• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
ja sam išao sa zamjenskim mačjim mlijekom, samo su moji bili premali da bi ostali. Kažu da je to najsličnije. Imaš ga u pet shopovima
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Pa moš ih od prvog dana tak hranit, ne mogu bit pre mladi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Evo nahranjeni su u šest bilo je malo borbe al je islo za sad su svi veseli i siti vidit cemo za dalje i hvala na savjetima
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Danas mi se okotila zečica njemačkog šarca i okotila je samo dvoje dali je to do muzjaka ili do nje a muzjak je orijas star 9mj

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako ta ženka sa drugim muškim opet okoti samo dva onda je do nje.
Ako taj mužjak sa drugom ženkom da opet dva onda je do njega.
Može biti i solucija da je do oboje.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Onda cu ih pustiti jos jednom ali kad bude jos malo stariji pa ce mo vidjet

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Danas mi se okotila zečica njemačkog šarca i okotila je samo dvoje dali je to do muzjaka ili do nje a muzjak je orijas star 9mj

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Moguce je da nije ni do jednog, (ni muzijaka ni zenke)zapravo sam siguran, nego samo do krivog tajminga pripusta.
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Pozdrav,okotila mi se zečica 3 put i prva dva puta je bilo ok a sad svaki dan pojede glavu malom mladuncu...u čemu je problem?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Si siguran da ona pojede?

Dali tko hrani kuniče s raž-i ? ili je hranio,vole li ga jesti...?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
si siguran da ona pojede?

Upravo sam to i ja htio pitati?
Meni to više zvuči na štakora jer da je ona, onda bi to bilo odmah po okotu i sve ili večinu odjednom....
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Moguce je da nije ni do jednog, (ni muzijaka ni zenke)zapravo sam siguran, nego samo do krivog tajminga pripusta.
Kako mislis do krivog tajminga pripusta

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kako mislis do krivog tajminga pripusta

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Vjerovatno je parena na samom kraju estrusa...
nakon ovulacuje oslobadaju se jajne stanice koje su sposobne za oplodnju narednih cca 8h. Ubrzo nakon tog vremena jajne stanice propadaju...
a jos kazu da u losim uvijetima prilikom stresa i 40% embrija ne implamtira u stjenku matermice...
 

imbra12

Novi član
Tu od
28 Tra 2011
Poruka
15
Pozdrav.....nabavio sam skotnu zenku orijasa...prije 2 dana je pocupaladlaku i stavila je u gnijezdo,ali sada ju nevidim vise da ulazi u to gnijezdo...jos se nije okotinala.Jel to normalno da napravi gnijezdo i pocupa dlaku sa sebe i vise neulazi u to gnijezdo?

Hvala na odgovoru!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Pozdrav.....nabavio sam skotnu zenku orijasa...prije 2 dana je pocupaladlaku i stavila je u gnijezdo,ali sada ju nevidim vise da ulazi u to gnijezdo...jos se nije okotinala.Jel to normalno da napravi gnijezdo i pocupa dlaku sa sebe i vise neulazi u to gnijezdo?

Hvala na odgovoru!

oćito se nikom ne da ponavljati več mnogo puta rečeno...
al ukratko:je normalno je al to ujedno može značit da nije ni skotna...
da znam kad se treba kotit mogao bi nešto više reći...
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Pozdrav...poceo sam sa uzgojem hajkom kunica i obavezno u svakoj turi mi se desi da par komada ugine i to vec sa mjesec dana starosti. Samo prestanu jest il dobiju proljev. Ljecim ih sa trisulfonom al nista. Ima li tko takvih problema? Od ishrane imaju granule jecam,tritikal,zob,kukuruz i suhe djeteline. Postoji li nesto da im se daje preventivno?

Poslano sa mog SM-G531H koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ostavi mlade sa majkom puna dva mjeseca . Povećaj udio smjese na osamdeset posto . Smjesa mora biti kvalitetna i obavezno sadržavati lijek odnosno kokcidiostatik. Sama smjesa kao npr. od ČAKOVCA JE LUK I VODA ,jer se i od nje znaju napuhnut , ali opet bolje i takva. Uglavnom kad ih odvojiš sa dva mjeseca moraš ih još mjesec dana hranit da naguraju tri kile ,a svako tovljene hibrida preko te starosti po meni je gubitak. To što ti se dešava sa mladima po meni je posljedica što su svi ti kunići već u dubokom srodstvu , ali to je samo moja teorija koju su stručnjaci sa ovog foruma popljuvali.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
ma nek digne 2 prsta tko kolje s točno 3mj
sam nemojte dizat prste kad imate 2-3mlada u leglu...

a ne razumijem o kakvom je gubitku riječ ak ih držiš i nešto duže a imaš prirodno uhranjeno meso bez ikakve kemije...
pa 90% nas na ovom forumu uzgaja kuniće za svoje potrebe ,meni ne pada napamet davat im smjesu s kokcidostatikom,kod mene kokcidostatik samo po potrebi ...

a evo i šta kažu oni koji neš više znaju:


" U intenzivnim uvjetima proizvodnje mladunci se odbijaju sa 4-8 tjedana starosti.

Tov kunića počinje sa 24-29 dana a traje 70-90 dana.

Do 4. mjeseca starosti tovljenika dobivamo ponajviše mišićnu masu, a nakon toga uglavnom mast.

Idealna težina tovljenika je 2-2.8 kg."

znaći oni tovom smatraju kad kunić navrši 24-30 dana,a ne od kad se okoti...e to mi več ima više smisla
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Probavao sam i sa cakoveckim i od pehre,sada zadnje bas sam uzeo od pehre za skotne zenke kun-r laktacija i nastavio sa kun1 kad sam ih odvojio i evo samo prestane jest i skrguce zubima. Odvojio ih sa mj i pol dana
 

Najnoviji postovi

Na vrh