• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Prodajem bečkog plavog mužijaka starog 4 mijeseca ili mijenjam za drugog iste starosti radi promjene krvi.
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Nisam baš zadovoljan sa Pehrinom smjesom,razmišljam o promjeni proizvođača!:(devil):
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Uzgajam panonce za prodaju živih i za meso,meni je kunič novac,ako je gubitak onda je neisplativ
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Ovo su moji panonci
 

Prilozi

  • SAM_2307.jpg
    SAM_2307.jpg
    53.1 KB · Pregleda: 66
Posljednje uređivanje od moderatora:

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Pehrina smjesa me totalno iznevjerila,kuniči koji su napredovali 400 gr tjedno sada slabo napreduju,nema tu računice kod Pehre,a i razgovarao sam sa kolegom koji hrani u turnusu 600 kuniča i prokleo je Pehrinu smjesu,pa se pitam šta mi to plačamo pod kvalitetnu smjesu,čuo sam da su im žitarice vani na kiši,a oni to sve samelju,a naši kuniči to sve pojedu,a rezultat je gotovo nula!
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Sada sam došao do mađarske smjese i idem u promjenu,jeftinija je od pehre,a i drugi uzgajivači nju hvale
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Ja sam s Pehrinom smjesom potpuno zadovoljan. Dok hranim kuniće s njom, nema bolesti ni pomora.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Meni je najbolje rezultate pokazala smjesa kušić . Na žalost može se samo kupiti u tvornici u Zelini .
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Pozdrav ljudi imam 14 godina i počinjem se bavit poljoprivredom ,sada sam nabavio 6 mješanaca kaliforniskog kunića i novozelanskog kunića.Imam skromnu ušteđevinu i krenuo bi sa uzgojem zečeva.Do 2016 planiram imati 14 rasplodnih grla.Trenutni kunići stari su 1mjesec.S prvim leglom pokrio bi troskove i kupio gajbe,zatim bi poceo uzgajat rasplodna grla.Zanima me postupak drzanja zečeva,tržište,legalno prodavanje s papirima,hrana,smještaj,dodatni savjeti.I zanima me dali me podrzavate u mojoj ideji s obzirom da malo mladih se danas bavi ikojom granom poljoprivrede.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

pozdrav
moj savijet je da ne ulažeš previše u gajbe,bar u početku dok ne vidiš kako če sve to napredovati. za početak sklepaj nešto od dasaka,paleta..ako imaš mogučnosti to nabaviti bez da ulažeš novce.
Da bi se ozbiljno bavio uzgojem treba ti klimatizirana prostorija tako da možeš imati mlade i ljeti i zimi.

To ti govorim jer vidim da odma planiraš" S PRVIM LEGLOM VRATIT TROŠKOVE" al mislim da to baš i nije tako lako..
kuniči su izrazito osijetljive životinje i nije lako s njima
Ako moraš kupovati svu hranu za njih,znači ako nemaš svoje zemje da nešto posadiš njima za hranu,onda nemoj ni računati na zaradu,ako je i bude bit če zanemariva.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Pozdrav ljudi imam 14 godina i počinjem se bavit poljoprivredom ,sada sam nabavio 6 mješanaca kaliforniskog kunića i novozelanskog kunića.Imam skromnu ušteđevinu i krenuo bi sa uzgojem zečeva.Do 2016 planiram imati 14 rasplodnih grla.Trenutni kunići stari su 1mjesec.S prvim leglom pokrio bi troskove i kupio gajbe,zatim bi poceo uzgajat rasplodna grla.Zanima me postupak drzanja zečeva,tržište,legalno prodavanje s papirima,hrana,smještaj,dodatni savjeti.I zanima me dali me podrzavate u mojoj ideji s obzirom da malo mladih se danas bavi ikojom granom poljoprivrede.
Moj ti je savjet da ne očekuješ nikakvu zaradu . Ako kuniće ne držiš iz čiste ljubavi i hobija ubrzo ćeš biti razočaran . Dakle ako misliš imati kuniće za sebe onda da , a biznis s njima zaboravi .
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Pozdrav ljudi imam 14 godina i počinjem se bavit poljoprivredom ,sada sam nabavio 6 mješanaca kaliforniskog kunića i novozelanskog kunića.Imam skromnu ušteđevinu i krenuo bi sa uzgojem zečeva.Do 2016 planiram imati 14 rasplodnih grla.Trenutni kunići stari su 1mjesec.S prvim leglom pokrio bi troskove i kupio gajbe,zatim bi poceo uzgajat rasplodna grla.Zanima me postupak drzanja zečeva,tržište,legalno prodavanje s papirima,hrana,smještaj,dodatni savjeti.I zanima me dali me podrzavate u mojoj ideji s obzirom da malo mladih se danas bavi ikojom granom poljoprivrede.

da nastavim...
za postupak drzanja,hranu...lagano čitaj od početka forum,traži na net-u ...
za kako ti kažeš "legalno prodavanje"trebaš imat OPG...
za ozbiljno bavljenje trebaš određeni konstantni broj kuniča koji bi mogao ponuditi nakom trgovcu...
neznam odakle si ...ako imaš mogučnost ponuditi na tržnici svoju robu (to nije loše za početak)
nebi bilo loše ni imati još neke proizvode od kunića tipa kobasice,paštete od njihovih jetrica ...

uglavnom puno posla i ulaganja za nešto ozbiljno, zato sam ti rekao da polako kreneš pa češ vidjeti...

e da i vrsta kuniča koju ti imaš nije najbolje riješenje za nešto ozbiljno ...

ne želim te odgovoriti od kuničarstva ali samo da znaš da nije to zarada preko noći ako je uopče i ima...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ove kuniće ne možeš hraniti ,, svojom " hranom . Uglavnom , neke stvari moraš naučiti na vlastitim greškama .
 
Na vrh