• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Jimy dajem svaki dan kunićima jedan sirovi krumpir po grlu. Uz to dajem koru tj obelinke kako kome zahvatim.Jednom tjedno im skuham 5 kg sitnog ,o cjedim pa dajem dok ne potrošim.To je moj krumpir netretiran i bez klica.Moji su tako naučeni i uz to jedu i zelje,kelj ,jabuke tj.sve što imam ili dobijem sa zelene tržnice.Mladi tako ćim izađu sa majkom jedu takvu hranu pa im poslije nije problem u proljeće jesti travu.Naravno dosta toga ne pojedu pa bacam.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Juče je bio termin mojoj kunici da se okoti i počela je praviti gnijezdo,ali nije skinula dlaku.Kako je agresivno krenula,mislila sam da će se okotiti u toku dana kao i prvi put,ali danas zavirim i ništa.Gnijezdo od sijena je napravljeno,okotila se nije.Po njenom stomaku,rekla bih da je skotna,ogroman je i sve više je u stanju mirovanja.Koliko još da čekam?Znam da znaju prebaciti i nekoliko dana,ali nešto kontam,šta ako su joj sad ''oni'' dani?Ne pomišljam da je stavim mužjaku,čekat ću još malo.Imate savjet?Hvala!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

kako se zove ljek koji se daje kunićima pri odbicu od zenke a da sprjeci krepavanje mladih
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Antonio, nisam stigla prije, evo sad da ti zahvalim, zeko je prekrasan, umiljat je k'o bebica :) Vidi se da je mazen i pazen. Posto je novi clan, prvo je bio u kuci da se upozna sa psom jer mi je to vazno. Vidim da se ne boji, njuskali su se i lezali zajedno, a na kraju je spavao s macom na njenoj fotelji :)

33jr8mu.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Antonio, nisam stigla prije, evo sad da ti zahvalim, zeko je prekrasan, umiljat je k'o bebica :) Vidi se da je mazen i pazen. Posto je novi clan, prvo je bio u kuci da se upozna sa psom jer mi je to vazno. Vidim da se ne boji, njuskali su se i lezali zajedno, a na kraju je spavao s macom na njenoj fotelji :)

33jr8mu.jpg

Liza, vidim da ti stvarno voliš životinje i to je za svaku pohvalu! Da je bar više takvih ljudi!!
Neka ti je sretno sa daljnjim uzgojem!!
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Hvala kninquin :)
Da, jako ih volim, ne moguti uopce reci koliko, sve su to moje srecice male :eek::
I ono sto mi je jako vazno, sve moje zivotinjice se medjusobno vole i postuju, pa tako na dvoristu zajedno i slobodno zive psi, mace, patuljaste koze i patke :)
Kunici su moja nova ljubav, odusevljena sam
 

Leona

Novi član
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2
Re: Kuničarstvo

Moze jedno pitanje
Nabavio sam si zeceve i novi sam u tome imam ih tek par mjeseci pa me zanima kotenje
trenutno imam panonku kojja mi se okotila 17.11. zeceve sam odbio od nje nakon 45 dana
i ponovo ju napario i tako mi se jucer okotila nevjerovatnih 15 komada.
Ali nije se okotila u gnjezdu nego van gnjezda jedno mrtvo koje je sama odvoila a ovih
14 ostalo zivo medutim danas dodem ih vidjet i oni svi mrtvi cak je jedno i pojela
ostala samo glava
Mozete li mi reci koji su razlozi i sta mi je ciniti
hvala unapred
i zasto tako puno ih okootti
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Liza, nisi jedina s puno životinja!, ja isto imam i pse, mačke (čak 8 komada), kokoši, svinje (sad sam po prvi put dobio i male prasce i svaki dan me iznenade s novim vragolijama) i zamorce....
Svi se međusobno vole i poštuju, osim moje kujice Jack-russel terriera koja ne može podnijeti kokoši!
Za mene nema ljepšeg odmora nego promatrati moje životinje...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Moze jedno pitanje
Nabavio sam si zeceve i novi sam u tome imam ih tek par mjeseci pa me zanima kotenje
trenutno imam panonku kojja mi se okotila 17.11. zeceve sam odbio od nje nakon 45 dana
i ponovo ju napario i tako mi se jucer okotila nevjerovatnih 15 komada.
Ali nije se okotila u gnjezdu nego van gnjezda jedno mrtvo koje je sama odvoila a ovih
14 ostalo zivo medutim danas dodem ih vidjet i oni svi mrtvi cak je jedno i pojela
ostala samo glava
Mozete li mi reci koji su razlozi i sta mi je ciniti
hvala unapred
i zasto tako puno ih okootti

Kod hybrida je normalno da imaju puno mladih! To da pojedu vlastite mlade je dosta rijetka pojava i takve zečice ne ostavljaj za daljnji rasplod! Postoje tri razloga, a to su:
1. Dali je zečica imala dovoljno vode pri kočenju i nakon toga?
2. Možda joj je tvoj miris nepoznat pa je "mislila" da se neki uljez motao po gnijezdu, pogotovo ako si imao latex rukavice ili nekakav parfem!
3. Nasljeđeni problem kanibalizma!

Ja osobno nisam nikad imao taj problem, ali ja bih joj dao još samo jednu priliku i ukoliko se to ponovi - nož pod vrat i lonac!!

