Ako se netko hoće mijenjati: tražim ženku a nudim ženku ili mužjaka
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Re: Kuničarstvo

zradikovic kaže:
Mtrupkovic možeš ih slobodno hraniti i kvalitetnom zelenom travom samo u manjim količinama i travu kositi u podne dok je suha i kad se hranjive tvari dignu u list biljke .
U početku sam im davao zeleno, ali sam imao loša iskustva i prestao sam, sad nema problema pa nebudem isprobaval ;)
Kad se pazi na prehranu i higijenu nema nikakvih problema sa kunicima...
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Re: Kuničarstvo

Marko ja držim kuniče trideset godina i uvijek im dajem zelenu djetelinu , ponavljam svježe pokošenu u podne i to u normalnim količinama nikako pun kavez djeteline ...i sa takvom hranidbom nemaš nikakvih problema več samo brži rast i razvoj a uginuče niti ne pamtim u mom kuničnjaku .
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Re: Kuničarstvo

Znam...ali nemam kuniće doma pa ih hranim samo u večernjim satima kad je rosa te ne kosim travu...ja im dam sijeno i ječam pomješan sa smjesom u izobilju (mislim na tovljenike), suhi kruh, a u zimi jabuke...rasplodne ženke imaju posebnu prehranu...
Ovo mi se pokazalo dobrim potezom te za sada ne mijenjam dobitnu kombinaciju ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh