• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Evo ljudi išao malo u nabavu preko vikenda kupio par hajkoma za probu-2 ženke stare 1.2mj i mužjak 2.5mj-ženke b-xxl ,a mužjak A linija hajkoma svi 2 generacija od tetoviranh roditelja.Razgovarao sa čovjekom malo o njima kote od 8-14 komada ,a ima i slučajeva sa 15,16 ali ih ne odgoje sve.Za 3mj imaju težinu od 3.3kg do 3.5kg.On ih ne krani s sjenom radi čišćenja hrani ih sa smjesom i ječmom.Javim vam za par mjeseci rezultate.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Nije bas ispalo kako sam se nadao aaali, na kraju je sve dobro ako se dobro svrsi,,,
jel,,,:(think):
malo pas pojeo mjeru, no nema vazno,,,

evo nekoliko slika cisto da se stvori dojam o pisanom,,,

sobe,,,

i3ugb6.jpg


2qx6b83.jpg

sobe u hotelu,,,:wink:
nazalost premalo se vidi,,,
29xby38.jpg


2url6k6.jpg


2i27l1f.jpg


nazalost nije se dalo sve poslikati a niti je sve do kraja odrađeno,,,
bitno je da je aldomas popijen :icon_super:
ostalo cemo u hodu,,,:D:
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Evo moji hajkomi danas stigli na prvoj slici je mužjak star 67 dana težak 2.9kg.Na drugoj sliki tri ženke stare 64 dana sve tri teške 2.5kg.

20160308_180743.jpg
[/url]




gif upload[/IMG]
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Poštovani kolega Bobić svaka čast na apartmanima zašto nisi ispod gornje i ispod srednje ugradio kosi lim da ti mokrača ne curi po onima koji su ispod
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Vremenski sam bio ogranicen jer bila je zelja da se kote ovdje a ne na starom mjestu,,,
Pretpostavka je bila da ce uvijek biti dovoljno slame da upije istu,,,
Jos uvijek to moze biti opcija za nadogradnju jer sta bi se onda radilo sljedece zime ili u vrijeme kad ne bude posla,,, :wink:

Nisu mi do danas stigle pojilice a niti hranilice nisu zavrsene pa je stavljeno zamjensko da posluzi svrsi do finalizacije,,,
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

@ seat:

gdje si ih nabavio,po kojoj cijeni?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Bobić , dobro su ispale gajbe, i sam imam nešto slično samo na jedan kat. Moj ti je savjet da po podu uz sve četiri strane zabiješ uz rub letve ili daske jedno tri centimetra visine da ti ne ispada štraja . Isto tako i kad otvoriš vrata. Dovoljno je svaki drugi dan baciti malo nove slame , a jednom tjedno sve promijeniti. Kad se kunić naući na svoju gajbu , ako je uredan vršit će nuždu samo na jednom čošku. Ovaj sistem mi se pokazao najbolji jer kunići ne dobivaju žuljeve, i nema nikakvog smrada. Dok kod držanja na žici ako nemaš odmah odvodnju dosta se osjeti neugodan miris ako se odmah ne očisti. Na bočne strane možeš namontirati iznutra jasle, a i možeš im staviti u jedan kut.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Ma vec sam pisao da je sve rađeno na brzaka jer me vrijeme tisti je*acki,,,
bilo je u planu uz rub postaviti one aluminijske vinkle koji sluze za knauf ili za stiropor fasadu, nazalost kad sam uzimal dasku u trgovini je bilo samo onih 2 cm visine vinkla a to mi se cinilo premalim,,,
na prednju stranu ce se staviti desetak cm visine daska od seljackog poda (koja ce se vaditi za potrebe ciscenja), kad jednom mladi pocnu izlaziti iz kotilice da ne padaju dolje na beton,,,

hranilice su također stavljene one koje su i prije bile u upotrebi ali u planu je da se stave nove za kunice malo povisene a za male ce biti posebno,,,

Samo polako ima u Boga dana,,,
i ovo im je prevelika promjena,,,:icon_rofl:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Kunicari prije 3 mj sam kupio zeca i zecicu koji su bili sa kozama. Imali su kucic gdje se zecica okotila i razbacala male. Kupio sam zecinjak sa 12 boksova i preselio zeca i zecicu.
Pitanje:cime vi hranite kunice u kavezima, koja kolicina hrane i kako ih nauciti da piju vodu iz pojilice?

Hvala
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nastavi hranit s čim si hranio,sijeno,voda,briketi,žitarice (zob,ječam tritikal,kukuruz...),...sami če skužit pit iz pojilica,količina hrane ovisi o više stvari...daj im otprilike 2 deci (čaša od jogurta)1-2 x dnevno pa češ vidjeti dali trebaju još il ne trebaju(razbacivaju...)


ps.najvjerovatnije ti nije ženka razbacala gnijezdo nego mužijak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Danas je zecica okotila 7 kom. u kotilici. Vodu ne pije iz pojilice tako da sam joj - isto i zecu dao vodu u kutiji i piju.

Ako sam dobro razumio zecevi smiju imati punu hranilicu, a sami ce uzimati hranu po potrebi.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

smiju imat punu hranilicu...
čudno mi je da ne piju iz pojilice,99% bi trebali znat pit iz pojilice osim ak sa samom pojilicom neš ne štima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Sutra smo mislili jedan naš uvaženi član i ja zamijeniti kuniće da malo promijenimo krv. Ispalo je da imamo obojica istu liniju od istog čovjeka. Toliko o panoncima.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Seat,
ostao si mi duzan jedan odgovor (sa prosle stranice),,,

Uzgojitelj,
lijepi su ti kunici,,,
c014.gif
 

Najnoviji postovi

Na vrh