P.S. Dali si siguran da ga je ona pojela?, možda ti se uvukao štakor u zečinjak!
Čudno da je samo jedno pojela...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Antonio, nisam stigla prije, evo sad da ti zahvalim, zeko je prekrasan, umiljat je k'o bebica :) Vidi se da je mazen i pazen. Posto je novi clan, prvo je bio u kuci da se upozna sa psom jer mi je to vazno. Vidim da se ne boji, njuskali su se i lezali zajedno, a na kraju je spavao s macom na njenoj fotelji :)

33jr8mu.jpg

bio sam ga pocesljo i podrezo nokte mu tako da si mirna neko vrijme i mozes ga slobodno slat na izlozbe jer je tetoviran ima brojeve i slova u usima samo se moras uclanit u neku udrugu koja ima kod vas
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Moze jedno pitanje
Nabavio sam si zeceve i novi sam u tome imam ih tek par mjeseci pa me zanima kotenje
trenutno imam panonku kojja mi se okotila 17.11. zeceve sam odbio od nje nakon 45 dana
i ponovo ju napario i tako mi se jucer okotila nevjerovatnih 15 komada.
Ali nije se okotila u gnjezdu nego van gnjezda jedno mrtvo koje je sama odvoila a ovih
14 ostalo zivo medutim danas dodem ih vidjet i oni svi mrtvi cak je jedno i pojela
ostala samo glava
Mozete li mi reci koji su razlozi i sta mi je ciniti
hvala unapred
i zasto tako puno ih okootti
Pravi razlog vjerojatno nemožemo nikada saznati.Ako si joj sve pružio što je do tebe ,a ona je to napravila znaći da nije za dalnji uzgoj.Ako nisi onda je tvoja greška.Uglavnom ja se ne vežem sentimentalno ni za jednog kunića jer je velika žalost kad se moraš o0dvojiti od takvog ljubimca.Za neke stvari nema objašnjenja.Recimo k meni kad dođu neki ljudi i kažu da im se nešto sviđa i da im to prodam ,ako neću to onda za par dana ugine.Tako mi se desilo i sa kunićima i sa golubovima. Ljudi kažu zlo oko.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja sam mislio da se tako nešto samo meni događa...
Kod nas to zovu urokljive oči!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kako objasniti da ti potpuno zdrav kunić ugine na rukama ili potpuno zdrava golubica na gnjezdu. I to sve dan kasnije pošto te osoba nagovara da mu ih prodaš.SAMO TE.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Upravo taj slučaj je bio kod moje orijašice koja mi je uginula na rukama! Dva dana prije bio čovjek kod mene i molio me da mu ju prodam i ja ga odbijem! A takvih slučajeva imam još nekoliko....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Može neko reći da sam primitivan ali to je tako.Kad imaš nešto posebno onda ti se nešto takvo desi,.Ja znam dvojicu koji ako bace oko a nećeš im to dati obićno ti ta životinja i ode.Od 50 životinja baš ta o kojoj prićaju.Ništa nije slućajno.
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Antonio, nisam stigla prije, evo sad da ti zahvalim, zeko je prekrasan, umiljat je k'o bebica :) Vidi se da je mazen i pazen. Posto je novi clan, prvo je bio u kuci da se upozna sa psom jer mi je to vazno. Vidim da se ne boji, njuskali su se i lezali zajedno, a na kraju je spavao s macom na njenoj fotelji :)

33jr8mu.jpg

preporuka je da se ove dvije vrste ne drže zajedno,kunić je ne otporan na dosta stvari,a mačke hodaju svuda i prenosnici
su bolesti!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

preporuka je da se ove dvije vrste ne drže zajedno,kunić je ne otporan na dosta stvari,a mačke hodaju svuda i prenosnici
su bolesti!

To je sve teorija, moje mačke i psi također ulaze kod kunića i nikom ništa!
U njemačkoj je čista klasika da te dvije rase drže kao ljubimce i većinom spavaju zajedno u istoj korpi te koriste zajednički WC...
Znači može biti, a i ne mora!!!
I mi ljudi svuda hodamo i čak smo prijenosnici najviše zaraznih bolesti od svih životinja, a ipak držimo i diramo kuniće....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Bio sam kod čovjeka koji me nije htio pustiti kod kunića nego sam ga ćekao da donese ženku koju sam kupio.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Bio sam kod čovjeka koji me nije htio pustiti kod kunića nego sam ga ćekao da donese ženku koju sam kupio.

Taj je isto izgleda čuo za "oči"!!
Kod mene također kažu da nikad ne smiješ pokloniti kunića jer si s tim činom poklonio i vlastitu sreću u uzgoju!!

Koliko takva praznovjerja stvarno djeluju, ne znam, ali nekoliko sam ih puta osjetio na vlastitoj koži i ne namjeravam to opet pokušavati! Od sad ni ja više nikog ne puštam u kunićarnik....
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Lone hvala na savjetu, vjerujem da je u dobroj namjeri :)
Kazu i od peradi sto dalje, a na svoje sam oci vidjela gdje zeko zivi s patkama i guskama...
Mislim da, ako se vodi briga o svim zivotinjama, higijeni stale i prehrani, ne bi trebalo biti problema.
Vise se bojim stakora pa sam sigurnija ako su macke u blizini.
Vidjet cu s vremenom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh