• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Ma nisam na to mislio vec na to od koga si ih nabavio?

c065.gif
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Od čovjeka iz Brodskog Vinogorja čovjek drži 5 zečica ima 2 linije hajkoma.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Za koliko dana se zecici mogu vidjeti u kotilici i kada izlaze iz gnijezda - dlake. Samo se mrda dlaka, a ne vidim zecice.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Ako si dobar sa zečicom možeš ih odma dirati. Mali izlaze sa petnaestak dana. Kod mene još jedna zečica poslije oporavka ide u rashod. Uz sve uvjete ostavila mlade.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Kod mene pak pocinju pripreme za svecani trenutak okotnje,,,
Buduci da nisam stigao napraviti kotilicu kako je zamisljeno za nuzdu posluzit ce plasticna gajbica 50x30 cmi nekih desetak cm visine,,,
Prema zapisu trebala bi se okotiti prekosutra,,,
nije li malo prerano da vec pocinje nosati slamu u zubima?

Ako se do sutra ne okoti u planu je pocistiti gajbu da se ne mora dirati narednih nekoliko dana jer postaje sve agresivnija, leta na ruku ako joj se priblizavam ali kad je onjusi samo sagne glavu da je se pogladi i tako svaki put kad joj se priblizavam,,,

Znam velike su promjene kod njih nastupile i sad su plasljive,,,
bile su naucene samo na pokojnog uju, bile su u polumraku sa otvorom samo s prednje strane a sad su dosle u novu gajbu, preglednu sa svih strana, sa izrazitom svjetloscu a i prostorija je okrecena na bijelo,,,
jos dok nije bilo ulaznih vratiju plasile bi se svaki put kadgod im se nebi javio da znaju da se priblizavam,,,
Danas napokon stavljena i ta vanjska vrata sa najlonom jer javljaju prohladna jutra pa da mladi ne ozebu,,,
mada vjerujem da ce se uskoro najlon skinuti a ostat ce samo gusto pletena rabic mrezica,,,
da je bar bilo malo gusce varenih pa da u ljetu do njih nemogu ni komarci,,,
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Bobiću, tu gajbicu kotilicu obavezno pričvrsti čavlima jli šarafima za pod. Ovo govorim iz svog iskustva jer može doći do prevrtanja kad zenka ulazi u nju.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Bobiću, tu gajbicu kotilicu obavezno pričvrsti čavlima jli šarafima za pod. Ovo govorim iz svog iskustva jer može doći do prevrtanja kad zenka ulazi u nju.

:(giggle): Da si samo vidio te poglede između kosarice i njih,,,:icon_rofl:
bile su si na Vi, kao da je kosarica neki uljez,,,

Prije nego li sam je pricvrstio plasticnim vezicama zubima su je vukle amo tamo,,,:icon_rofl:
Mislim da ih nema potrebe zabijati jer dvije vezice odlicno drze vezane za rabic mrezu,,,

Sad je vec mnogo bolje, dosta vremena provode u njoj,,,

Eh da mi je samo bilo malo vise vremena da im pregradu stavim to bi bila sasvim druga prica,,,

Kosarica velicine 50x30 cm ce biti dovoljno velika, nadam se?!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Dosta je velika , ali ti je još važniji rub tj. visina jer ti zečica zna na sisi odnjeti mlado. Taj rub kotilice ti sprečava takovu rabotu. Plastičnu vezicu ti neki kunići pregrizu iz šale.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Da istina, jedna sinoc stradala pa je zamjenjena sa zicom,,,
no izgleda da su skuzile da ce se neko vrijeme druziti sa kotilicom i ne navaljuju vise,,,
Jutros ociscena gajba da se ne uznemiravaju nekoliko dana po okotnji,,,
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Dali uspijete prodati kojeg kunića i koja je cijena po kili? Dali ima potražnje za mesom kunića?
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Pozdrav ja prodam dosta što živih što obrađenih živi po 30kn a obrađeni po 45 kn
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Zec i zecica nece piti iz pojilice. Kada stisnem dudu polizu kapi na njoj i kapi koje padnu dolje ali nece sami stisnuti da voda curi.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Ni moji neceju pit iz Pojilica.Treba im vremena da se naviknu.





Poslano sa mog ONE TOUCH 4015X koristeći Tapatalk
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Kupio sam ih u OS na pijaci i nisam pitao bivseg vlasnika kako su kod njega pili. Kod mene su bili sa kozama u boksovima i pili iz ampera - kante od 10 l. Sada samo lizu pojilicu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Dali uspijete prodati kojeg kunića i koja je cijena po kili? Dali ima potražnje za mesom kunića?
Potražnje ima ali kad bi poklonili. Ako prodaješ očišćene , to bi da imaš neku zaradu trebalo biti minimalno po 60kn kila, a to ti nitko neće dati. Ako daješ jeftinje ,nemožeš pokriti troškove pa da imaš svu svoju hranu za tov. Došao sam do zaključka da se ne isplati prodat kuničje meso pa onda za to kupiti salamu ili svinjetinu za koju ne znaš ni od kuda je , ni od kada je. Mislim na trgovačke lance. Ovako makar znaš šta jedeš.Da bi očišćenog kunića natjerao na kilu i pol treba ti oko tri do četiri mjeseca. Kad zbrojiš koliko pojede , ne isplati se ga prodat. Sa živima je druga pjesma. Ako prodaješ po pedeset kuna po mjesecu starosti izračunaj sam . Samo što je problem naći bilo kakvog kupca.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Hmmmm,,,
imam mali problem,,,
Vec druga zenka (od mladih) koja je prvi puta pripustena nakon tri dana pocinje cupati dlaku i ponasati se kao da je vec dugo gravidna odnosno pred okotnjom,,,
Kod prve pojave pripust bio 09.03. i vec 12.03. je pocela pokazivati spomenute simptome,,,
Druga je pripustena 12.03 i danas se pocela ponasati isto kao i ona prva,,,

Primjetna je lagana nervoza prilikom ulaska ruke u njihov prostor, jesu li to znaci lazne gravidnosti ili je nesto drugo u pitanju?

Radi se o zenkama koje cu podjeliti kao bređe da se ljudi zapomognu pa nebi htio da ispadne da sam im uvalio muda pod bubrege,,,

Rezim pristupa parenju je najmanje dva dana odmora nakon skoka pa treci dan ponovni pokusaj, na taj nacin pokusavam ne umarati becara Slaveka,,,

Sta mi je sad dalje za ciniti?
pripustiti opet sad za vrijeme tih simptoma ili ???
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Neke ženke odmah prvi dan nakon parenja počnu praviti gnjezdo,pa čak se i malo očupaju,ali na kraju sve uprljaju izmetom tako da sve moraš očistiti...

ja im očistim kompletan prostor cca 3-4 dana prije i tada počnu praviti gnjezdo u koje se nakraju dobro očupaju i okote..

možeš ih probat pripustit ak se nisu naparile prvi put pustit če Slaveka da skoći ali neke znaju pustit mužijaka da skoći iako su več skotne,dok u kasnijoj gravidnosti ne daju ni blizu ( cca14 dana od parenja)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Dali uspijete prodati kojeg kunića i koja je cijena po kili? Dali ima potražnje za mesom kunića?

očiščene prodam samo par komada i to prijateljima koji navaljuju da im prodam,jer kao što je Robelar rekao nije baš isplativo prodati očiščenog kunića..
potražnja i nije neka što se mesa tiće,ljudima sve skupo...a u Slavoniji svinja i dalje kralj životinja.

živih prodam 80% onog što uzgojim...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Bobiću, Slavo može mrknut bez problema dve tri ženke u jednom danu. A što se tiče ovog sa ženkama , kod mene kad god su se rano očupale ili nisu ostale skotne, ili sam našao mlade razbacane. Imam sad jednu takvu ženku koja je jednostavno razbacala mlade. Ipak sam joj dao drugu šansu jer je prvi put odgojila devet komada bez problema . A sve u istoj gajbi , sa istim muškim i pod istim uvjetima. U jednom leglu po meni može biti jedan ili dva komada za daljnji uzgoj , a ljudi sve ostave i prodaju. Ja već sada vidim od dvadesetak mladih tek dvoje koje otskaču od drugih. Ti idu u posebne gajbe na poseban režim i draganje. Kasnije nije problem takvoj ženki odmah dirat po gnjezdu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh